[ velimzo @ 07.02.2012. 12:03 ] @
Pokusavam da instaliram MS SQL Server 2008 Express na Windows XP SP3.
Kada dodjem do stavke Server Configuration, tu treba uneti Account Name i Password, javlja mi neku gresku:

The specified credentials for the SQL Server service are not valid. To continue, provide a valid account and password for the SQL Server service.

Zna li ko o cemu se radi, i kako da resim problem?
[ vlad1ca @ 07.02.2012. 12:51 ] @
nemam trenutno kod sebe instalaciju da probam
ali da probam da ti pomognem ovako napamet
Ovde je neki problem do user-a sa kojim pokusavas da instaliras

1.Proveri da li ti se username i ime racunara ne poklapaju, nisi napisao da li je to tvoj racunar ili server mada express je vise za neku kucnu varijantu za developer-e, ucenje ili da probas nesto.
Ako jesu kreiraj novog user-a ili promeni ime racunara

2.Kreiraj user-a u Win sa jacim passwordom (tj. Strong(complex) password po Win), loguj se kao taj user na masinu pa probaj
Javi sta si uradio pa da vidimo dalje
[ sparc @ 07.02.2012. 13:24 ] @
Probaj da okacis printsreen na kome ti javlja gresku
[ velimzo @ 07.02.2012. 13:33 ] @
Hvala na odgovoru, resio sam u medjuvremenu problem. I u pravu si, koristim za ucenje, nista ozbiljno.
Na nekom drugom forumu nasao sam ovaj tekst i to mi je pomoglo:

On the service configuration page, you need to specify a built-in account (NT Authority\System or NT Authority\Network Service) with no password needed, domain account with password, or local user account with a password. In a later CTP release, we will be improving the usability of this dialog. In the Database engine configuration page, you need to specify a strong password for the SA account if you use mixed-mode authentication and you need to provision a user within the database. You don’t need to specify a password for this account.

Ja sam umesto da unesem Account Name i Password, odabrao opciju "NT Authority\System", i instalacija je prosla bez unosenje tih podataka. Sada da li cu kasnije zbog toga imati problema, videcu. Pokusavam sada da instaliram SQLManagement studio.
[ velimzo @ 07.02.2012. 13:40 ] @
Tacnije u koloni Account Name sam odabrao opciju NT Authority\System.
[ velimzo @ 07.02.2012. 13:47 ] @
ovako je to otprilike izgledalo i kada bi uneo username i password, u dnu ovog prozora bi mi odstampalo poruku u kojoj pise ono sto sam ostavio u svom prvom postu.
Hvala vam jos jednom.