[ andre2000 @ 08.02.2012. 11:02 ] @
Ovo me muči ima godinu dana, ali sam tek sad ukapirao šta je konkretan uzrok problema. Elem, na jednom mestu koje je dalje od sviča, radi laptop uz koji stoji dodatni monitor. Slika na monitoru stalno treperi, i to tako da menja šablon treperenja, javljaju se linije koje idu ukoso i menjaju ugao i debljinu. Na tom mestu sam probao tri različita (nova LCD) monitora, i dva laptopa, doduše sasvim slična modela, stalno isto. Pre neki dan sam reinstalirao jedan od ta dva laptopa i probao brzinski, sa radom sa baterije, da ga povežem na tom mestu sa monitorom, i ni malo nije treperela slika. Danas sam ubacio taj laptop u rad na tom mestu, sve mu spojio, napajanje, mrežu, dodatne eksterne uređaje, i slika opet treperi. Onda sam probao da isključujem kabl po kabl i provalio da treperenje nestaje kada izvučem mrežni kabl. Probao sam tri kabla na tom mestu od zida do laptopa, i zabadao u tri različite utičnice u zidu, i stalno isto, mrežni kabl dovodi do treperenja slike na eksternom monitoru. Ima li neko pametnu ideju kako da eliminišem ovo treperenje a da imam mrežu na tom laptopu?
[ Binary Mind @ 09.02.2012. 17:05 ] @
Nesto nije uredu sa instalcijama ako mreza ide iz zida ili na tom mestu imas nesto sto uzrokuje EMI... Mozda je najlakse resenje problema da se laptopovi bezicno povezuju u mrezu na tom mestu
[ andre2000 @ 10.02.2012. 09:15 ] @
Ma znam ja da ima smetnji, kabl do tog mesta ide preko pet kancelarija, i ima sigurno nekih pedesetak metara kabla, ali je neverovatna manifestacija. Wireless ne dolazi u obzir. Trenutno sam premostio sa jednim svičem u toj kancelariji, i time značajno smanjio smetnje. Palo mi je na pamet da probam da turim u laptop drugu mrežnu kartu, da vidim da li ću tako anulirati smetnje, samo da nađem neku expresscard mrežnu kartu.
[ Binary Mind @ 10.02.2012. 14:06 ] @
Koliko je "neverovatna manifestacija" to je subjektivno. Ako postoje uslovi za EMI, EMI ce se i pojaviti. Probaj sa drugom mreznom ali nesto sumnjam da ce to resiti problem. Treba da se utvrdi sta prouzrokuje elektromagnetnu interferenciju na tom mestu.