[ danastroman @ 05.02.2012. 23:58 ] @
Zdravo,

Kao što tema kaže, ovaj problem koji je, čini se, tek nešto ranije bio koliko-toliko predvidiv, sad postaje hroničan i nepredvidiv (da ne pominjem nadasve iritantan).

Prvo reč o relevantnim komponentama i setupu: kabel za napajanje je uključen na lopova sa četiri utičnice, na kojem su takođe i monitor i zvučnici. Zvučnici su Blueberry (najjeftiniji model). Napajanje je novo "Zito" 500w. Matična ploča je MSI K9N Neo V3 (četiri godine stara). USB telenorov modem je priključen preko USB produživača.

Razvoj situacije: zvučnici su imali onaj kakosezove pljosnati utikač, koji je landarao kad se uključi na lopova i pri najmanjem pokretu strujnog kabla zvučnici bi gubili kontakt. Pri tome bi se modem, obavezno i bez greške, svaki put restartovao, kao da sam ga isključio iz usb porta i vratio nazad. Rešen da se igram električara, kupim kakosezove široki utikač, odsečem kakosezove pljosnati utikač (pazi, pazi - nema kabla za uzemljenje), montiram široki i eto ti rešenja. Kad ono... sad se modem restartuje bez ikakvog pravila (koje ja mogu da primetim). Treba napomenuti da sam jedno vreme držao napajanje za računar priključeno na zasebnoj utičnici sa istim problemom.

Sad...
Da li je loša struja u stanu, pa mi treba UPS?
Ili li su ubogi zvučnici toliki problem da mogu napraviti nestabilnost napona i na drugoj zidnoj utičnici, čak i sad sa novim utikačem?
Ili mi je napajanje ubogo, iako je novo? (negde sam na forumu pročitao kako je prvi korak korišćenja zito napajanja da ga spališ i uzmeš neko dobro napajanje. na testu kaže da mi konfiguracija troši 193w a da je preporučeno oko 250, što ne bi trebalo da je problem)
Ili je konačno vreme da otpevam opelo vernoj matičnoj ploči?

Osim ovog, većina USB čičaka radi bez problema. Većina kažem, jer je drugi problemadžija koji se ponaša slično modemu je X2 nokiin telefon. Kada ga priključim na USB port preko USB kabla isključuje se i odmah ponovo priključuje u razmacima od 2-5 sekundi. Ako neko ima pametan savet i za ovaj problem, veoma ću ga rado poslušati.

Hvala unapred
Slobodan