[ weleb @ 05.02.2012. 16:11 ] @
Malo sam se počeo zanimati sa wordpressom pa imam par grubih/osnovnih pitanja

1. Kako strukturiate vaše stranice sa WP? npr

Početna - domena.com/
O nama : domena.com/o-nama/ - glavni url, domena.com/o-nama/uvoz-izvoz/ post u O nama
Novosti : kao primjer O nama
Kontakt : kao primjer O nama

Do sada sam radio u ExpressionEngine i organizacija je bila jednostavna, kreiram 4 Webbloga (Početna, kontakt, O nama, Novosti) te u svaki od navedenih webblogova mogu ubacivati ne ograničeni broj članaka gdje mi struktura bude: domena.com/novosti/post-1/ itd

kako isto postići u WP, za što koristiti postove, za što stranice za što kategorije itd?

Možete mi i objasniti na primjeru neke vaše stranice u wp


[Ovu poruku je menjao weleb dana 05.02.2012. u 17:26 GMT+1]
[ ivan.a @ 11.02.2012. 23:25 ] @
To može da zavisi i od template-a koji koristiš.

Pages (stranice) su statične, dok se postovi smeštaju u kategorije. Obično se kategorije koriste za glavni meni.
Dakle, kontakt strana, o-nama su stranice, dok postove stavljaš u kategoriju "Novosti" (ili u više kategorija).
[ maliradoznalac @ 19.02.2012. 21:39 ] @
@ivan.a
imam jedno brzinsko pitanje.

kazes da su strane (pages) staticne!?
Da li je moguce da ne mogu u WP-a napravim neki filter i da na jednoj strani (page) budu samo postovi iz npr kategorije3 (zamisli ovde neko ime kategorije)? Pa to mogu i sa CuteNews-om !!!

Planiram da se u skorije vreme malo poigram i sa WordPress-om ali ako ovakve banalnosti nisu moguce da se naprave, cini mi se da je onda vreme i trud ulozen u WP uzaludan! Da li da odustanem odmah ili malo kasnije :-)
[ ivan.a @ 20.02.2012. 22:45 ] @
Što bi stavljao kategorije u pages?
Ne treba ti nikakav filter za to, jednostavno izabereš kategoriju ili više kategorija za koju pišeš temu. Kada klikneš na tu kategoriju prikazuju se teme iz te kategorije.
Takođe, možeš da linkuješ stanu (pages) ka određenoj kategoriji, pa će se prikazivati onako kako si ti zamislio.
Generalno, u pages stavljaš stranice kao što su About us, Contact, Terms i/ili neki eksterni/interni link itd. (a za to ti verovatno ne treba posebna kategorija).