[ alfa-pro @ 16.02.2012. 14:53 ] @
Drustvo imam problem sa CKEditorom.
Koristim ga u svom CMS-u kada kreiram nove strane sajta i kada menjam postojece.
Problem nastaje kada hocu da izmenim postojecu stranu ja zelim da se u textarea telu prikaze sadrzaj te strane koju menjam.
Sve to radi na obicnoj textarei ali problem nastaje kada ja to hocu da prikazem u u ckeditoru....

Malo da vam pojasnim bolje, dok sav sadrzaj kolone u bazi (content) ne sadrzi ni jedan html tag ckeditor nomralno radi. Npr "Hello ES".
Cim modifikujem neki tekst i upisem u bazu npr. <h3>Hello ES</h3> meni nestane ceo ckeditor i prikaze mi obicnu textarea bez ikakvog rezultata.

Evo koda koji koristim

Code:

<?php foreach($value as $row):?>
    <script type="text/javascript" src="<?php echo base_url();?>'plugin/ckfinder/ckfinder.js"></script>
    <script type="text/javascript">    
              var editor = CKEDITOR.replace( "editor1" )
              editor.setData('<?php echo $row->body; ?>')
         CKFinder.setupCKEditor( editor, "'<?php echo base_url();?>'plugin/ckfinder" ) 
    </script>
<?php endforeach;?>    


Pokusavao sam da izbrisem beline ili da formatiram sadrzaj ali nevredi, pokusao sam sa svim mogucim string funkcijama i neide.

Code:
editor.setData('<?php echo trim($row->body); ?>')


Nerazumem zasto jer kada stavim

Code:
editor.setData('<?php echo $row->page_name; ?>')

$row->page_name mi je kolona u bazi koja sadrzi ime stranice

Sve normalno radi i kada je vrednost u bazi sa HTML tagovima i kada nije.

Cim stavim $row->body i unutar tabele se nalaze html tagovi ili beline on pobrljavi i neprikazuje uopste ckediot vec obicnu textarea bez ikakvih rezultata.

Radim na CI FW.

Jel ima neko resenje. Unapred hvala

[ dakipro @ 16.02.2012. 15:12 ] @
ne radi (iliti "puca") jer ubacujes neki html ili tag u javascript koji pravi JS error, pogledaj javascript konzolu. Evo ti primer problema
$stranica = "moja stranica i moj <strong>sadrzaj</strong> i jos neki div <div id='ID'></div>";

i to kad ubacis u html dobijes

Code:

editor.setData('moja stranica i moj <strong>sadrzaj</strong> i jos neki div <div id='ID'></div>')

i onda se tvoj string zavrsava ispred ID i ostatak nije validno.


Bolje vidi kako da editor sam pokupi sadrzaj iz text polja, znam da to tinyMCE i ostali popularni umeju a sigurno i CKE to ume, vidi kako samo se to radi. Znaci umesto da ti editoru kazes sta je sadrzaj kazes mu koje polje da gleda i da zameni svojim prisustvom
[ alfa-pro @ 16.02.2012. 15:39 ] @
Citat:
Znaci umesto da ti editoru kazes sta je sadrzaj kazes mu koje polje da gleda i da zameni svojim prisustvom


Cek ja sam bas slab sa JS-om pa bas i ne kapiram, jel imas neki primer?


Mislis da u <textarea> definisem id i pomocu tog id-a da citam sadrzaj.

Code:

<textarea id='editor'> 
       $rezultat = $row->body;
</textarea>



Nevredi nekapiram. Jel imas neki primer ili baci neki link.

Hvala unapred.

DOPUNA:

Uradio sam helper to sto si rekao, i sada radi cita samo jos da sredim file upload i finder jer sam morao ceo kod da menjam

[Ovu poruku je menjao alfa-pro dana 16.02.2012. u 16:49 GMT+1]