[ Vlada_RS @ 20.01.2012. 19:14 ] @
Posjedujem mikrotik na PCu, koji radi na mrezi ali javlja mi se problem, kada udjem u winbox i idem na files izbaci mi bijelo kao da nema nista na FTPu ali ima puno aplikacija i foldera samo 7% je slobodno diska.
Problem je sledeci kada kliknem na backup da mi napravi izbaci mi gresku "couldn't make backup - action failed (6)" kao na slici.

Nasao sam temu na ovom forumu slicnu kao moj problem.
Korisnik BigFoot je naveo da se uradi "/system check-disk" ali zahtjeva reboot (i ne znam koliko ce potrajati chechking) pa se bojim da se nebi pao sistem, jer imam stari backup a novi ne mogu napraviti, jer ruter radi konstantno na mrezi i ima nekoliko korisnika zakacenih. Sve ostalo je OK i dobro radi bez problema.
Takodje je ukljucen daily backup ali ne pravi nista kada udjem na ftp izbaci sledece:

Sta da radim da vidim vasa misljenja?
Pozdrav Vlada
[ Aleksandar Đokić @ 21.01.2012. 03:38 ] @
Citat:
Sta da radim da vidim vasa misljenja?


pa da postavis temu, nista vise :)...

ja mislim da nemas dovoljno mesta na disku na backup
[ Vlada_RS @ 22.01.2012. 15:03 ] @
Pa postavio sam temu ali koliko vidim nazalost niko ne zna resenje :)
Nije problem u prostoru na disku u prvoj slici se vidi da je slobodno 317.8mb tako da backup ne zauzima vise od toga sigurno. :)
[ Vlada_RS @ 28.01.2012. 21:08 ] @
Rijesio sam problem ubacio sam neki fajl (nebitno koji) preko Filezilla na FTP. Zatim kada sam usao preko browsera na FTP od rutera sve je bilo ok.
Imao sam taj fajl sto sam prebacio i log, zatim sam usao preko winboxa u files>backup i uspjelo je, dobio sam na FTPu trenutni backup.
Ali zanima me sledeca stvar posto mi na FTPu prikazuje samo par tih fajlova a ima mnogo (oko 3,8gb) ali mi ne ocitava, da li mogu sada formatirati samo FTP? Da ne diram mikrotik sistem i postavke?
pozdrav
[ Aleksandar Đokić @ 29.01.2012. 05:03 ] @
uh nemoj nista formatirati dok ne procitas sta je ftp, ftp server, ftp client, ftp shared folders itd.
[ Vlada_RS @ 29.01.2012. 12:40 ] @
Zanima me da li mogu obrisati tj formatirati FTP server na MT samo njega, nista vise?
Jer pise da je zauzeto 3,8gb a meni ne ocitava nista da ima, a bilo je izgleda da se zezno tik malo...