[ bokivaol @ 11.02.2012. 16:54 ] @
Zdravo drugari,
Izvinite zbog dugackog uvoda, ali pokusao sam da vam objasnim koja mi je nedoumica.
Treba da kupim VPS hosting za svoj buduci java/scala sajt. Nasao sam hosting provajdera koji je "unmanaged", jer nemam para da kupim
"managed VPS" koji je za duplo, ako ne i vise skuplji od "unmanaged VPS-a". Procitao sam ovaj tutorijal i na trecoj strani sam nasao ovo:

Citat:
Because the Ubuntu installer has configured our system to get its network settings via DHCP, we have to change that now because a server should have a static IP address. Edit /etc/network/interfaces and adjust it to your needs (in this example setup I will use the IP address 192.168.0.100):

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback

# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet static
address 192.168.0.100
netmask 255.255.255.0
network 192.168.0.0
broadcast 192.168.0.255
gateway 192.168.0.1


Na ovom sajtu
sam nasao ovo:
Citat:
Note: If you are on a VPS, skip this section. In fact, you can lose access to your server inadverently if you make a mistake here.


Takodje, na internetu sam negde citao da je jos neko imao problema kada je promenio dhca u staticku IP adresu i da su izgubili konekciju sa svojim VPS serverom.

Moje pitanje je sledece: Kad kupim VPS hosting i kad dobijem staticku IP adresu od hosting provajdera, da li da pratim objasnjenja navedena gore i da promenim dhcp u staticku IP adresu koju sam dobio od hosting provajdera, ili da zadrzim difoltna podesavanja?
Citat:
# The primary network interfaceauto eth0
iface eth0 inet dhcp
[ agvozden @ 12.02.2012. 12:26 ] @
DHCP je dinamički, što znači da ćeš imati dinamičku adresu, osim ukoliko ti nije zakovana MAC adresa.
Čak i tada možeš da setuješ "ručno" IP adresu, ali je potrebno da ti provajder dostavi i ostale podatke - subnet, gateway...

inače, ukoliko postavljaš produkcioni server moj ti je savet da koristiš LTS verzije operativnih sistema (kod ubunta je to 10.04)

Ja obično svojim klijentima konfigurišem server sa mrežnim podešavanjima, i obično postavim prelinkovani kernel za VPS, da bi zajendo imali manje muka...
[ bokivaol @ 04.03.2012. 10:32 ] @
Posle dosta raspitivanja kod internet provajdera, odgovor je da se mrezna podesavanja koja sam naveo ne trebaju podesavati na VPS serveru, jer je to vec sve podeseno. Ukoliko bi izvrsili ova podesavanja, onda vise ne bi mogli da se logujemo na VPS.