[ frogman @ 31.01.2012. 20:42 ] @
Ovaj switch je dosta pouzdan za 10/100 ethernet, i na njemu se nalazi 60% load-a, cca 15-ak racunara.
Klasicni scenario sa mikrotik ruterom i nekoliko VLAN-ova.
Ono sto sam primjetio je da ostatak opreme koji se nalazi u rack kabinetu ima ok temperaturu, tipa PBX i slicno.
Dodirom ruke tokom radnih sati donji lim switcha je dosta vreo, na prvu ruku sigurno ima preko 45 stepeni.
Kada ukucam komandu sh env all dobijem status
FAN is OK
Internal POWER supply is OK
RPS is NOT present
na fleshu se nalazi c2950-i6q4l2-mz.121-22.EA5a.bin verzij IOS-a, koja vjerovatno nema mogucnost da prikaze temperaturu.
Interesuju me da li je neko imao slicna iskustva sa ovim uredjajem.
Svaki savjet dobro dosao.
[ markovm @ 31.01.2012. 21:11 ] @
Zdravo,

taj model je vec dosta star i moguce je da mu se blizi kraj :(

ono sto mozes da uradis je sledece :

- Proveris da li je zatvoren u smislu protoka vazduha
- Napravis razmak izmedju uredjaja u racku, tako da mu omogucis da se lakse hladi
- Proveris napajanje (ono generise najveci deo toplote). Neki TV servis ili elektronicar moze ovo da ti obavi.

Takodje mozes da izvrsis inspekciju ventilatora, koji prilicno lako otkazuje kod ovih uredjaja iako prijavljuje da je ok (prosecni radni vek im je reda 10 godina).

Kod 2950 zamena ventilatora kosta koliko dobar polovan 2950 tj. ne isplati se (ima jedna nemacka firma koja nudi zamenske fanove za cisco opremu, ne secam se vise kako se zove).

Ukoliko je problem u ventilatoru, mozes da mu zamenis samo lagere (imas kod SKF-a dobar izbor, samo nadji nekog distributera koji radi male lagere, vecina se time ne zanima). Dimenzije su mu koliko se secam 6x3x3 (6mm spoljni precnik, 3mm unutrasnji, 3mm visina). Ja sam ih nasao na Beogradskom buvljaku za 100 dinara/komad pre par godina.

2950 se jako lako otvara, samo pazi na plastike koje vode sa ploce na prednji panel ("svetlovode"). Sve ostalo je sraf i klik.

Poz,
Milenko.
[ frogman @ 01.02.2012. 06:35 ] @
Poz hvala na brzom odgovoru.
Uredjaj sam rastavio, uredan i cist je.
Prostora ima nije opterecen ostalom opremom, a kuler uredno izbacuje vazduh na dodir ruke.
Na nekoliko mjesta sam vidjao ovaj switch da je jos uvjek u funkciji i radi bez problema, mozda je mene dopao bas izrabljen, premda razmisljam da mu sredim neku vrstu alternativnog hladjenja,
tipa da mu ugradim bolji kuler. Kazes SKF, nije mi poznato. Pokusacu da ga pomjerim ispod za koji junit jer toplota se uglavnom zadrzava na vrhu kabineta.