[ fensi88 @ 19.01.2012. 20:26 ] @
Sta treba da uradim da mi se hr vidi i u MF? U IE se vidi u MF ne.

evo slike iz IE:



evo iz MF:



Kod je sledeci:

Code:

hr {
  border: 0;
  width: 760px;
  margin: 0 auto;
}



-------------

<div class="hr" align="center"><hr /></div>

Hvala na odgovoru.
[ fensi88 @ 19.01.2012. 20:35 ] @
Sasvim slucajno sam na netu nasla na jednom forumu odgovor:

treba da stoji ovako:

Code:

hr {
   width: 760px;
   height: 2px;
   color: white;
   background-color: white;
   border: 0;
}


i onda se vidi i u MF!
[ plus_minus @ 19.01.2012. 21:11 ] @
Jedan mali hint.

Ne piši u source kodu class="hr" (možeš, zapravo, ako je to zaista naziv neke klase koja se zove hr, a nije sami tag) a ni align="center" već samo staviš 'vako...

Code (html):


<div class="hr"><hr /></div>

 


a css ovako nekako probaj

Code:


hr {
    color:Lightgrey;border-width:1px;
    width:90%;
    }

div.hr  { /* ili samo   .hr  {}  */
text-align:center;
          }



Tačka pre naziva "." == klasa ili class to već znadeš..
Tarabica pre naziva "#" == ID => <div id="hr"> #hr {color:Lightgrey;border-width:1px;width:90%;}
Samo naziv == sami tag => html, body, p, hr, em, b, div, span, a {outline:0 none;}
Zvezica "*" == ciljanje SVIH tagova i klasa. => * {margin:0;padding:0;}
[ fensi88 @ 19.01.2012. 21:38 ] @
Hvala ti na ovim korisnim savetima i objasnjenjima - probala sam radi! Sad cu da prepravim i na sajtu.
[ plus_minus @ 19.01.2012. 21:48 ] @
^^
Nema na čemu.

"Pčelicama" - uvek na raspolaganju. :)
[ Aleksandar Ružičić @ 20.01.2012. 18:20 ] @
cross-borwser "default" css stil za hr tag je:
Code:

hr {
    display: block;
    height: 1px;
    border: 0;
    border-top: 1px solid #css;
    margin: 1em 0;
    padding: 0;
}


a nema ni potrebe za divom, koristi se jednostavno:
Code (html):

<hr>
 


ili, ako je u pitanju xhtml:

Code (html):

<hr />
 
[ plus_minus @ 20.01.2012. 18:39 ] @
Citat:
a nema ni potrebe za divom, koristi se jednostavno:


Osim ako nema još po koji paragraf pored horizontalnog pravila u sklopu div elementa.
[ fensi88 @ 20.01.2012. 20:44 ] @
Ne, Aleksandre, probala sa da uradim po tvojoj preporuci kod mene to ne radi u MF...ali nema veze, problem je resen prema preporuci "plus_minus"-a...
[ Aleksandar Ružičić @ 20.01.2012. 23:17 ] @
Citat:
plus_minus: Osim ako nema još po koji paragraf pored horizontalnog pravila u sklopu div elementa.


Evo konkretnog primera:
Code (html):

<!doctype html>
<html>
    <head>
        <style type="text/css">
            hr {
                display: block;
                height: 1px;
                border: 0;
                border-top: 1px solid #ccc;
                margin: 1em 0;
                padding: 0;
            }
        </style>
    </head>
    <body>
        <div>
            <p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi sit amet erat mauris. Fusce turpis sapien, dignissim quis consectetur nec, dignissim in elit.</p>
            <hr />
            <p>Vestibulum sollicitudin placerat elit ut ultrices. Duis tellus justo, convallis at condimentum a, molestie ut lorem. Sed pretium, dolor vitae tristique imperdiet, mi est ultricies urna, a tincidunt eros augue non augue. Nulla lectus neque, venenatis id blandit vitae, dapibus at est.</p>
        </div>
    </body>
</html>
 


okacio sam ga i uz poruku pa mozes lakse da se uveris da ta tvrdnja nije tacna (bar ne u chrome, opera, firefox, safari i IE7-IE9 browserima) - [att_url]


Citat:
fensi88: Ne, Aleksandre, probala sa da uradim po tvojoj preporuci kod mene to ne radi u MF...ali nema veze, problem je resen prema preporuci "plus_minus"-a...


Slobodno koristi sta god zelis, ja samo kazem da nije potrebno koristiti dva taga kada jedan resava problem (a mozes pogledati ovaj primer, radi i u firefoxu bez problema) :)


Edit: sad sam primetio da sam u predhodnoj poruci napisao #css kao boju za hr, sto nije validna boja, hteo sam da napisem #ccc. Moguce da zato nije primer radio (ako si ga samo kopirala). Izvinjavam se na gresci :)
[ plus_minus @ 21.01.2012. 00:45 ] @
Evo i tebi primera gde ima dosta hr tagova.

Css - The Missing Manual

Doduše, sajt je limitiran za IE. Sve verzije ispod osmice, jednostavno, ne mogu videti sadržinu, dok ostali, bogami, ne prave probleme.

Osim toga, ja sam mislio na to da ne treba stavljati align="center" nakon div taga, već da treba da koristi centriranje isključivo pomoću css-a, pogotovo ako je parent folder na text-align:left a samo taj div gde treba da bude hr na - text-align:center , ako ona već želi da centrira određeni deo.


[Ovu poruku je menjao plus_minus dana 21.01.2012. u 02:04 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 21.01.2012. 03:50 ] @
Na tom linku sto si ostavio postoje 2 <hr /> elementa i oba su vidljiva (bar iz Chrome-a i IE8-9), tako da stvarno ne vidim na sta mislis...

A sto se centralnog alignovanja tice to nisam komentarisao (naravno da je bolje centrirati pomocu css-a nego preko html atributa, koji su uz to i deprecated), samo sam prokomentarisao da nema potrebe koristit div u kom se nalazi hr (ili ne) u zamenu za obican hr.

I ponovicu opet, nek svako koristi ono sto zeli, i nek kodira na nacin na koji voli, ja volim da imam sto je moguce manje tagova pa sam se otuda i ukljucio u ovu temu, da iznesem svoje misljenje.
[ fensi88 @ 21.01.2012. 07:10 ] @
Citat:
Edit: sad sam primetio da sam u predhodnoj poruci napisao #css kao boju za hr, sto nije validna boja, hteo sam da napisem #ccc. Moguce da zato nije primer radio (ako si ga samo kopirala). Izvinjavam se na gresci :)
--------------------------------------------------------------------------------


U pravu si! Sad radi!! Hvala!
[ vlada_vlada @ 21.01.2012. 13:07 ] @
Pazi, sve ti je ispravno - samo jednu sitnu-sitnu ispravku treba da napravis:

Code:

plus minus hr {
  border: 0;
  width: 760px;
  margin: 0 auto;
}


Znaci u orignalnoj poruci nedostaje 'plus minus' (pre hr) - i sve ce da radi. Probaj oba browsera - i IE i MF..
[ plus_minus @ 21.01.2012. 16:00 ] @
@Aleksandar Ružičić

Na tom linku što sam ostavio postoje više hr tagova na svakoj stranici. I svi oni i treba da budu vidljivi.
Nebitno sad oko tog linka, bitno da novom dizajneru astrologu šljakaju elementi i da će ona, malo po malo, dobiti svoj site,
koji je sama napravila, uz našu malu pomoć. A svima je dakle, već poznato da ima više načina za primenjivanje stilova..

nego...

Da vidimo šta je vlada hteo da kaže...

plus minus hr ?

Neće tako, moraš vlado_vlado i donju crticu,
ovako..

div.plus_minus hr { }

Dakle - sedi jedan!

Osim toga, vlado_vlado, fali ti i <meta charset="utf-8">
u primeru.

Da popraviš to.
[ vlada_vlada @ 21.01.2012. 16:51 ] @
Sto komplikovati? Vidis da joj samo plus minus fali. Kad to ubaci sve proradi. Prosta stvar :)

A za unicode ces tek da mi pokazes gde si video utf-8 karakter u fajlu :)

Nemo kucas po inerciji...

Ontopic: Vanila <hr/> element bez styling-a se naravno vidi na svakom browseru - od lynxa pa nadalje...

[Ovu poruku je menjao vlada_vlada dana 21.01.2012. u 18:01 GMT+1]
[ plus_minus @ 21.01.2012. 17:54 ] @
Vlado, nemoj da si pokvaren.

Ovo je forum na srpskom jeziku.

utf-8 je worldwide "mama".
[ vlada_vlada @ 21.01.2012. 18:49 ] @
Ok, sad pogledaj primer ponovo malo pazljivije. Primetices da Lorum Ipsum nije srpski vec fake latinski (sa odgovarajucim encodingom - "latin-1").

Na ovom forumu konkretno - meta tag sa opisom enkodinga je izlisan, obzirom da taj info dolazi kroz HTTP header.

Meta ima smisla za offline sadrzaj.

To da je utf-8 "worldwide mama" je takodje zabluda, sto je off-topic za sebe. Utf-8 je samo jedan od Unicode enkodinga, pri cemu svaki ima sopstvenu namenu. Cak i da si umesto utf-8, hteo da kazes Unicode opet bi pogresio jer se standard velikim delom ignorise na dalekom istoku i tretira kao prozapadnjacki.

Mislim da je uopste glupo diskutovati o enkodingu na ovoj temi.. nznm kako si se setio toga, skroz je nepovezano.

[ plus_minus @ 21.01.2012. 18:54 ] @
Citat:
Mislim da je uopste glupo diskutovati o enkodingu na ovoj temi.. nznm kako si se setio toga, skroz je nepovezano.


Mhm...

Citat:
vlada_vlada: Pazi, sve ti je ispravno - samo jednu sitnu-sitnu ispravku treba da napravis:

Code:

plus minus hr {
  border: 0;
  width: 760px;
  margin: 0 auto;
}


Znaci u orignalnoj poruci nedostaje 'plus minus' (pre hr) - i sve ce da radi. Probaj oba browsera - i IE i MF..


Jel' ti sad jasno kako sam se setio toga?

I šta je zapravo prava glupost na ovoj temi.. ?
[ vlada_vlada @ 21.01.2012. 19:19 ] @
Joj, nemoj vise da oftopicujes molim te :)

Sto se tog resenja tice:

1. radi
2. predstavlja minimalne izmene u odnosu na to sto ima

I kao sto Aleksandar rece, svako pise html kako smatra da treba..
[ plus_minus @ 21.01.2012. 20:02 ] @
I šta si sada novo rekao što i ja i Aleksandar, ( uključujući i fensi88 ) nismo već zaključili, osim što si nastavio, kako reče,
da oftopicuješ započetu seansu i tu seansu pride prebacuješ na druge učesnike teme?
[ vlada_vlada @ 21.01.2012. 20:40 ] @
Ja, matori? Nesto vise od tebe ? Taman posla :)

Pokazao sam da kad ti udjes u kod - sve fercera. Bukvalno.

Ne mora chak ni mnogo da se palamudi - samo doda 'plus minus' i sve shljaka :)

Si vido ?
[ plus_minus @ 21.01.2012. 21:43 ] @


Whatever.. nema veze,
bitno da je tebi odlično.

A i da nikog ništa ne boli, jel' da?
[ Aleksandar Ružičić @ 21.01.2012. 21:47 ] @
Na pitanje je odgovoreno i postavljac teme je dobio vise od jednog resenja. Zakljucavam temu da se ovaj offtopic ne bi bespotrebno nastavljao..