[ uh noonthe @ 07.02.2012. 19:19 ] @
Danas sam video flajer firme Telefonkabl koja promovise opticku FTTH mrezu koju je instalirala po nekim delovima grada i kako kazu pocinju sa radom u aprilu 2012.
U ponudi se spominje internet brzine do 100mbps download i upload, hd interaktivna televizija, voip.
Za vise informacija, sajt im je http://www.tkb.rs/

Mene zanima, kao nekog ko nije preterano upucen u razlicite vrste veza, da li je ovo, koliko i kako bolje od aktuelnih kablovskih i adsl ponuda?

zbog ovih 100mpbs i spominjanja optike kao laiku mi zvuci kao nesto dosta bolje od kabl/adsl, ali ajde neko ko je upuceniji da razjasni malo, da neko misljenje..
[ StfnMM @ 07.02.2012. 21:12 ] @
telefonkabl je bio pre valjda PTT KDS ,zajedno su vrsili distribuciju kablovske... ok su oni bili pre
bas zanimljivo ovo za net
[ rajco @ 08.02.2012. 07:23 ] @
Telekom koristi njihove završne optičke kutije između ostalog.
[ StfnMM @ 08.02.2012. 09:38 ] @
From Ana Ljubisavljevic Telefonkabl:

Nažalost, FTTH mreža je za sada aktuelna na području Novog Beograda, u blokovima 61, 62, 63, 64, 71 i 72 gde ovih dana završavamo izgradnju a od proleća se očekuje priključenje prvih korisnika.
Ponuda u smislu paketa i cenovnika usluga koje ćemo pružati u mreži biće blagovremeno objavljena putem našeg sajta.
[ bane4444 @ 08.02.2012. 09:59 ] @
Citat:
FTTH mreža Telefonkabla je trenutno u završnoj fazi izgradnje na Novom Beogradu u blokovima 61, 62, 63, 64, 71 i 72. Ovo je prva mreža te vrste u Srbiji i očekuje se da će biti puštena u rad na proleće. Trenutno smo u fazi prikupljanja korisnika i testiranja opreme. Mreža je namenjena fizičkim licima u stambenim zgradama u ovim blokovima, a servisi su prilagođeni prema tome-internet protoka i do 100Mbps, fiksna telefonija, kablovska televizija.... U pitanju je pravi FTTH-optikom se ulazi u stan korisnika.

Za sada se mreža gradi samo na Novom Beogradu u navedenim blokovima, a u zavisnosti od odziva korisnika planiraćemo dalje širenje mreže, pre svega na ostatak Beograda a onda i na druge gradove.
[ Nothingman @ 08.02.2012. 11:36 ] @
I tako ce Novi Beograd od proleca imati dva FTTH provajdera. Mi ostali cemo i dalje samo da se nadamo :)
[ StfnMM @ 08.02.2012. 12:12 ] @
da , vala bas .... jbo ih nbg

[ Fridrih Niche @ 15.02.2012. 19:19 ] @
koliko je realno da kroz nekoliko godina telefonkabl nudi ovu uslugu u svim vecim gradovima Srbije?
[ Nothingman @ 15.02.2012. 20:02 ] @
Nekoliko godina je dug period u ovoj oblasti, tako da ako na prolece krenu u Beogradu, kroz nekoliko godina ce sigurno biti i u drugim gradovima. Mislim da im nece trebati vise od 24 meseca da se prosire na druge vece gradove. Ne mislim samo na tu konkretnu firmu, nego i na druge provajdere optike.
[ Librabicboj @ 15.02.2012. 21:42 ] @
Citat:
Fridrih Niche: koliko je realno da kroz nekoliko godina telefonkabl nudi ovu uslugu u svim vecim gradovima Srbije?


Pa ako pogledas reference na njihovom sajtu za optiku koju su polozili u zemlju, moze se reci da je veoma izvodljivo da ponude usluge u svim tim gradovima.
http://www.tkb.rs/sr/reference/opticki-kablovi
[ mulaz @ 15.02.2012. 22:05 ] @
E, isti sindrom kao u Sloveniji :)

Imas naselja sa 3 fiber providera, i imas naselja sa jadnim xDSL-om (pricam o blokovskim naseljima, gde zivi dosta ljudi, a ne o selima, gde se ftth ne isplati za tri-cetri korisnika).
[ Librabicboj @ 27.08.2012. 20:05 ] @
Sta bi sa ovima?
Nista od optike po blokovima u NBG?
Da nisu "prepustili" Targo Telekomu svoje vodove?

Koliko vidim, sa svog sajta su uklonili link, koji je reklamirao "prvog FTTH provajdera u Srbiji".