[ BaCkSpAcE @ 26.02.2004. 01:03 ] @
Hteo sam da napravim inteligentni spam filter koji ce filtrirati poruke tako sto ce svaku "ocenjivati" i koja dobije vise bodova nego sto treba, bice obrisana. To mi i nije toliko bitno, vec hteo sam da ne pisem ja ponovo pop3 ili smtp daemon pa u njih da ugradjujem ovaj moj spam filter... znaci hocu da napravim progic koji ce da radi na mail serverima, i koji ce raditi filtriranje na svakom mailboxu koji se nalazi na serveru. To bih mozda mogao da uradim preko procmaila, ili preko sendmaila... Imate li vi nekakvu ideju kako bih mogao ovo da realizujem, odnosno da napravim kao neku malu nadogradju za neki vec postojeci sistem? Svaki predlog, link, uputstvo, savet... bi mi dobrodosao...

p0zdrav
[ filmil @ 26.02.2004. 01:14 ] @
Citat:
da uradim preko procmaila, ili preko sendmaila... Imate li vi
nekakvu ideju kako bih mogao ovo da realizujem, odnosno da napravim kao
neku malu nadogradju za neki vec postojeci sistem?


Nisam baš apsolutno siguran, ali mislim da je dovoljno da napraviš
program koji na standardnom ulazu (stdin, odn. cin) očekuje tekst poruke
prema RFC822, a kao izlaz daje 0 ili 1, klasifikaciju za spam i to se
već može integrisati u programe za poštu. Pogledaj i SpamAssasin
http://useast.spamassassin.org/index.html

f
[ VRider @ 26.02.2004. 12:59 ] @
U cemu mislis da ga pravis? Mozes li da izneses jos neke detalje?
I kako se ovo moze svrstati pod "Linux"?
[ BaCkSpAcE @ 27.02.2004. 01:28 ] @
Hteo sam da ga napravim za Linux Mail Servere na kojima je nonstop neki saobracaj... znaci ne znam gde bih ga ugradio (sem da ga ugradim u sam npr. MDaemon). Znaci najvise bi mi odgovaralo neko sto univerzalnije resenje koje ce da radi sa razlicitim POP3 i SMTP daemonima, bez obzira od kojeg su proizvodjaca... znaci taj moj SPAM Detector bi mogao da se aktivira u jednom od sledecih koraka: chim neki mail stigne na server pa odmah da ga spam detector obradi, ili da obradi taj mail tek kada client bude zatrazio mail od servera... Da li u ovoj situaciji vidite neko adekvatno resenje/

p0zdrav
[ popeye @ 27.02.2004. 01:55 ] @
Filmil te je lepo uputio na spamassassin kao resenje za tvoj problem.
[ BaCkSpAcE @ 27.02.2004. 13:25 ] @
Ali necu ja da ugradim Spam Assasin, vec da napravim svoj spam detector...
[ Jbyn4e @ 27.02.2004. 14:41 ] @
Znaci sa konja na magarca....
Osim u svrhe "uvezbavanja programiranja" ne vidim sto bi pravio svoj, kad vec imas SpamAssasin koji radi vise ljudi duze vremena... a usto je i besplatan.