[ Lala 021 @ 25.01.2012. 10:14 ] @
Uzeo sam mts mob, internet i protok je u 90% vremena bio ispod dial-up (30-40kb), iako obecavaju 100x vise. Naivno sam mislio da je svaki korisnik primopredajnik sa odredjenom f-cijom. Citajuci o principima rada (dig, multiplex itd) video sam da su mogucnosti beskonacne (teorijski) tj da kompanije mogu da vam "spakuju" stagod zelite, ali je ipak f-cija ogranicena (ne mogu svi dobiti UKT opseg), pa me interesuje da li postoji neki standardi (ISO ili slicni) koji stite korisnike da ne budu prebukirani tj da ih ne bude bezbroj na ipak ogranicenom frekventnom opsegu.
pozdrav
[ Slobodan Milivojevic @ 25.01.2012. 12:50 ] @
Da li si na 3G ili 2G mrezi?
[ pajaja @ 25.01.2012. 13:05 ] @
Ovo sto te je Sloba pitao + kolika ti je jacina signala?

Sto se tvog pitanja tice:
Ne postoji standard koji ce da zastiti korisnike, ali se zna kako se projektuju celijske mreze i koliki je njihov kapacitet. Ne zavisi samo od broja korisnika, tacnije maksimalni broj korisnika je samo posledica toga kako je isprojektovana sama mreza. Zavisi od mnogih faktora: raznih interferencija (susednih celija, multipath, itd.), broja celija u klasteru, sektorisanja celija itd itd. Drugi problem je ako neko svesno dozvoljava usluge za koje zna da ce napraviti probleme u mrezi.
[ Lala 021 @ 26.01.2012. 06:42 ] @
Imam ga tek 2 meseca, primetio sam da u pocetku meseca bude indikator modema zelen (2G) i protok manji od 30kb/s, u poslednje vreme, menja se od 2G do 3G+ u toku rada. Kako sam covek starog kova (ne interesuju me igrice, filmovi idr.), idem na super brze internete na druga mesta a ovaj mi najvise treba za skype i neke kratke programe idr. Jako mi je vazno da znam kako da povecam protok (znam napraviti antene, imam i prostora a i izabrati vreme koriscenja (penzioner) kad bi provajderi hteli da daju diagram opterecenja mreze (ni u snu). Velika je prednost bas mobilnost a i cena je sada daleko najniza za potrebe informacija do 2Gb.
pozdrav
[ Lala 021 @ 18.05.2012. 09:41 ] @
evo javljam se ponovo, pisao sam tehnickoj sluzbi i dobio sam odgovor kako oni rade na poboljsanje kvaliteta itd, medjutim moj internet je sve gori (sve vise vremena je protok ispod 50kb). Resio sam da se obratim komisiji za zastitu potrosaca, ako i to ne pomogne, objavicu gdegod to mogu da se cuvaju agresivnih reklama, vec da se raspitaju kod nekoga ko to vec poseduje ma da i to nije garancija jer ljudi koji imaju kablovsku, bivaju uskraceni za neke pogodnosti, verovatno ce se to desiti i sa internetom, kad bude bezbroj korisnika, bice problem brzine, valjda ce se pojaviti neki koji ce to posteno raditi.
[ Lala 021 @ 18.05.2012. 09:56 ] @
evo javljam se ponovo, pisao sam tehnickoj sluzbi i dobio sam odgovor kako oni rade na poboljsanje kvaliteta itd, medjutim moj internet je sve gori (sve vise vremena je protok ispod 50kb). Resio sam da se obratim komisiji za zastitu potrosaca, ako i to ne pomogne, objavicu gdegod to mogu da se cuvaju agresivnih reklama, vec da se raspitaju kod nekoga ko to vec poseduje ma da i to nije garancija jer ljudi koji imaju kablovsku, bivaju uskraceni za neke pogodnosti, verovatno ce se to desiti i sa internetom, kad bude bezbroj korisnika, bice problem brzine, valjda ce se pojaviti neki koji ce to posteno raditi.