[ gagacar @ 20.01.2012. 13:02 ] @
Pozdrav!

Imam sledeći problem. Pokušaću da ga objasnim što detaljnije...

Sajt je napravljen je preko php/mysql. Sam kod sadrži i elemente php5. Hostuje kod sbb-a. Kada se otvori sajt preko brauzera, podaci koji se vuku iz baze se najnormalnije prikazuju, i posle nekog vremena tj. pregledavanja ostalih stranica, podaci se ne prikazuju više. Kada probam da pristupom bazi preko phpmyadmin-a, javlja se sledeća greška:

Fatal error: Call to undefined function PMA_reloadNavigation() in /usr/local/www/default-hosting/www/base/phpMyAdmin/header.inc.php on line 137

i posle nekog vremena, opet sve radi kako treba.

Uspeo sam nekako da dobijem tehnicku podršku kod sbb-a i kažu mi da se na neki čudan način kreirao user default-hosting?!

E sada, ne znam da li je greška do mene (u samom kodu) i je negde na serveru.

Isti kod se nalazi na veratovom serveru nema grešaka.

Molim za pomoć i hvala unapred
[ dakipro @ 20.01.2012. 13:19 ] @
Po opisu greske deluje kao da je neki problem na serveru, ja bi licno seo hostingu na vrat da to sredi ili bi jednostavno promenio hosting, posto ga vec placas zasto bi gubio vreme sa necim sto ne radi dobro.
A sto se phpadmina tice, po imenu funkcije verovatno se greska javlja samo kada se reloaduje navigacija, svejedno skini najnoviju verziju phpadmina ili jednostavno ignorisi tu gresku, ili podesi phpadmin da ne prikazuje greske, ili nastavi da gnjavis hosting ako je to njihova verzija phpadmina.
[ gagacar @ 20.01.2012. 13:33 ] @
Problem je taj što ugovor vezuje do septembra da sajt hostuje kod njih... a ovi iz hosting podrške su toliko neorganizovani, da ih ne možeš dobiti na tel, a na email odgovaraju tek iz šestog puta, u formatu "desilo se na neki veoma čudan način". Da je do mene prešao bih odmah kod verata i završena priča, ali ne odlučujem ja. Što se tiče phpmyadmina i on je njihov....
[ dakipro @ 20.01.2012. 13:47 ] @
Onda dodji do jos podataka, probaj da uhvatis pravilo po kome se problem desava, trazi neke logove nesto, moras nekako da dodjes do vise informacija jer na osnovu onoga sto do sada znas, uproscena verzija tvog problema zvuci kao da si poslao sms mehanicaru i rekao "nekad mi auto radi a nekad ne, sta moze da mu bude?" ako me razumes. Mislim kontam ja da ti ne mozes nista vise od toga da uradis u ovom trenutku ali moras da nekako dodjes do jos detalja ako si ti osoba zaduzena za odrzavanje tog sajta. Ako tebe pritiskaju, moras ti dalje da pritiskas, tako to ide sa programerima i adminima, mora neko da im dise za vrat da bi stvari mrdale :)

A ako nemas nikakav dobar odgovor i pomoc od njih i ako vec pratis ugovore, ja nisam pravnik ali pretpostavljam u ugovoru sigurno pise koje ce usluge da hosting kompanija pruza do septembra, ako ih ne pruza kako je obecano (a cim imas problem verovatno nesto ne stima) onda ugovor ili vise ne vazi ili nije toliko bitan, tebi je bitno da sajt radi a ugovori su za pravnike, pa pritiskaj na koju stranu mozes sta da ti kazem