[ Natus_Vincere @ 19.02.2012. 19:05 ] @
Novi sam na forumu tako da ako sam omasio podforum prastajte!:)

Trenutno sam treci razred srednje skole i uglavnom gubim vreme na netu na fejsbuku,skidam serije/filmove itd. Uglavno nista toliko korisno. E sad posto me je uvek privlacio IT (zapravo jedino tu i sebi vidim budocnost) oduvek sam hteo da se bavim izradom sajtova,znaci sve od htmla,php,css mysql itd:)

Zanima me,odakle poceti? Napomenio bih da nemam apsolutno nikakvo iskustvo u tome sto se tice kodiranja. Posle srednje skole planiram da idem na visu tehnicku ovde u Subotici(ako bude para naravno) tako da zelim da vec krenem da ucim.

Hvala unapred , Dejan.
[ dakipro @ 20.02.2012. 13:17 ] @
dobrodosao na forum. Imas vise nacina na koje mozes poceti, pitanje je kako ti vise odgovara i koliko kojih resursa imas. Mozes uciti iz neke knjige (koristi pretragu ima puno tema sa preporukama), mozes uciti prateci neki online tutorial (opet pretraga i top teme php foruma), moze ti neko pokazivati pa da ucis preko mentora, a najbolje je po meni imati od svega po malo kao kombinaciju. Pa onda kad savladas neke osnove i ne budes uspeo da dodjes do resenja onda pocnes da vezbas advanced google-ing, tj trazis na netu resneje problema sve dok ga ne nadjes, posto je dobar deo posla php programera traganje po netu za resenjem aktuelnog problema. Ako ne razumes resenje koje nadjes ili imas nedoumice sta je bolje (posto na netu mozes naci i gomilu gluposti pa treba izvagati sta je bolje) onda pises ovde sa konkretnim problemom pa ti ljudi pomognu kad nadju vremena.