[ straniplacenik @ 12.01.2012. 14:20 ] @
Nisam siguran da li sam na pravom mestu, ali svakako ce moderatori prebaciti gde treba.
Naime, radi se o daljincu za otvaranje kapije. Na daljincu pise Enforcer i sa druge strane utisnuto je sk-939ts4j.
Firma koja je ugradjivala vise ne postoji te ne znam kome da se obratim, a radi se o tome da mi treba jos jedan daljinac. Imam samo jedan, a dvoje kola i vise mi se smucilo stalnocimanje i trazenje daljinca.
Da li i gde mogu nabaviti drugi daljinac i ukoliko nabavim (najvaznije pitanje) kako ga "programirati"?
Kada sam dobio daljinac kod onih slovnih oznaka je urezano 2 crtice ispred slova a iza slova je urezana 1 crtica. Vidi se da je neko rucno, naknadno to urezao. Da li to ima neke veze sa "programiranjem" daljinca?
evo i slike kako daljinac izgleda
[ straniplacenik @ 13.01.2012. 10:57 ] @
pogresan forum ili nesto drugo...?
[ plc @ 13.01.2012. 11:11 ] @
http://www.seco-larm.com/RF4Ch.htm

Postoje :)
[ Mijat @ 13.01.2012. 13:38 ] @
Pod tom oznakom nema nijednog tamo, verovatno je izbačena neka naredna serija. Moj savet, napiši mail direktno njima i pitaj da li imaju nekog distributera u SRB (ja poznajem dosta firmi ali za ove do sad nisam čuo). Ukoliko nemaju ostaje ti jedina mogućnost da kupiš eksternu prijemnu jedinicu drugog proizvođača i da se prešaltaš na njihove daljince.
[ straniplacenik @ 13.01.2012. 14:41 ] @
na onoj stranici ima kodna oznaka mog daljinca, razlikuje se "433.92MHz also available by request - SK-939TS4J-NU"

sad me ovo interesuje "Mode switch (one per channel):
Enter Learn Mode: Press tact switch.
Learn Transmitter Code: Within 15 seconds of entering learn mode press button 1 and hold for 3 seconds."

gde se nalazi taj "tact switch (one per channel)"?

bih ja to promenio ali radi se o zgradi sa vise stanara i imamo privatna parking mesta i garaze...
a kada sam napisao da firma koja je ugradjivala ne postoji mislio sam na izvodjaca radova
[ ZAS011 @ 13.01.2012. 17:21 ] @
"tact switch" se nalazi u prijemnoj jedinici.
[ straniplacenik @ 13.01.2012. 17:49 ] @
ok, hvala na informacijama, a da li moze da li moze da se proba sa nekim drugim daljincem? da li postoji neki kompatibilan sa ovim ako ne mogu naci ovakav isti?