[ darko8163 @ 20.01.2012. 16:59 ] @
Imam problem sa diticnom karticom. U windows okruzenju radi bez problema, medjutim prilikom pokretanja bilo koje 3D aplikacije izbacuje gresku sa ati2dvag.dll ili BSOD u kome izmedju ostalog pise driver stuck in infinite loop. Trazio sam po netu resenje, video sam da mnogi imaju probleme ali da jos ne postoji neko resenje koje bi uklonilo problem. Sa 8800gt nemam nikakav problem.
U pitanju je XP a ostatak konfiguracije je
Q6600
Maximus Formula
4x1GB Kingston hyperx 1066Mhz
500W Coler Master
1T WD
[ Binary Mind @ 20.01.2012. 19:09 ] @
Koja AMD Radeon HD 5770? Navedi proizvodjaca i model.
[ darko8163 @ 20.01.2012. 19:45 ] @
Asus EAH5770 CUCore/2DI/1GD5
[ Binary Mind @ 20.01.2012. 21:32 ] @
Koliko dugo imas ovu karticu? Da li je bila problematicna od pocetka ili od skora? Te Asus kartice su poznate po problemima sa pregrevanjem.
[ darko8163 @ 21.01.2012. 15:27 ] @
Uzeo sam je polovnu, neispravnu odnosno ispravnu, lik mi prodao kao ispravnu i ne javlja se vise na telefon, sad sam zaglavio sa njom. Ako je samo do toga zamenicu pastu i staviti jaci kuler ali vidi9m po netu da ni to nije pomoglo. Smanjivao sam taktove na pola da bi smanjio temperaturu, ulazilo je u 3dmark ali na par sekundi i izbacilo BSOD, mozda je i do toga, pre nije htelo ni da udje, odmah je izbacilo greske sa ati2dvag.dll-om. U medjuvremenu sam gledao po netu, naisao sam na jos mogucih resenja, cekam da mi je vrate iz posta posto paket nije preuze iake je pristao da vrati novac nazad, pa cekam da stigne i da u medjuvremenu vidim da li ima leka.
[ Binary Mind @ 21.01.2012. 17:25 ] @
Moguce je da je zbog pregrevanja u duzem periodu doslo do kvara na grafickoj. Tipicni kvarovi na grafickim karticama koji se desavaju zbog pregrevanja u duzem periodu su vezani za sam GPU BGA chip i/ili za RAM BGA chipove. Kvarovi se manifestuju tako da usled pregrevanja dolazi do hladnih lemova izmedju tih BGA chipova i stampane ploce graficke kartice. Ako je to, nema leka osim da se chip prekugla, pod uslovom da je i sam chip ispravan, sto se ne isplati finansijski (minimum 50 evra po chipu osim ako neko hoce da radi ispod cene)... Takodje je moguce da je nesto od SMD komponenti otislo poput elektrolita i sl. Neke pocetne serije ATI HD 5xxx imale su problema sa BIOS-em ali nisam cuo da je Asus bio pogodjen. Ovo je vazilo pogotovu za Sapphire kartice.