[ milos 2 @ 10.02.2012. 11:01 ] @
ja ne uspevam da se konektujem na bazu koja je na linux serveru, iako sam omogucio remote connection na sve moguce ip adrese na serveru, ali mi izbacuje gresku kada hocu da se konektujem iz VS-a. nasao sam kako je to moguce ako sam napravim microsoftov server, onda se bez problema konektuje na IP adresu, da li je mozda razlog OS gde se nalazi server?
[ milos 2 @ 13.02.2012. 12:07 ] @
zar niko ne moze da mi pomogne kako da se konektujem na server?
[ dzigilibonglica @ 14.02.2012. 20:57 ] @
Evo ja cu pokusati da ti pomognem.
Tvoje pitanje je jaako nedefinisano, pa je mozda to razlog sto ti niko jos ne priskace u pomoc...

Ajmo po redu:

Koji VB koristis, VB6 ili VB.NET?


IF VB.NET Then
goto ova sranica
ElseIF VB6 Then
Sta zelis da uradis, da se konektujes na Neki MySQL Server sa VB6 pa prebacis podatke u MSSQL ili sta vec?
Koji konektor koristis?
Ado?
Setovanja MySQL-a, lokacija MySQL-a:Net ili Lan?
EndIf
[ milos 2 @ 15.02.2012. 08:51 ] @
pa ovako, hocu na bazu da se konektujem iz visual stodio-ja, i onda da je upotrebim u visual basic-u, ne znamm koja je to verzija, znaci imam problem pri konektovanju na server iz VS-a. da, kada se konektujem (isprobao sam to u lan-u) mogu da lepo koristim u bilo kom programskom jeziku ako pravim windows form aplikaciju, sto dovodi do odgovora na tvoje poslednje pitanje, lokacija je na server-a je na net-u
[ nkrgovic @ 15.02.2012. 09:51 ] @
Instaliraj lokalno MySQL u probaj da se konektujes sa te windows masine. :

> mysql -u username -ppassword -h hostname.mysql.servera. imebaze

Ako sve radi, onda imas problem u tome sto ti ne ide programiranje, tj. ne pravis lepo konekciju u VB-u. Ako ne ide ni sa mysql klijent aplikacijom onda je problem do servera, pa kukaj njima.

Da, mozes da instaliras i npr. MySQL WorkBench za windows, pa da probas konekciju iz njega, isto je.

O VB-u ne znam apsolutno nista, ali ne razumem kako moze ista aplikacija da ti se lepo konektuje na "microsoftov server" (je'l to SQL server), a da nece na MySQL. Valjda si izmenio nesto, nijedna aplikacija ne moze da se na isti nacin nakaci na oba, drugaciji je protokol za povezivanje. Da li si uopste ukljucio mysql biblioteku i da li se kacis na mysql bazu, ili pokusavas da sa parametrima za mysql bazu pokrenes deo za kacenje na MS SQL?
[ milos 2 @ 15.02.2012. 10:34 ] @


i onda dobijem sa druge strane team explorer sa bazama podataka na tom serveru, i jednostavno prevuces u windows form, bez ikakvog dodatnog programiranja
[ dzigilibonglica @ 15.02.2012. 14:18 ] @
Ovo je tema za .NET, neka admini prebace pa da tamo neko pomogne coveku.
[ milos 2 @ 15.02.2012. 14:35 ] @
hvala mnogo, da znam i gde da pitam