[ mustac022 @ 29.01.2012. 10:18 ] @
Poštovanje
Zamolio bih uvažene članove i ostale da ako nešto imaju ili znaju po pitanju ove teme da mi pomognu.
Naime tražim projekat-dokumentaciju za izradu LED display, tj. cene za toteme na benzinskim pumpama.
Radi se o display sa dva, tri reda led dioda 5mm i sa jednim redom sa diodama od 10mm.
U pitanju je neki PIC controller, daljinska komanda (RF)
Zahvaljujem se potencijonalnome članu koji mi nešto pomogne.
[ Darko_zed @ 29.01.2012. 10:34 ] @
ovo je najboljle pitati Sepu jer covek to radi profesionalno
[ ZAS011 @ 29.01.2012. 12:59 ] @
Nema sanse mustac022 nema dovoljno finansija za tako nesto.

(Hint: Copycat)
[ aleksandar.80 @ 31.01.2012. 20:52 ] @
Ovo sto cu napisati uzmi sa rezervom. Znam da su jednoj pumpi trazili oko 4000 e za 4 displeja (jedan displej ima dve velike i dve male cifre). Koliko sam ja cuo gotovih resenja (sa kontrolom preko daljinskog upravljaca) imas da nadjes po Nisu.
[ bogdan.kecman @ 31.01.2012. 21:04 ] @
ako hoce gotovo resenje, ne verujem da ce da nadje bolje i jeftinije od scepinog resenja ... ako hoce da pravi, to je komercijalni projekat... nesto ne verujem da ce neko da ga radi za dz :)
[ ZAS011 @ 31.01.2012. 22:57 ] @
Citat:
Naime tražim projekat-dokumentaciju za izradu LED display,


Ovo citirano kosta puno para.

I razvoj ima svoju cenu u znanju i utrosenom vremenu. Inace, na sajtu sve pise.

(shameles plug)
[ bogdan.kecman @ 01.02.2012. 15:19 ] @
extra ti je totem, btw koliko imas ledara u jednoj cifri? Odnosno koliko ledara po segmentu (posto kapiram da cifre vozis sa klasicno 7 segmenata) ...
[ ZAS011 @ 01.02.2012. 15:59 ] @
Izbroj

Vozanje HGC595+ULN
[ bogdan.kecman @ 01.02.2012. 16:07 ] @
cek, ovo na slici ti je 1:1 ? jedna tacka jedna ledara .. tu ima preko 100 ledara po cifri, znam ja kako ih kontrolises to nije bitno nego ti stoji tamo 55EUR po cifri, to taman pokrije vrednost kvalitetnih ledara :S bice da si ih kupovao negde na veliko :D ...

nego, el namerno nisi pravio verziju na daljinac nego da moras da ustekas kontroler u totem zbog ove dece sto hakuju toteme po evropi ili ?
[ ZAS011 @ 01.02.2012. 16:46 ] @
Paz' 'vako: Dobar RF (ZigBit) kosta, a na ovim prostorima, i sam znas, ako nesto neko,e pravis, jos moras i da mu doplatis

LED-are -> pristojna nabavna, ovde u BGD (NBGD), stampe -> nislije (tako planirano). Znas da "gazde" imaju zvecarke u budjelarima i ruke im se tresu kada treba da izvade kintu

Nego, sto bi morao da bude RF, transfer podataka sa kontrolera na totem ionako traje sekundu-dve.
[ bogdan.kecman @ 01.02.2012. 17:46 ] @
sa rf ja mogu da prodjem do totema i nakucam moje cene :D
[ ZAS011 @ 01.02.2012. 18:11 ] @
Sve zavisi od comm protokola
[ bogdan.kecman @ 01.02.2012. 19:11 ] @
obzirom da se kod nas cene menjaju svakih par dana, kakav god da je protokol lako bi ga bilo provaliti :D
[ rsinisa @ 02.02.2012. 19:52 ] @
Sreća pa je to mnogo lakše reći nego učiniti.

Pozdrav.
Sinisha
[ bogdan.kecman @ 02.02.2012. 20:04 ] @
uopste nije tesko :D veruj na rec :D, dekodirao ja mnoogo komplikovanije protokole od onih za koje "vec znas sta rade" (slusnes sta je proslo kroz etar i pogledas nove cene, kako se ni u predajniku ni u prijemniku sigurno ne nalazi neki 32bitni mcu koji ce da tera neki RSA vec u 99% slucajeva ide neka pateticna enkripcija, ako ide ikakva .. znas sta je target .. provali se vrlo brzo .. pitanje je minuta cak, ne sati .. )

problem bi bio da se cene menjaju jednom godisnje pa je problem da ubodes momenat u godinu dana kad on menja cenu da ga snimis (posto bez toga / napamet nema bas mnogo sanse da pogodis protokol), ali kako se menja svakih par dana .. nije bas neka velika mudrost ..
[ servis.impuls @ 03.02.2012. 09:00 ] @
Koja bi bila svrha provaliti protokol za upisivanje cena na totem? Koja korist?
[ macedo @ 03.02.2012. 10:30 ] @
definitivno cena totema :)
[ bogdan.kecman @ 03.02.2012. 12:00 ] @
Citat:
servis.impuls: Koja bi bila svrha provaliti protokol za upisivanje cena na totem? Koja korist?


kako BRE/BA/BE/LII koja korist ... koju korist ima onaj kad ti hakne sajt i na naslovnu stavi svoju sliku kako ti se kerebeci u facu :D ... cista i apsolutna satisfakcija koju neko ko to nikad nije radio tesko da moze da svati :D

Ja nisam na primer nikad hakovao toteme (nisam nigde blizu nekog RF koji se cesto menja da mogu da ga usnimim) ali sam hakovao protokol za RF i za IR prenos za razne display trake i za spoljne reklamne panoe .. nemam pojma da li kod nas uopste ima RF totema, pitanje za zorana je bilo cisto z. posto znam da on koristi neki prilicno kvalitetan "kontroler" na kome napravis sta te zanima i onda ga zabodes preko nekih fancy "weather proof" konektora u totem i prebacis podatke. zato kazem da nije neka velika mudrost posto svi gledaju da ustede tako da se koriste malecni 8bitni procesori koji ne mogu da odrade neku veliku enkripciju .. nije problem to napraviti "bullet proof" ali je problem napraviti da je "bullet proof" a da ne kosta mnogo vise :D (doduse sada kada su 32bitni mcu-i dostupni za smesne pare cak i jeste, ali i dalje svi ti paneli teraju ili neke pateticne 8051 klonove ili neke malene pic/arm 8bitne kenjce ..)

Inace cela prica oko hakovanja tih protokola je danas prilicno pateticna, sa malim irtoy-em mozes da odsnifas i snimis sve sto se desava na ir-u, imas softwerski dekoder za 99% stvari, onih 1% mozes sam da odradis, dobije stream, vidis sta si dobio fizicki na izlazu (cene, tekst ..) i nadjes sam algoritam za kriptovanje (kao sto rekoh, uvek su neki pateticni sto je obicno sat dva posla) ... onda sa istom tom alatkom pustis izmenjeni signal nazad na panel/traku ... slicna prica je i sa svim ovim digitalnim modulima, snifanje 433, zigbee, bt .. sve je prilicno jednostavno .. posebno kod ovih novih "mesh enabled" modula koji svi umeju da snifaju saobracaj tako da .. sigurnost je tu izmedju nema i nikakva .. ozbiljno kodiranje signala u samom cipu se ne radi vec dugo posto kinezi to otkisele za koji minut i onda ti se svi smeju tako da jos jedini nacin ako treba nesto da se pusti etrom a da se kao stiti je koriscenje jacih procesora ili kombinacija sa fpga / asic custom enkripcijama ali to sigurno niko nece uturiti u neki totem, scrol traku za izlog i slicno :D
[ zivadin_despot @ 05.02.2012. 13:04 ] @
A zasto se jednostavno ne koristi rs232 i nemas problema da te neko zeza? Ladno ide na 50m...
[ Odin D. @ 05.02.2012. 13:54 ] @
Citat:
zivadin_despot: A zasto se jednostavno ne koristi rs232 i nemas problema da te neko zeza? Ladno ide na 50m...

Ladno je sad da se kopa kanal za kabal od 50m...
[ ZAS011 @ 05.02.2012. 14:00 ] @
Citat:
Odin D.: Ladno je sad da se kopa kanal za kabal od 50m...


Jes a preko leta ... vruć(e)
[ zivadin_despot @ 05.02.2012. 15:30 ] @
Evo dogovora, one pare koje bi se dale za RF, uzmem ja i kanal je tu:DDD
[ ZAS011 @ 05.02.2012. 17:39 ] @
Sad zanamo ko ce da kopa 50m za 6 U$D
[ Odin D. @ 05.02.2012. 18:28 ] @
Brajko, vazi li ta cijena i za druge kanale?
Ako da, ja sam vrlo zainteresovan!
[ zivadin_despot @ 05.02.2012. 18:53 ] @
Samo za kanale za rs232 kabal, dubine 5cm, jedan potez provlacenja motike (oblik trougao)....i utabavanje gratis:DD
Naravno prevoz i hrana nije uracunata:D