[ HMetal @ 15.01.2012. 00:02 ] @
Drugar mi dao da pogledam sta mogu da uradim, LCD monitor koji ima problem da se ponekad (recimo jednom u deset paljenja) ne upale pozadinske lampe. Vecinu puta kad ga upalim radi normalno. Nisam neki strucnjak ali sumnjam na inverter, razmisljam da su lampe (ima dve) ne bi uopste radilo osvetljenje jel? Ne pise ko je proizvodjac, pozadi pise 17" TFT LCD Monitor MODEL: E-7S Inverter ima svega dva elektrolita 16V, 100 MikroFarada koji nisu naduveni. Sta predlazete ljudi, da li se slazete sa sumnjom na inverter i ako da, sta da radim, da merim nesto?
[ JOJO847 @ 16.01.2012. 22:43 ] @
Pa ovako, to sto kondenzatori nisu napuhani je dobar znak ali ne znaci da su skroz ispravni. Ta dva kondenzatora ne kostaju mnogo i preporuka je da ih zamijenis (narocito ako su capixonn marka). Samo pazi da su iste vrijednosti i low_esr! Od mjerenja, kad monitor ne radi probaj locirati backlight_on signal (i ostale napone, najcesce 5V i 12V, te brightness) koji dolazi sa druge stampe gdje je video, pa vidi dali je prisutan.
To je neki stariji LCD dok ima izdvojenu stampu invertera? Obrati paznju i na ispravljacki dio, cesto i tamo bude problema. Provjeri sve spojeve, ako mozes prelemi trafo i sva ostala sumnjiva mjesta. Kondenzatore zamjeni, iste vrijednosti i obavezno low_esr.
javi kako napredujes
[ HMetal @ 19.01.2012. 18:33 ] @
E hvala na savetima, ja to onako amaterski pipkam :-) Sad sam na putu pa kad se vratim cu da to ispitam kako si rekao. Inace da stari je LCD deset godina.

[Ovu poruku je menjao HMetal dana 19.01.2012. u 19:55 GMT+1]
[ HMetal @ 04.02.2012. 01:01 ] @
Popravio :-) uradio sam sve kako si rekao, promenio elktrolite, prelemio trafo kontakte.. Evo palio sam ga i gasio 30 puta nece da omane, izgleda da je sredjeno. Inace naponi sa glavne ploce koji dolaze izgledaju OK. 12 volti je stalno prisutno, 5V ili tacnije 4,5V se pojavljuje kad izadje iz Stand -Bay-a valjda da da signal inverteru da krene sa radom... Hvala mnogo :-)