[ Nightmaster @ 21.01.2012. 11:04 ] @
Pozdrav.

Već neko vreme držim sajt na VPS-u sledeće konfiguracije:
EU VPS (server u Nemačkoj kod Hetznera)
900MHZ CPU
384MB RAM (trenutno nema podešene SWAP particije)
15GB Prostora
350GB mesečnog protoka
1 IP adresa

Pošto je sajt počeo malo da "štuca" usled slabe RAM memorije, razmišljam da li da reinstaliram OS i optimizujem sajt bolje (koliko je to uopšte moguće), plus da podesim swap memoriju ili da izaberem drugi VPS koji se nalazi u USA sa ovom konfiguracijom:
1500MHZ CPU
1GB RAM (plus swap)
50GB Prostora
1000GB mesečnog protoka
2 IP adrese

Svaki savet je dobrodošao pošto nisam siguran da li će ovi USA serveri raditi kako treba, da li će vreme učitavanje strane biti duže pošto je server dalje a posetioci su mahom i Srbije/Hrvatske/Crne Gore/Bosne? Takođe da napomenem da je cena oba VPS paketa vrlo blizu.
I usput, da li mi 2 IP adrese znače nešto posebno pošto sam do sad imao samo jednu?

Hvala unapred na savetu.
[ Jbyn4e @ 21.01.2012. 13:07 ] @
Pa u USA ce sigurno biti jos nekih 100ms kasnjenja samo zbog udaljenosti.
E sad, jesi ti pricao o vps serverima (virtuelni) ili o dedicated?

Drugo, ne vidim kod hetznera uopste taj tvoj paket, sto ne uzmes neki noviji , vq7 (najslabiji) vec ima
Citat:
RAM 512 MB
Hard discs 20 GB HDD
Traffic 1 TB*

i to sve za 6.4 evra mesecno. Ne znam koja je cena ovoga sto si nasao, posto nisi napisao ni koliko placas sad ni koliko je taj u USA.
[ Nightmaster @ 21.01.2012. 13:39 ] @
Hvala na brzom odgovoru.

Dakle ti misliš da je bolje da uzmem neki slabiji u EU nego jači u USA? To mi je bilo bitno najviše.

Pričao sam o VPS serverima, da. :)

Nisam uzeo direktno preko Hetznera već preko resellera koji kod njih ima servere, pošto mi iz privatnih razloga tako najviše odgovara, ail server je dakle kod njih u Nemačkoj za sad.
[ view @ 21.01.2012. 21:07 ] @
batali resellere to ti nikad nije sigurno....ako on nema 200eura mesecno da ulozi u masinu koju ce da izdeli na vps onda nemoj da ocekujes da ce ti resiti neki veci problem i uvek ce biti nisam ja kriv nego znate mi preprodajemo hetznerov vps pa kontaktirajte njih.