[ Kovacevic Vladimir @ 25.01.2012. 07:32 ] @
http://www.b92.net/kultura/ves...01&dd=24&nav_id=576763

Oduvek sam voleo bluz, ali sam dugo imao utisak da nemam pravo da ga pevam. Sada, međutim, imam dozvolu da pevam bluz. Osećam da mogu da koristim tu formu“, kazao je Koen.

Da li?

Pozdrav
[ Sceka @ 25.01.2012. 20:05 ] @
Odlicna produkcija, koliko mogu da cujem obzirom da sedim za kompjuterom kuci i slusam preko Internet-a a na 5.1 sistemu koji je fenomenalan za igranje ali za slusanje muzike ne. A pitanje "Da li?". Pa mislim da bih mogao da dam odgovor NE.


Pozdrav!
[ Kovacevic Vladimir @ 25.01.2012. 20:53 ] @
Citat:
Sceka:  A pitanje "Da li?". Pa mislim da bih mogao da dam odgovor NE.


Jel' može malo opširnije?

Pozdrav
[ Sceka @ 25.01.2012. 21:02 ] @
Obzirom na pitanje, takav i odgovor! :) Pa mislim da ne odgovara fazonu, njegovo pevanje. Odnosno, ono sto bi trebalo da bude pevanje. Ja licno ne volim taj i takav nacin tretiranja vokala pa je mozda to razlog ali mislim da je to malo mesanje "baba i zaba". Nije dovoljno samo zeleti nesto, trebalo bi biti u tome da bi se razumelo a onda to pretociti u pevanje. To ja u ovom slucaju ne cujem. Mozda nisam kompetentan za tu vrstu muzike ali ja to tako dozivljavam. S' druge strane sama produkcija je vrhunska, sto je normalno. Zenski vokali u prvoj numeri su ocekivano fantasticni. I to je otprilike to. Ne tera me da cujem opet, cak i da cujem sve. Licni afinitet u najboljem svetlu! :)


Pozdrav!
[ Kovacevic Vladimir @ 25.01.2012. 22:02 ] @
Da.
Kratko pitanje, kao provokacija.

Gosp. L. Cohena sam slušao, onako u prolazu, skoro nezainteresovano, ali mi se svideo onako iskren, jednostavan i generacijski blizak ( ), koji ima šta da kaže... pevajući.

Od njega nisam očekivao nešto novo, ali od Blues-a sam očekivao više.
Ustvari, ne mogu da verujem da je ovakva koncepcija Blues-a uopšte moguća. Od basove linije do siromašnog Hammond-a (zvuči kao sample), uključujući i solo svirku.
Pravi Blues-eri bi to bolje odvirali na svakoj probi...a poštenije bi bilo da su naslovili "alla Blues", samo zbog forme u kojoj se stvar "odigrava".

Priznajem...subjektivan sam, glede Bluesa.

Jel' izašla negde neka kritika, ili se čeka službena promocija albuma?

Pozdrav

P.S.
Malo poređenja: http://www.youtube.com/watch?v...dCwVVULXcSsPZsO1Gy12NvUkx8XZp6







[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 25.01.2012. u 23:36 GMT+1]
[ Sceka @ 25.01.2012. 22:58 ] @
Pa, ja u principu ne slusam bluz. Meni je to dosadno. Verovatno to vuce iz doba kad sam aktivno svirao, tada mi je to bilo strasno smorno, sporo, ja licno nisam sebe video u tome nikako...

Citat:
"ne mogu da verujem da je ovakva koncepcija Blues-a uopšte moguća. Od basove linije do siromašnog Hammond-a (zvuči kao sample), uključujući i solo svirku.
Pravi Blues-eri bi to bolje odvirali na svakoj probi"

Sa ovim se potpuno slazem! Ali samo ako si mislio na neke crne Amere na probi... :) Ovi nasi ne bi to bas mogli. Opet, moje licno vidjenje...


Citat:
Jel' izašla negde neka kritika, ili se čeka službena promocija albuma?

Nemam pojma, ne pratim, ali videcu se sa Randjom ovih dana pa cu ga pitati ako se setim. :)


Pozdrav!
[ payge @ 26.01.2012. 09:49 ] @
Citat:
Sceka: Pa, ja u principu ne slusam bluz. Meni je to dosadno.



Jeres !



Salim se, Matori svaka cast na iskrenosti.
[ Srđan Pavlović @ 05.02.2012. 12:36 ] @
Slazem se sa Vladimirom... pogotovo ovo za bas... sledeci
klip sam morao da odslusam nesto od Vutena ili Milera... bilo sta :D

Zenski vokali i taj njegov specifican glas, to vadi celu pricu, ali
ne ni blizu dovoljno :)

I ovo meni nije bluz, ustvari, ja ga ne dozivljavam tako.
[ igor03 @ 12.07.2012. 14:42 ] @
Nije lose, svidjami se