[ xdekacx @ 28.01.2012. 23:48 ] @
Nakon što sam ubacio u stari računar gore pomenutu karticu sve je radilo OK sa Win XP sistemskim driver-ima (prepoznati su kao Radeon 9000). Međutim kada sam instalirao driver-e sa pratećeg CD, prilikom restarta dobio sam crni ekran na ulasku u Win XP (u vrhu ekrana par šarenih mrlja i to je to). Instalirao sam drugu (lošiju) karticu, ali sada ne mogu nikako da obrišem ATI-jeve driver-e iz ADD/REMOVE, a bez toga ne mogu da podignem sistem (dešava se ista stvar kada ponovu stavim ATI karticu). Imali li nekakvog rešenja?

Hvala unapred na pomoći.
[ gilopile @ 29.01.2012. 05:51 ] @
Stavi tu Radeon-ku 9000 i udji u safe mod(pri startu racunara drukaj `F8`). Kada si usao u Win idi u Device manager i odatle desnim klikom na karticu izaberi uninstall. Mozes i desni klik na karticu - update driver - yes, this time only - install from a list... - don`t search. I will choose... - i u prozoru bi trebalo da imas i (Microsoft) drajvere, izaber njih i klikni `next`. Naravno i ovo radis iz Safe Mod-a.
[ xdekacx @ 29.01.2012. 09:49 ] @
OK, hvala na još jednom odgovoru :)
Međutim, meni sad u Device manager-u stoji samo GeForce MX440 koju sam naknadno instalirao da bih uopšte podigao sistem.
Da li to znači da u safe mode-u "ubijem" nju, pa onda iz add/remove programa, ako bude bilo moguće, ATI-jeve driver-e?
Osim toga, da li imaš iskustva koji su driver-i posle svega bezbedni za instaliranje? Jer skoro sam 100% siguran da je kartica OK.
[ xdekacx @ 29.01.2012. 14:42 ] @
OK, sredio sam na opisani način...hvala puno još jednom!