[ Zrenjaninac023 @ 16.01.2012. 15:54 ] @
Moj problem je zaista kompleksan za objasniti recima trudicu se da probam sto vernije da iznesem svoj problem. Samo vas molim da procitate do kraja sta sam napisao pa tek onda udrite po meni.
Preko gragicke karte ( Asus N8800gtx) na jednom DVI-I mi je konverterr za VGA na koji je zakacen monitor (Samsung SyncMaster 940N), nadrugom DVI-I mi je konvertor za HDMI na koji mi je zakacen (LED SAMSUNG D6500)
Bilo mi je podeseno da je monitor MAIN display a da je na LED TV duplicate. (ako me razumete) Sve je radilo perfektno nekih mesec dana, sve sto sam imao na monitoru mogao sam da vidim i na led-u.
Elem juce kada sam ustao monitor mi je bez slike stand by lampica zmiga komp radi na ledu imam sliku ali na monitoru ne. Pomislio sam da mi je crkao monitor i odneo ga kod brata da ga testiram na njegovom kompu. (Radi perfektno)
Pomislio sam da su kablovi i konvertor pa sam doneo bradove kablove i konvertor sa DVI-I na VGA, povezao i ista prica (ne radi). Tada sam pomislio da mi je mozda riknulo na grafickoj karti DVI-I out. Pa sam zamenuo mesta MONITORU i LED TV-u
Zanimljivo LED ponovo radi a monitor ne. Proveravao sam bios sve je ok. Proveravao sam display setings sve je ok (bar mislim). Nisam nasao resenje za ovaj glupavi problem googlao sam kao lud i nista.. Ako iko moze da pomogne da resim ovu nocnu moru.
Jos samo da napomenem da mi prilikom podizanja windowsa ukoliko su prikljucena oba uredjaja ne pokazuje sliku ni na jednom, monitor kada je sam nista se ne desava cak se ni ucitavanje biosa ne vidi a kada je led sam sve se vidi i on radi normalno kao da je main display. I izvinjavam se na smaranju ovo je verujem vazno kada ukljucim samo led i pocne podizanje sistema, u jednom momentu dodje do user aplikacije (izbor korisnika i logovanje u win) prikljucim monitor i vidim jarko zutu sliku u magli koja se izgubi kada se ulogujem na win. Ista takva slika se pojavljuje prilikom shut down-a s tim da pise log out....
Molim vas za pomoc jer sam na kraju zivaca
P.S."Brisao sam driver za graficku u safe modu i nista"
[ Miroslav Cvejić @ 16.01.2012. 20:14 ] @
Grafička izgleda rešila da ide u penziju.
[ psyzemun @ 31.01.2012. 14:40 ] @
Ne bih rekao da ova graficka treba da ide u penziju,nesto slicno mi se desavalo,probaj u safe modu sve da obrises sto se tice drajvera za grafu, i sva podesavanja...,neka ti ostane samo monitor povezan sa sa grafickom ,ostale konvertore i kablove iskljuci iz graficke...probaj tako pa onda kad pokrenes monitor konfigurisi za led,mislim da ce uspeti...