[ loshmi.bre @ 30.01.2012. 18:12 ] @
Imate veliku bazu podataka, zaista ne mogu da iscitam sve teme i unapred se izvinjavam ako sam duplirao temu ili pitanja. Zanimaju me opcije kako covek moze uz malu investiciju da malo zaradi? Nisam neki kesolovac, imam malo dete i slabu platu, trebam dodatni priliv. Hteo bih da kupujem kvalitetne stvari npr. iz Koreje i da ih plasiram ovde uz malu zaradu? Hocu kvalitetne stvari jer smatram da ce to privuci musterije da saradjuju samnom i smanjiti zalbe kupaca, jer kao posten covek garancija je neizbezna. Znam da sada nije pogodna situacija za zaradu u nasoj zemljici, ali ja bih da pokusam nesto na malo, jer nesto mora da se radi. Hteo bih npr. iz Koreje da porucim 5-10 lcd tv. Preko kog sajta je najbezbednije kupovati? Preko kog sistema je najbolje placati? Koji broj maximalno mogu poruciti kao fizicko lice? Koji sistem isporuke je najbolji i najjeftiniji? I kolika je carina na nove i na polovne stvari kod nas? Molim administraciju da ne zakljuca i ne obrise moju temu, bar dok ne saznam neke osnovne stvari. Svako misljenje je dobrodoslo, ali molio bih da ne mracite, razmisljajte pozitivno. Poz
[ view @ 30.01.2012. 20:04 ] @
Mozda ti ovo moze pomoci da nadjes neku drugu ideju http://www.elitesecurity.org/t444336

Da uvezes 10 lcd televizora legalno u srbiju kao fizicko lice mislim da ti nece poci za rukom jer nisu glupi carinici da ti to dozvole jer ko jos uvozi 10 televizora za svoje potrebe a ako navedes da hoces da ih preprodas onda je to vec druga stvar ali to ne funkcionise sa fizickim licima.Ako ti imas novca da investiras u kupovinu 10 lcd televizora znaci da imas pocetnog kapitala bar 2000 - 3000 eura a sa tim parama mozes sebi priustiti i registraciju neke firme ili zapoceti neki drugi posao a ovo sto si naveo je jako neozbiljno i siguran sam da ti nece poci za rukom ako si fizicko lice..

-Kako mislis da izdas garanciju kupcu kao fizicko lice?
-Moras izdati racun ako dajes garanciju
-Ako nemas registrovanu firmu nemozes izdati racun i izdati garanciju a ko ce od tebe da kupi tv po full ceni kao npr. u metro-u,dis-u... a da za to ne dobije racun i garanciju ( Mozda neko i hoce ali to onda ne ide po full ceni nego nesto ispod ruke)

Ja iskreno ne bih dao 300 - 1000eura za lcd televizor a da ne dobijem racun i garanciju...


Sto se tice te tehnike uglavnom samo ovlasceni uvoznici imaju i ovlasceni servis za prijem reklamacija...Npr kupis ASUS lap top u metro-u,garanciju dobijas od KimTec-a koji je ovlasceni uvoznik i serviser za asus uredjaje tako da metro nema vise nista sa tim uredjajem.A ako ti uvezes neku robu i zaobidjes ovlascenog uvoznika za Srbiju,zasto bih oni prihvatili reklamaciju za neki uredjaj koji si ti uvezao?
[ loshmi.bre @ 30.01.2012. 20:40 ] @
LCD televizori su mi pali na pamet, ali mogao bih da pocnem i sa nekom jeftinijom tehnikom. Hvala na odgovoru pogotovu vezano za garanciju. Pa mozda bi i otvaranje firme moglo da dodje u obzir, ali polako. S tim u vezi da li bi mogao pausalno da radim vise delatnosti Agencijski posao i prodaja tehnike npr? Da li je obavezno kada je fiskalna kasa u pitanju da se ima knjigovodja? I na koji drugi posao si mislio ako imas nesto na umu? Da bih imao garanciju sada mi je jasnije da moram da idem preko ovlascenih uvoznika, e sad mene zanima da li oni hoce da saradjuju sa sitnim preprodavcima i kakvi su uslovi? Mene sada u startu najvise zanimaju: provereni sajtovi za online prodaju(koji imaju opciju da drze novac dok ja ne dobijem placene predmete), opcija free shiping (da li je to stvarno besplatna dostava ili postoji neka zackoljica sa carinom), nacini placanja preko npr. Bance Intese, ako bi neko mogao da mi priblizi navedeno.










[ view @ 30.01.2012. 21:17 ] @
Pazi carina je zeznuta. J sam skoro dobio paket od nemaca sa kojima radim,problem je bio sto mi nisu rekli sta su poslali niti su napisali sta su poslali.Dobio sam dopis od poste da moram da odem u beograd na carinu i da preuzmem paket od 450gr i kada sam dosao tu ima neka dosadna procedura ispitujute ko ti je poslao ,sta je u paketu,da li ce paket da se vraca nazad a ako to sve neznas niti znas sta je unutra onda si u problemu i svi te nesto popreko gledaju kao da svercujes drogu a neces da priznas i kada su otvorili paket unutra je bio kisobran sa stampanim logom firme sa kojom saradjujem...prvo sam poludeo na svu tu proceduru oko carine a na kraju na ove nemce sto su mi uopste i slali kisobran...

Za ovo ostalo najbolje da odes do nekog knjigovodje i kazes da ti treba par saveta i svaki knjigovodja ce pristati da ti objasni te pocetnicke stvari uz nadoknadu od 500 - 1000 dinara imaces fore jedno sat vremena sve da ispitas sta ti treba a mozda cak bude i besplatno ako kazes da ces oni da ti vode knjige kada registrujes radnju.
[ S A J A @ 31.01.2012. 19:53 ] @
Citat:
loshmi.bre: Imate veliku bazu podataka, zaista ne mogu da iscitam sve teme i unapred se izvinjavam ako sam duplirao temu ili pitanja. Zanimaju me opcije kako covek moze uz malu investiciju da malo zaradi? Nisam neki kesolovac, imam malo dete i slabu platu, trebam dodatni priliv. Hteo bih da kupujem kvalitetne stvari npr. iz Koreje i da ih plasiram ovde uz malu zaradu? Hocu kvalitetne stvari jer smatram da ce to privuci musterije da saradjuju samnom i smanjiti zalbe kupaca, jer kao posten covek garancija je neizbezna. Znam da sada nije pogodna situacija za zaradu u nasoj zemljici, ali ja bih da pokusam nesto na malo, jer nesto mora da se radi. Hteo bih npr. iz Koreje da porucim 5-10 lcd tv. Preko kog sajta je najbezbednije kupovati? Preko kog sistema je najbolje placati? Koji broj maximalno mogu poruciti kao fizicko lice? Koji sistem isporuke je najbolji i najjeftiniji? I kolika je carina na nove i na polovne stvari kod nas? Molim administraciju da ne zakljuca i ne obrise moju temu, bar dok ne saznam neke osnovne stvari. Svako misljenje je dobrodoslo, ali molio bih da ne mracite, razmisljajte pozitivno. :) Poz


To što si naumio male su šanse da ćeš uspeti da realizuješ na način na koji si mislio. Ako misliš da se baviš uvozom i prodajom robe na domaćem tržištu definitivno moraš da otvoriš firmu, moraš da se baviš carinom i špedicijom, moraš da sklopiš ugovore sa servisima o garancijama, moraš da poseduješ fiskalnu kasu i moraš da se baviš marketingom kako bi našao kupce za svoje proizvode. Tu su i borba sa birokratijom i inspekcijama. Osim početnog kapitala, treba ti dobra ideja i bar 15 sati dnevno da se cimaš da bi pokrenuo celu tu priču. I pored toga tvoj uspeh nije siguran jer je tržište već poprilično zasićeno.
[ loshmi.bre @ 01.02.2012. 09:09 ] @
Ja sam mislio da mi glavna prodaja bude online. Ajde i firmu da otvorim da bih mogao da uvezem vecu kolicinu ali ugovori sa uvoznicima su verovatno nemoguci.. Hipoteticko pitanje. Kao fizicko lice narucim 10 telefona, sa pricom za carinu da sam narucio za moju porodicu i prijatelje. Da li moze ta prica da prodje, koliko puta mogu tako da se provlacim? Kolika je carina ako je vrednost paketa npr. 1000e? Koliko je komplikovana nasa draga drzavica, krivo mi je sto nisam Nemac. :d Poz