[ grabber @ 16.02.2012. 16:50 ] @
Pomagajte ljudi, veliki problem imam :D

Nešto sam petljao sa bootcampom i instalirao windows, i slučajno čačkao u windowsu tamo u disk manage opcijama, i od tad ne mogu nikako bootati mac os, ne vidi se nikako ni mac ni recovery hd kada držim alt pri bootanju. Samo windows. Skinuo sam snow leopard dmg single layer sa torrenta i snimio na dvd, ubacim ga, pokrenem njega, par sekundi bude apple logo, onda se pojavi "prohibitory sign" i nista dalje ne ide nigdje. Ima li neko ideju sta da radim? Pokrenuo sam u windowsu macdrive i formatiorao cijeli disk za mac, sada kad ga restartujem blinka upitnik, a kada držim ALT, nema nijednog mogućeg diska za boot, a snow leopard dvd i dalje nakon nekoliko sekundi izbaci prohibitory.
[ madamov @ 16.02.2012. 18:33 ] @
Command-R ne butuje Recvery HD?
[ grabber @ 16.02.2012. 18:37 ] @
Ne, i Recovery HD se nigdje i ne vidi uopšte. Jedino što mogu vidjeti i bootati je windows os.
[ madamov @ 16.02.2012. 23:00 ] @
Da ti nisi u Windowsu pobio Mac OS X particije?
[ grabber @ 17.02.2012. 01:54 ] @
Kako mislite pobio? : ) Namjerno nisam sigurno, no nije ni bitno je li namjerno ili ne, uglavnom u disk managementu se vide sve, ali su zelenkaste boje, i stoji dynamic disk.
[ madamov @ 17.02.2012. 08:02 ] @
Da izvineš, šta si uopšte tražio u disk management utility u Windowsu? Imaš li bilo kakav instalacioni disk? Čak i od starijeg sistema.
[ grabber @ 17.02.2012. 10:36 ] @
Pokušao provjeriti koji je File system na kojoj particiji jer sam na Macu jednu formatirao kao MSDOS_FAT u nadi da ću podacima moći pristupati i sa Wina i sa Maca. Ne znam da li je dozvoljeno da kažem to ovdje, ali neki sam retail dvd dual layer skinuo sa torrenta pa planiram ga narezati na dvd i s njim pokušati.