[ mikisonata @ 14.01.2012. 12:27 ] @
Da li je ovo napajanje Cooler Master GX 650W dovoljno za ovu graficku kartu
ATI HD 6790
[ Binary Mind @ 14.01.2012. 21:44 ] @
Jeste. I vise nego dovoljno.
[ mikisonata @ 15.01.2012. 09:43 ] @
Hvala na odgovoru. Imam neki problem sa kompjuterom, a on se ovako manifestuje. Izgubi mi se slika na monitoru, kompjuter se ne restartuje, znaci svi kuleri u njemu, (graficka, procesor i napajanje) normalno rade ali ne mogu da ga resetujem na "reset" dugme niti na "power" dugme nego tek kada iskljucim iz struje. Ponekad se iz prve ukljuci, a ponekad se javlja zvucni signal iz kucista (jednom dugo, dva puta kratko) kao da je graficka nema. Kompjuter ponekad radi po ceo dan bez problema a ponekad se dva puta iskljuci u roku od 10 min. Ima li neko ideju? Graficku kartu sam testirao raznoraznim programima (Video Card Stability Test, FurMark) i ne desavaju se nikakve greske.

Moram da naglasim da je ovo nova konfiguracija (napajanje, ploca, procesor, graficka) isto mi se desavalo i sa starom konfiguracijom
[ Binary Mind @ 16.01.2012. 15:41 ] @
Kao prvo probaj racunar da prikljucis na drugu uticnicu u zidu da probas da iskljucis kucne elektroinstalacije kao moguc problem.
[ mikisonata @ 18.01.2012. 09:47 ] @
Hvala na odgovoru ali je sad kasno, komp vise nece da se upali samo se cuje pistanje iz kucista (jednom kratko dva puta dugo). Kad sam stavio staru karticu ATI X550 komp je upalio iz prve i evo sad radi bez problema. Kontaktirao sam servis firme od kojih sam kupio karticu da vide sta nije u redu.
[ Binary Mind @ 18.01.2012. 22:40 ] @
Hm... Hajde da vidimo sta ce da kazu u servisu. Ako je kartica u redu onda sledeca stavka sto treba da se proveri jeste napajanje, mada su ta revidirana Cooler Master GX napajanja prilicno dobra.
[ mikisonata @ 26.01.2012. 08:44 ] @
Juce sam zvao servis da proverim sta se desava sa karticom, rekli su mi da su je testirali i da je ispravna. Poslace mi je za par dana, a ja evo na ovoj mojoj staroj kartici, ATI X550, vec 7 dana bez ikakvih problema. A kad bude stigla i kad je budem ukljucio i ako pocne da pisti, i ja cu da pocnem da pistim
[ mikisonata @ 07.02.2012. 11:55 ] @
E ovako, graficka je stigla pre desetak dana, i radila je jedno 5 dana bez ikakvih problema, onda je opet poceo Pc da se gasi. Sta to moze da bude? Igram L.A. Noire nekih sat vremena bas da proverim hoce li se ugasiti i sve radi super. Izadjem iz igrice otvorim google chrome ili pustim neki film i PC se ugasi. Probao sam na neku drugu fazu da ukljucim PC ali opet isto, menjao sam kabli koji daje struju grafickoj kartici i to nije pomoglo. Ovo me izludjuje, ima li neko neku ideju bar da probam posto sam pokusavao sve sto mi je palo na pamet?

Da dodam jos samo ovo. Pre nego sto sam poslao graficku kartu na servis, PC sa njom nije hteo da upali, samo je pistao (jednom dugo dva puta kratko), kada je dosla sa sevisa upalila je iz prve. Dok je bila na servisu PC je svo vreme radio sa starom karticom bez problema (X550).
[ Binary Mind @ 07.02.2012. 14:12 ] @
Bilo bi uputno da probas da palis masinu sa drugim napajanjem ako mozes da nadjes neko sa kojim bi mogao da testiras masinu pre nego sto Cooler Master odnesens na reklamaciju. Napajanje treba da je neko od 500 i vise vati i da je sto kvalitetnije (on kung fu napajanja bilo bi dobro ako mozes da nadjes neki Blueberry od 500 i vise W ili MS Industrial od 550W).
[ mikisonata @ 07.02.2012. 17:38 ] @
Imam neko staro napajanje. Da li bi mogo samo graficku karticu da prikljucim na ovo napajanje ili mora ceo kompjuter?
[ Binary Mind @ 07.02.2012. 20:17 ] @
Mora ceo komp da se prikljuci na testno napajanje, ali je to malo rizicno sa takvim napajanjem Nomak napajanja su teski kung fu i velik je rizik prikljuciti na takvo napajanje jacu graficku karticu kao sto je ta sto imas.
[ mikisonata @ 23.01.2013. 11:41 ] @
Evo sloro godinu dana od pocetka ove teme pa bih samo hteo da je zavrsim sto se tice ovog problema. Posle visemesecnog testiranja (a i samo mozete da vidite kad je prvi put tema postavljena) mogu sa sigurnoscu da kazem da sam naso problem. U pitanju je bio DVD rezac!!! Od kad sam njega iskljucio vise mi se komp ne gasi. Rezac je 100% bio problem jer sam menjao napajanje (naponski kablovi su menjani) i menjao sam kablove koji spajaju rezac i plocu (data kablovi). Pozdrav!

ps: Nemojte da brisete ovo mozda ce nekom nekad da bude od koristi.