[ maksvel @ 19.01.2012. 11:25 ] @
Imam par sajtova sa osrednjim saobracajem i par baza koje bekapujem.
Da li je preporucljivo koristiti mysqlhotcopy? Deluje skroz jednostavno, napravi direktno kopije, posle vratim i to je to.
Ima li neki glitch? Mogu da pauziram sajt na par sati, nije problem, samo se pitam da li je bolje da bekapujem nekako drukcije?

//edit - sad vidim da podrzava samo MyISAM...
Znam da postoje pro-bekap resenja - master/slave i to, ali ja bih nesto jednostavnije, saobracaj nije non-stop, mogu da priustim par sati downa sedmicno npr.
[ bogdan.kecman @ 19.01.2012. 12:17 ] @
hotcopy je super ali bekapuje SAMO MYISAM tabele. ako koristis innodb tabele nece ih bekapovati
[ maksvel @ 19.01.2012. 13:02 ] @
Hm, planiram da se prebacim na InnoDB, onda bolje da odradim sa mysqldump, pa da vraćam u InnoDB.
Moram još malo da proučim kako i šta: treba li mi Inno, kako da prebacim.... nazad za crtaću tablu
[ bogdan.kecman @ 19.01.2012. 13:17 ] @
mylvmbackup ti je idealan ako neces dug downtime ali zahteva da ti datadir bude na lvm-u

ako ne, onda lepo

1. ugasis mysql
2. iskopiras datadir de ti odgovara
3. upalis mysql

ili instaliras mydumper
[ maksvel @ 19.01.2012. 13:31 ] @
Mogu da stavim LVM, nije mi problem.
Stigao mi je nov server i imam vremena da ga utegnem i prebacim sa stare kante kako god mi odgovara.. samo da radi kako treba :)
Pogledacu i ovaj mydumper onda...
Kao sto rekoh, moram jos malo da doucim i iscitam i ovde na forumu o best practice u vezi mysql generalno, da posle ne bude previse cimanja.

!Hvala!
[ bogdan.kecman @ 19.01.2012. 13:43 ] @
nemas brzi bekap od mylvmbackup. On ti privremeno zalokuje mysql, flushne sve i onda napravi LVM snapshot, onda oslobodi mysql i mysql nastavi da radi ... onda lepo na tenane izbekapuje lvm snapshot i onda ga obrise .. downtime je najminimalniji moguci ..

kod mene imas sazeto sve sta ti je i kako najbitnije kod konfiguracije mysql-a tako da ti savetujem da pocnes tu...

mydamper je odlican ako trba da bekapujes/restoreujes jednu tabelu ili jednu bazu a ne ceo mysql ... mylvmbackup ti je extra da ti pravi nesto tipa "dnevni snapshot" celog mysql-a