[ Promiser @ 18.02.2012. 23:05 ] @
Posto nameravam kupiti ovaj ruter,zanima me da li preko njega mogu ograniciti protok WiFi brzine (ako ne,sa kojim ruterom je to moguce) i da li ga mogu spojiti sa obicnom mreznom karticom koju imam?
Hvala unapred.
[ plague @ 19.02.2012. 00:05 ] @
Da, i da.
Ima 4 LAN porta na koje mozes povezati komp/switch mreznim kablom.
Takodje ima kontrolu protoka gde mozes odredjenom IP-u (ili opsegu adresa) ograniciti minimalni/maksimalni download/upload.

Ovde mozes pogledati kako izgleda interfejs za podesavanje: TL-WR941ND

Samo da si nasao proizvod na netu sve ti pise tamo. ;]
[ Promiser @ 19.02.2012. 01:40 ] @
Gledao sam ali ocito ne dovoljno.Skinuo sam cak i korisnicko uputsvo za njega i video da se moze ograniciti protok ako je drugi PC povezan preko LAN kabla ali ne i ako je povezan preko WiFi-ja.I hvala na brzom odgovoru i na ovom simulatoru interfejsa (Ne znam mnogo o mrezama,zato sam i postavio ovo glupo pitanje ali polako ;) ).
Jos dva (glupa) pitanja.Sve se to moze uraditi i sa fabrickim firmware-om rutera,i ne mora se u njega stavljati Open WRT,jer ovaj ruter stoji na spisku podrzanih uredjaja,zar ne?I sta se poboljsa ako se stavi Open WRT firmware?
[ plague @ 19.02.2012. 04:56 ] @
Ja imam TL-WR841ND i sasvim sam zadovoljan njegovim firmware-om (mislim da su gotovo identicni). Sve mi radi ok i nisam imao potrebu da isprobam neki drugi. Valjda ce neko sa malo vise iskustva moci da ti pruzi bolji odgovor.

P.S. Nema glupih pitanja.
[ Jbyn4e @ 19.02.2012. 07:35 ] @
Citat:
Promiser: Gledao sam ali ocito ne dovoljno.Skinuo sam cak i korisnicko uputsvo za njega i video da se moze ograniciti protok ako je drugi PC povezan preko LAN kabla ali ne i ako je povezan preko WiFi-ja.

Ogranicava se protok WAN porta po LAN IP adresi, ne po tome da li dolazi sa ethernet ili wireless porta. Ako koristis DHCP, imas deo address reservation gde odredjenoj MAC adresi mozes dodeliti odredjeni IP, i na osnovu toga dalje regulisati protok za taj IP. Da ne bi i neko drugi uzeo isti IP (rucno, ne preko dhcp), mislim da moras da i u delu "IP & MAC Binding" dodelis tom MAC-u isti IP.
MAC od onog sto se zakaci preko wirelessa mozes videti u wireless statistics.
[ Promiser @ 19.02.2012. 16:43 ] @
Jbyn4e i plague,hvala puno na odgovorima.Nadam se da ce sve biti u redu kada ga budem kupio i konfigurisao.
[ Promiser @ 24.10.2012. 01:24 ] @
Pozdrav svima.Danas sam kupio ovaj ruter i nemam pojma kako da ga konfigurisem da bi mogao da imam konekciju.Spojio sam ovaj ruter sa kablom na moj Huawei ruter od Telekoma,iz mrezne kartice kabal ide u LAN port TP link-a a drugim kablom je spojen WAN port iz TP-link-a sa LAN portom mog Huawei-a,posto nije htela da mi svetli WAN lampica na TP Linko-ovom ruteru.Kada sam to namestio,kod podesavanja konekcije imam problem jer mi TP Link detektuje Static IP i sada ne znam sta tu treba da kucam,posto sam kucao neku adresu sa Subnet Mask 255.255.255.0 i ruter mi je prijavio gresku da WAN i LAN adresa ne mogu da imaju isti Subnet Mask opseg.Sta treba da uradim da mi se uspostavi konekcija,da li treba da zovem Telekom za PPoE sifru ili je problem banalan,posto se vec zezam sat vremena i ne mogu da skontam?
Hvala unared.