[ halisuretan8 @ 27.01.2012. 21:23 ] @
http://www.b92.net/tehnopolis/...12&mm=01&nav_id=576728

http://www.b92.net/tehnopolis/...12&mm=01&nav_id=577620

Znaci stavr je jasna, Google, Wipedia, Mozilla Fond, i ostali placeni su da izigravaju branioce slobodnog interneta (SOPA = laznjak) a pravi piton je usao na zadnja vrata bez pompe... Mislim da je ovo predskazanje kraja...
[ Ivan Dimkovic @ 27.01.2012. 22:24 ] @
Err... Google & Co lobiraju stvari u njihovom dvoristu za stvari koje njih pogadjaju - posto su u pitanju USA kompanije :)

To sto EU nema svoj Google da lobira protiv tih anti-piratskih zakona je problem EU a ne USA :-)

Posto svako tu radi lobiranje zbog svoje guzice, besmisleno je ocekivati da ce Google / Mozilla & Co... da lobiraju za zakone koji sa njima blage veze nemaju - a ACTA je jedan od njih. Protiv ACTA-e ce eventualno lobirati EU internet industrija koja je smesno mala u odnosu na U.S.

Tako da su sanse da ACTA prodje u EU parlamentu daleko vece.
[ Bokacio @ 28.01.2012. 03:24 ] @
Tuzno je sto se danas svi vazniji propisi, zakoni... donose posle lobiranja, totalno zanemarujuci volju i interes naroda (glasaca). Sve sto je potrebno su pare (stecene na ko zna koji nacin) i eto zakona. Naravno, taj zakon odgovara najbogatijoj manjini koja je toliko alava i nista ne zeli da deli.

Ja sam polako presao na legalan softver (koristim i OpenSource), i mislim da bih placao da gledam filmove preko interneta (ako bih imao dovoljno veliku ponudu kao sto je ima na torentima), ali se plasim da ce ovakvi zakoni biti korisceni za obracunavanje sa neistomisljenicima i cenzuru.

Ne znam, ja nedam slobodu zarad bezbednosti.

Mozda je resenje neki Internet 2 :)
[ valjan @ 28.01.2012. 07:14 ] @
Pa zar USA nije među prvim potpisnicama ACTA?

http://en.wikipedia.org/wiki/A..._Trade_Agreement#United_States
[ z21 @ 30.01.2012. 12:47 ] @
Ako su u usa mogli da prodju zakoni o navodnoj borbi protiv terorizma (da mogu bilo kog gradjanina lisiti drzavljansva, i drzati ga u pritvoru koliko hoce bez sudske odluke), ACTA je maciji kasalj. Problem je u necemu drugom. ACTA ne pogadja vlasnike sajtova, vec samo korisnike, tako da velike kompanije nisu imale razlog da se bune. A velike kompanije tu daju zadnju rec, kao i u svakoj normalnoj korporokratiji. U Evropi se malo vise postuju prava korisnika, bar sto se tice privatnosti. Videcemo sta ce se desiti do kraja.
[ halisuretan8 @ 30.01.2012. 18:07 ] @
Neverovatno je koliko se u tzv DEMOKRATSKIM zemljama ne postuju demokratski principi.
Apsolutno, mi smo ti koji smo birali vladu, ali da li to znaci da vlada moze izglasa bilo koje zakone i da potpisuje bilo koje dokumente?
A znamo kako bankarska i energetska oligarhija uredjuje drzave. Teror sistema.