[ inspektor69 @ 15.01.2012. 03:23 ] @
pozz... instalirao sam "TrendMicroTitanium Internet Securiry2012" cisto iz radoznalosti da isprobam dali je pouzdan antivirus. ono sto me zanima je to dali ovaj "TrendMicroTitanium Internet Securiry2012" ima svoj "firewall" i ako ima, kako da podesim da mi racunar stiti TrendMicrov firewall, a ne windowsov firewall.
koristim win7. i kada odem u control panel> action center>security, pod network firewall ,stoji da mi racunar stiti "windows firewall", a ja zelim da to radi Trend Micro(v)firewall, naravno ukoliko ovaj internet security ima firewall. znaci:
1. dali TrendMicroTitanium Internet Securiry2012 ima firewall
2. ako ima firewall. kako da ga uklucim t.e podesim da mi stiti racunar

hvala i pozz..
[ Dashkes @ 15.01.2012. 10:04 ] @
Citat:
inspektor69: pozz... instalirao sam "TrendMicroTitanium Internet Securiry2012" cisto iz radoznalosti da isprobam dali je pouzdan antivirus. ono sto me zanima je to dali ovaj "TrendMicroTitanium Internet Securiry2012" ima svoj "firewall" i ako ima, kako da podesim da mi racunar stiti TrendMicrov firewall, a ne windowsov firewall.
koristim win7. i kada odem u control panel> action center>security, pod network firewall ,stoji da mi racunar stiti "windows firewall", a ja zelim da to radi Trend Micro(v)firewall, naravno ukoliko ovaj internet security ima firewall. znaci:
1. dali TrendMicroTitanium Internet Securiry2012 ima firewall
2. ako ima firewall. kako da ga uklucim t.e podesim da mi stiti racunar

hvala i pozz..

Nažalost, taj paket nema firewall. :)
[ Aleksandar Maletic @ 15.01.2012. 10:50 ] @
Ovaj paket sadrži komponentu Windows Firewal Booster koja poboljšava rad sistemskog firewall-a.
Evo o čemu se radi.


[ inspektor69 @ 16.01.2012. 01:56 ] @
vratio sam se na stari dobri "ESET Smart Security" juce sam instalirao "Trend Micro Titanium Internet Security 2012" a vec danas mi je skroz zaledio komp. nisam mogao cak ni internet da uklucim. imam 1GB ram i po specifikacijama pise da je dovolno za win7. al ocigledno nije, izlgleda da puno trosi resurse
[ Aleksandar Maletic @ 16.01.2012. 05:46 ] @
U svakom slučaju bez obzira na izbor antivirusa trebao bi da dodaš još RAM memorije.
Windows 7 zahteva minimum 1GB, dakle trebao bi malo da rasteretiš sistem kupovinom dodatne memorije.