[ bobby100 @ 26.02.2004. 10:29 ] @
Zao mi je sto nisam uspeo da smislim bolji naslov za temu...

Pravim program koji koristi formu za glavni prozor ekrana a za preview koristi konzolu.

http://members.chello.at/bobby100/test1.jpg

Da li postoji nacin da konzolu uglavim na formu kao komponentu a ne da otvara poseban prozor?
Problem je sto se konzola automatski otvara modalno, tako da mi pomeranje konzole po ekranu izaziva brljanje grafike na glavnoj formi.
Za konzolu sam koristio CRT za Delphi.
Evo i koda koji otvara i zatvara konzolu, ako neko ima bolju ideju - molim vas kazite.
Kod:
// otvaranje konzole
if (AllocConsole) then begin
AssignCrt(Input);
Reset(Input);
AssignCrt(Output);
Rewrite(Output);
end;
try
{ blok koji ispisuje tekst u konzoli }
....
// cekanje na Enter da bi se zatvorila konzola
readln(s); // nisam nasao drugi nacin da zatvorim konzolu
finally
freeconsole;
end;

[ Rapaic Rajko @ 17.03.2004. 11:25 ] @
AssignCrt...? freeConsole...?

Koju verziju Pascala koristis? To izgleda nije Delphi; ali odakle ti onda forma?
Pozdrav

Rajko
[ bobby100 @ 20.03.2004. 20:34 ] @
Hvala sto se neko zainteresovao, problem sam odavno resio...
Fora je bila da GUI aplikacija otvara i jednu konzolu, problem je sto kada GUI otvori konzolu aplikacija ceka sve dok se konzola zatvori. Tu nastaje problem sto se prozor aplikacije pretvori u beli kvadrat (zamrzne se) sve dok se konzola ne zatvori.
Konzola moze da bude obicna Win konzola. Ja sam koristio CRT unit koji sam skinuo sa Borlandovog sajta. CRT je inace napravljen da bi stare Pascal aplikacije mogle da se kompajliraju na Delphiju i to 32-bitno.
Sada sam nasao nesto jos bolje - WinCRT unit - konzola na formi.
Pogledajte moj sajt - ima screenshot-ova sa CRT konzolom (ILM v.0.1.1) i sa WinCRT (ILM v0.9).