[ CyberNacija @ 14.02.2012. 19:11 ] @
Imam dedi server pod linuxom (CentOS 5.5) i uz njega DirectAdmin kao ispomoć.

Instalirao sam SMF forum, i sve je proteklo bez problema. Kada sam pokušao da instaliram nove teme, prijavio mi je grešku u dozvolama za pisanje, pa sam se tu malo igrao i rešio problem. Iz nekog razloga ownership za neke fajlove je bio apache:apache a za neke admin:admin, tj. username koji je "glavni" (ne root, već glavni u DirectAdminu). Sa modifikacijama je nastao spektakl. Sitne modifikacije (jednu ili dve) je nekako i prihvatio, ali ostalo - ni pod tačkom razno.

Naravno da sam otvarao temu kod SMF-a na forumu, i na kraju sam odustao jer niko nije znao da mi kaže kako da rešim problem. Dakle, tri ili više puta sam isproveravao 'ownership', svaki pojedinačni fajl (kao i folderi, kao i temp folder koji je često problem) je pod "upravom" admin:admin usera, išao sam toliko daleko da sam sve chmodovao na 777 (misleći da je problem možda u 755). Dozvole i svojstva fajlova proverim kako iz admin panela u samom SMF-u tako i na mašini. Ali ja i dalje prilikom pokušaja instalacije bilo koje modifikacije (sam upload prođe bez problema) dobijem poruku: One or more files in Packages dir is not writtable.

Postalo je toliko frustrirajuće da počinjem da pomišljam na rušenje svega i prelazak na drugu platformu. Problem su mi konvertori, koji ne postoje ni za jednu drugu platformu na koju bih eventualno prebacio forum.

Ima li iko ikakvu ideju? Meni pada na pamet da možda zbog DirectAdmina /temp folder ne treba da bude u root direktorijumu samog foruma (koji je poddomen), već negde na "višem" nivou. Ali to je samo moja pretpostavka.

Unapred hvala na odgovoru.
[ CyberNacija @ 14.02.2012. 19:14 ] @
Znao sam da sam zbog nečega stavio i Joomla u naslov :)

Isto se dešava i kada pokušam da instaliram bilo koji dodatak na Joomla sajt. Bilo da je u pitanju modul, ili jezik, ili tema.

Wordpress gura bez problema.
[ CyberNacija @ 16.02.2012. 17:33 ] @
Svi junaci nikom ponikoše...

Budući da nema odgovora, a nadao sam iskreno, moderator može i da zaključa ovu temu i da je arhivira.