[ romeo-xix @ 16.02.2012. 20:27 ] @
Pozdrav ljudi..
Radim miks za pesmu..dobio sam je u wave audio trakama.
Sve je ok,i miks je pred kraj..Dva detalja mi smetaju:glavna solo gitara,i jedan vah koji se provlaci s vremena na vreme.
Snimljeni su sa vec spremnim efektima,reverb i dilej..medjutim prebildovani su efektima.
Cuo sam da postoje programi koji bi takve stvari "popravili"..
Pokusavao sam po nesto ali ne ide..
Hvala i nadam se brzim odgovorima.
[ Kovacevic Vladimir @ 17.02.2012. 13:13 ] @
Citat:
romeo-xix:
Snimljeni su sa vec spremnim efektima,reverb i dilej..medjutim prebildovani su efektima.


Čuo si sigurno već "posle...nema kajanja".

Negde sam čitao da Sound Forge ima opciju za "normalizaciju" efekata.
A ima ovih limitera...pa proveri:
http://www.acoustica.biz/plugins/vst-directx.htm

Bave se tom temom i ovde:
http://forum.cockos.com/showthread.php?t=95593

*Ne bavim se tim poslom, ali pokušavam da pokrenem rešavanje problema.

Pozdrav
[ romeo-xix @ 17.02.2012. 21:19 ] @
Hvala drug :(
[ vaskogodfather @ 18.02.2012. 12:49 ] @
A posle ti objasni gitaristi sto mu skidas efekte

jbg, kako je snimljeno tako je, ne mozes ti tu nista...mozda da ekvilajzerima izolujes neke strcece frekfrencije. Dupliras obe gitare i stavis na krajeve pana da ne probijaju previse... to je sve sto mi pada na pamet. A taj gitarista je snimio zvuk koji se njemu dopada, cak i da mozes ne bi imalo svrhe skidati nista i efekti su stvar ukusa
[ romeo-xix @ 18.02.2012. 20:53 ] @
heheh..ma ok..tako nekako..ali koliko nam se puta desi da snimimo nesto i budemo zadovoljni.
preslusas nakon 20 dana i vidis da si pogresio :)
[ dedskin @ 07.04.2012. 07:52 ] @
Kakvi ste vi pajseri naravno da ima i naravno da moze . Da smanjis reverb uzmi SPL DeVerb VST, za ostale manipulacije oko wahwah-a i preglasnih delova mozes da koristis celemonie melodyne a i KORG ima softver koji moze da ti odvoji gitaru iz snimka ,ili glas ili bubanj i dozvoli ti korekcije picha,verba... ili dodavanje efekata ....sad dako ocesh to da se uradi kako treba ponesi paket vutre u novi sad i javi mi se
[ Filip_ @ 04.05.2012. 13:54 ] @
Lol kakav odgovor gore :D...probaj sa dobrim Noise Gate plug-inom (recimo Fabfilter-ov) u kombinaciji sa nekim Eq-jem (opet preporucujem Fabfilter-ov), mozes postici delimicno poboljsanje.

Pozz :)