[ cubrovic @ 16.01.2012. 15:47 ] @
Crkveni kalendar 2012

Crkveni kalendar predstavlja nezvaničnu adaptaciju sajta www.crkvenikalendar.com. Sadrži kompletan crkveni kalendar za 2012. sa detaljnim opisom crvenih slova. Osim toga sadrži opise svih slava, molitve, liturgije, imena, o postu, meseceve mene...

Aplikacija se moze preuzeti sa zvanicne strane Crkveni Kalendar 2012 - Appsolutno Smart

Autor: Milena Čubrović

     

   

 

Crkveni Kalendar 2012 - Appsolutno Smart
[ Ilic Igor @ 16.01.2012. 21:38 ] @
Pohvale za kalendar!
Na prvi pogled nisam primetio neku sinhronizaciju sa google kalendarom, ako neko zeli.
Bilo bi lepo, da korisnik izabere crvena slova ili neke praznike i da se oni prebace u podsetnik (kalendar telefona).

Sve najbolje.
[ cubrovic @ 17.01.2012. 13:08 ] @
Citat:
Ilic Igor: Pohvale za kalendar!
Na prvi pogled nisam primetio neku sinhronizaciju sa google kalendarom, ako neko zeli.
Bilo bi lepo, da korisnik izabere crvena slova ili neke praznike i da se oni prebace u podsetnik (kalendar telefona).

Sve najbolje.


Hvala
Bilo bi lepo, ali je ova aplikacija pravljena sa appbuilderom koji kao i svaki appbuilder omogucava samo manji skup funkcionalnosti.
Sinhronizacija sa kalendarom nije jedna od njih a tesko da ce ikada i biti
Pozdrav!
[ zeljkoprotic @ 22.02.2012. 12:59 ] @
Jedina zamerka je što nema ni pola slava koje se u Srbiji slave. Ukupno ima mislim 71 slava, a ceo spisak se može naći na vikipediji, dok ga na nekim od sajtova pravoslavne crkve nisam našao. Inače je aplikacija OK.
[ cubrovic @ 22.02.2012. 20:14 ] @
Citat:
zeljkoprotic: Jedina zamerka je što nema ni pola slava koje se u Srbiji slave. Ukupno ima mislim 71 slava, a ceo spisak se može naći na vikipediji, dok ga na nekim od sajtova pravoslavne crkve nisam našao. Inače je aplikacija OK.


Pozdrav Zeljko.

Ima 2/3 slava u aplikaciji trenutno. Mislim da ima 51 slava u aplikaciji dok ih na wikipediji ima 78 http://sr.wikipedia.org/sr/%D0...%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B0

Aplikacija predstavlja adaptaciju sajta crkveni kalendar tako da su zbog toga u njoj samo slave koje se nalaze na sajtu na strani
http://www.crkvenikalendar.com/slava.php i nismo mogli dopisivati i kombinovati podatke sa drugih izvora.
Videcemo da li cemo nesto menjati oko toga kasnije.