[ trafo10 @ 20.01.2012. 15:10 ] @
Pozdrav

Molim da mi neko odgovori tacan proracun za ovo jezgro, na netu sam nasao proracun 45/s , 27/s negdje da je isti kao i za EI jezgro vise ne znam sta je tacno.Ako je neko dobre volje da mi izracuna Primar 230v,Sekundar 30v, 10A i koliko namotaja po Voltu. Unapred Hvala

Evo i slike od torusnog jezgra (jezgro je od jednog Ruskog ispravljaca) :
[ Darko_zed @ 20.01.2012. 16:48 ] @
Pa pricali smo o tome u jednoj temi i sve sam ti lepo rekao !!! Konstanta je drugacija u zavisnosti od jezgra ,a ostalo je isto !!
[ trafo10 @ 20.01.2012. 16:57 ] @
ma znam ja to ali me buni to sto je standardno 45/s a negde 27/s i moram motat rućno taj torus pa ako je proračun kao u trafoa sa EI jezgrom taj bi moj trebao imati oko 1300 namotaja ako i ti smatraš da treba toliko to mi je puno za rucno namotat zahvaljujem
[ emiSAr @ 20.01.2012. 18:29 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...nje-dva-torusna-transformatora
obrati paznju na drugu stranicu. pOz
[ Darko_zed @ 20.01.2012. 20:59 ] @
Ma vidim ja da su oni zvakali ovaj problem u predhodnoj temi ali niko ga nije sazvakao kako treba , svi su negde tu blizu , mnogo bre filozofija i nagadjanja . Kakvog ti je oblika jezgro sem sto je okruglo
da li je sastavljeno iz listova (prstenova ) ili je namotano u krug i sastavljeno od trake . Koliki je poprecni presek stuba ??
Pozdrav
[ trafo10 @ 21.01.2012. 08:22 ] @
jezgro je namotano trakom ako se raćuna kao na slici onda je presjek je 8cm2 a npomenuo si jeli jezgro sastavljeno od prstenova kao stator od el motora jesil nato mislio i možel se iskoristit taj stator za torus zahvaljujem
[ emiSAr @ 23.01.2012. 11:21 ] @
U temi koju sam linkovao @robert63 zalijepio PDF dokument u kojem postoje formule za izracunavanje
toroidnih trafoa, zato sam te i uputio tamo. @Darko_zed (pozdrav) ti je ranije dao neke podatke.
Koristeci formule iz PDF dokumenta pokusaj sam izracunati makar broj navojaka primara i prezentuj ovdje
kako si racunao a ne samo krajnji rezultat. Onda ces dobiti ili potvrdu svog racuna ili uputu gdje si i
sta si pogrijesio. O samoj snazi navedenog trafoa mozemo poslije proracuna broja navojaka.
Korisno bi bilo ako vec nisi da procitas i topovanu temu o izradi i proracunu transformatora. Upustanje u
motanje navedenog jezgra je ozbiljan zadatak i ako jezgro nije sa strana osteceno- izlupano se isplati,
ako nema medjuslojnih kratkih spojeva jer traka od koje je motano jezgro je medjuslojno elektricki
izolovana. Ukoliko je ta izolacija ostecena trafo ce se nenormalno grijati i ne isplati se truditi oko tog jezgra.-
pOz

[ Darko_zed @ 23.01.2012. 14:14 ] @
emiSAr@ pozdrav za tebe .

Rekao sam ti da je konstanta za ovaj tip jezgra 27-30 pa je samim tim broj navojaka oko 700 ako je jezgro 8 kvadrata . Kao sto kolega rece namotaj trafo i videces rezultat tvog rada i moci ces iz toga dosta nauciti i ujedno zapisati podatke za dalji rad sto se inace tako i radi i ne oslanja se samo iskljucivo na formule iz knjiga , makar je takva situacija kod mene cak imam i neke svoje formule koje malo odstupaju od ovih kojih se drzimo . Pozdrav , odradi jedan trafo i javi rezultate .
[ trafo10 @ 24.01.2012. 11:56 ] @
na jezgru nema vidljivi ostecenja jedino ne znam sta je unutra posto je traka na neki nacin zanitovana na kraju uglavnom javim dokle sam stigao hvalaaaaaaaa
[ markoxx2 @ 27.05.2015. 11:13 ] @
Citat:
trafo10:
Pozdrav

Molim da mi neko odgovori tacan proracun za ovo jezgro, na netu sam nasao proracun 45/s , 27/s negdje da je isti kao i za EI jezgro vise ne znam sta je tacno.Ako je neko dobre volje da mi izracuna Primar 230v,Sekundar 30v, 10A i koliko namotaja po Voltu. Unapred Hvala

Evo i slike od torusnog jezgra (jezgro je od jednog Ruskog ispravljaca) :



to ti je negde oko 8cm2 jezgro
zica za primar
debljina: 0.93mm
duzina: 193.4m
broj navoja na primaru: 1238.73


zica za sekundar
debljina: 2.26
duzina: 32.331
broj navoja na sekundaru: 185.81
broj navoja po 1v: 6.19 kruga
[ ljubogasic @ 18.02.2016. 21:49 ] @
Kako da postavim sliku da bi mogao nesto da pitam?
[ veselinovic @ 18.02.2016. 22:31 ] @
Pogledaj svoj post i na dnu ces imati dugme sna kom pise upload uz poruku.
klikni na njega i dalje je lako.