[ viss02 @ 14.02.2012. 22:58 ] @
Hteo sam mikrotik RB750 da updejtujem sa verzije 5.11 na verziju 5.13.
Preuzeo sam instalaciju sa njihovog sajta (za RB700 series), raspakovao zip, i fajlove iskopirao na mikrotik preko winbox-a, kao sto uvek radim update mt-a.
Posle restarta ruter se nije pojavio na mrezi. Drzi neko vreme ukljucenu lampicu da pokaze da je povezan kablom, posle ukljuci sve (kao da su svi portovi u upotrebi) i posle toga se iskljuci i tako u krug.

Probao sam da drzim reset, probao sam da drzim reset pa da ukljucim ruter ali ne vredi. Sta da radim?
[ Aleksandar Đokić @ 15.02.2012. 01:22 ] @
najbolje ga ti zakaci rs232 kablom, i vidi sta daje u hyperterminalu
[ Predrag Supurovic @ 15.02.2012. 06:56 ] @
RB750 nema RS232 poriključak.

Ako ti klasičan reset ne pomaže...

- pritisni dugme Reset i držai ga dok uključuješ napajanje
- sačekaj dok ACT led ne očne da žmiga pa pusti Reset


... onda probaj netinstall (http://wiki.mikrotik.com/wiki/Netinstall)

- pokreni Netinstall na računaru
- pritini Reset i drži pritisnut dok uključuje napajanje
- sačekaj dok ACT ne počne da žmiga ali drži Reset i dalje sve dok ne prestane da žmiga
- kada pustiš Reset na ruteru bi trebalo daje uključen Etherboot pa će raditi Netinstall

[ pena2008 @ 15.02.2012. 14:36 ] @

http://arhiva.elitesecurity.or...krotik-RB-upaljene-sve-lampice
[ Kolins Balaban @ 27.02.2013. 09:29 ] @
Pozdrav kolege. Molio bih vas za pomoc. Naime, imam problem sa svojim RB750. Kad ga prikljucim na napajanje, na trenutak se upale sve lan lampice, zatim se ugase, dok ACT i PWR lampice svjetle svo vrijeme. Reset ne pomaze :( probao drzati reset nakon sto prikljucim RB na napajanje, jedno minut, a probao ga drzati pa tek onda prikljuciti napajanje, ali nish se ne desava. PWR i ACT lampice i dalje konstantno svjetle. Ima li mu pomoci? Hvala.

Ovako to izgleda:



[ zivanicd @ 27.02.2013. 14:29 ] @
Mozda je puko Nand. Desava se pri update-u... ili se pojavio bad blok.

Vezi ti to preko terminal kabla (rs232 - vec je predlozeno) i vidi sta se desava. Uradi netinstall ako dobijes preko terminala potvrdu da je RB ziv.

Podesi baudrate na com portu 115200 koliko se secam... experimentisi sa brzinom ako ti se ispisuju hirioglifi.

Ako nemas null kabl mozes da ga pozajmis od servisa koje rade fiskalne kase. To je isti kabel ko za "Sharp" kasu :)
[ Kolins Balaban @ 27.02.2013. 15:44 ] @
hvala na odgovoru zivanic. ali ja na ovom RB750 nemam RS323 port. nije problem nullmodem kabal, njega imam. ali ja nisam radio nikakav update. RB je radio, i samo stao.