[ yiwan @ 11.02.2012. 21:45 ] @

Nabavio sam staru ASUS TV karticu 7134 i stavio u racunar, a Windows 7 je sve automatski prepoznao.
Medjutim kad sam pokusao da gledam TV program nije bilo zvuka.
Koliko sam shvatio, tragajuci po netu, da bi se dobio zvuk u vecini programa, mora da se poveze TV kartica sa zvucnom karticom putem audio kabla.
Bez toga, zvuk sam dobio jedino u ChrisTV programu, jer on izgleda ume da prihvati zvuk preko PCI magistrale i sve bi to bilo ok da mi onda slika ne "secka".
A dodatan problem je sto moja ploca Biostar G31M+ izgleda nema audio ulaz gde bi mogao da spojim kablic sa TV kartice.

Ima li neko resenje za ovaj problem (u vidu nekog programa, adaptera na spoljasnji line in ili nesto drugo...)?
[ Binary Mind @ 11.02.2012. 22:20 ] @
Ja imam Asus karticu sa istim Philips chipsetom, koristim neku noviju verziju Cyberlink Powercinema koju sam nasao na netu, i ne treba mi nikakav kabl da bi imao zvuk... Inace koristim integrisan zvuk sa svoje Asus P5Q-E ploce...
[ yiwan @ 12.02.2012. 15:09 ] @

Cyberlink Powercinema 6 sam probao, ali nije prepoznao TV karticu, a i radio je presporo na mom racunaru.

Problem sam resio tako sto sam audio kabel koji ide uz karticu presekao i na drugi kraj stavio 3.5mm stereo utikac, a njega izvukao iz kucista i utakao u "line in". Sada su i slika i zvuk ok.

Hvala u svakom slucaju.