[ OnlineAukcije @ 20.02.2012. 15:46 ] @
Sajt poceo sa radom juce, a mi zelimo da cujemo Vase kritike i sugestije oko sadrzaja na sajtu, kao i predloge sta bi jos mogli da dodamo.

Necemo nista pisati o sajtu da se ne bi protumacilo kao reklama, evo adrese pa pogledajte i komentarisite! :)

www.onlineaukcije.com
community.onlineaukcije.com
[ kelja @ 22.02.2012. 09:53 ] @
Pa osim sto je lose modifikovani sablon, i to neki stari, ne znam sta bi jos moglo da se kaze...
Proverite sajt u firefoxu, ima mnogo gresaka u prikazu.
[ Aleksandar Klickovic @ 24.02.2012. 09:26 ] @
Ni u Google Chromeu nije bas u fulu prikaz :)

IE 9 i compatibility view na istom... Pa recimo da stranica izgleda kao da ima div od 3000x 4000 px :)

Tabela u tabeli u tabeli u tabeli... a nije eho :( :( :(

"Back to the old drawing table" Marvin The Martian
[ OnlineAukcije @ 24.02.2012. 14:25 ] @
Da, vrlo lose. Radili smo sajt na laptopu i tu se dobro vidi, ali na razlicitim rezolucijama su svi elementi koji su ubacivani kao layer-i "razbacani". Vidi se da smo amateri. Ima li predloga za resenje?

Hvala svima na sugestijama.
[ Aleksandar Klickovic @ 25.02.2012. 09:29 ] @
Pa mozda za pocetak da se prebacite na neki jednostavniji cms sisitem (wordpress npr)..

Ili, ako krecete od nule onda malo skole..

http://www.w3schools.com/html/default.asp

http://www.w3schools.com/css/default.asp

Definitivno treba izbaciti tabele..

[ Stranger2 @ 25.02.2012. 17:48 ] @
Citat:
Sajt poceo sa radom juce
Sve dok ima gresaka, niste trebalii pocinjati sa radom.

Dizajn moras da doteras. Ne mora da bude najlepsi sajt na svetu ali mora bar biti uredan. Da su margine ujednacene, sirine elemanta skladne. itd.

Tesko je nabrajti sta sve nije dobro u kodu. Uci o layoutu. Imas dosta knjiga i tutorijala o tome. Za nekolik odana mozes nauciti dovoljno da poispravljas greske.

Citat:
Ima li predloga za resenje?

Posto je u headeru 6 opcija i u footeru isto, a u sredini 3 kolone. To su sve brojevi sa kojima mozes da delis broj 6.
Ako vec koristis tebele, onda napravi jednu glavnu tabelu sa 6 kolona. Svakoj celiji tabele u gornjem redu podesi isti sirinu, na primer 120 pixela. Podesi cell spacing na oko 20 pixela, cell pading na 0px i u nju smesti ove sadasnje elemente. U ovom srednjem delu gde su tri kolone spoji po dve celije.
...tako ces dobiti skladne dimenzije. Svi ce biti jednakih sirina, jednakih margina i lepo poravnati. To je takozvani "Grid" dizajn...

Evo kod:
Code:
<table align="center" border="0" cellpadding="0"
 cellspacing="20">
  <tbody>
    <tr>
      <td width="100">opcija 1</td>
      <td width="100">opcija 2</td>
      <td width="100">opcija 3</td>
      <td width="100">opcija 4</td>
      <td width="100">opcija 5</td>
      <td width="100">opcija 6</td>
    </tr>
    <tr>
      <td colspan="6" rowspan="1">Header</td>
    </tr>
    <tr>
      <td colspan="4" rowspan="1">zajedinicki prostor iznad dve kolone</td>
      <td colspan="2" rowspan="2">Kolona 3 (Sidebar)</td>
    </tr>
    <tr>
      <td colspan="2" rowspan="1">Kolona 1</td>
      <td colspan="2" rowspan="1">Kolona 2</td>
    </tr>
    <tr>
      <td>footer kolona 1</td>
      <td>footer kolona 2</td>
      <td>footer kolona 3</td>
      <td>footer kolona 4</td>
      <td>footer kolona 5</td>
      <td>footer kolona 6</td>
    </tr>
  </tbody>
</table>


Evo i screenshoot:


[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 25.02.2012. u 18:58 GMT+1]
[ OnlineAukcije @ 26.02.2012. 01:43 ] @
Hvala Vam puno. Na osnovu Vasih smernica citamo sve sto nam padne pod ruku kako bi resili problem. Jasno je da sajt nije trebalo objaviti dokle god postoje greske, ali na nasim monitorima se one ne vide, a mi kao laici ne znamo o tim kodovima mnogo. Sajt je pravljen samo sredjivanjem dizajna, kodovi nisu uopste dirani, tako da sada moramo sve to isto samo sa kodovima, a slozicete se da je to dosta komplikovanije. Sto se tice nekih laksih cms sistema, wordpress smo upotrebili za community stranicu, a joomla izgleda dosta tesko.
[ OnlineAukcije @ 01.03.2012. 19:09 ] @
Mozete li pogledati sada, promene su radi probe uradjene samo na osnovnim stranama (Pocetna, Za kupce, Za prodavce, Poredjenje, Brzzi Limundo i Gadgets). Ukoliko se ovo pokaze kao resenje, uradicemo i na ostalim stranama. Prioritet nam je da sadrzaj ne bude razbacan po stranama.
[ plus_minus @ 01.03.2012. 19:26 ] @
Ako si odradeo promene, zarad validnosti koda,
zašto onda lepo ne kreneš od samog starta?

Koji doctype i koji lang koristite?

Dakle, prva linija index stranice - fail.

Druga, nije fail ali je nekompletna.

Ostalo, nisam gledao.



Kada iz FF-a vidiš ovako komplet crvenu liniju to znači - disaster. (katastrofa)

Nas i tebe ne boli ništa, ali browsere, da.

alt atribut za img tag, isto..

ili ga imaš i nije prazan ili ga nemaš uopšte, što nije preporučljivo, pogotovo ako su ti bitni IE korisnici.
[ OnlineAukcije @ 01.03.2012. 19:47 ] @
Nismo nista oko kodova radili, za pocetak nam je najbitnije da sadrzaj ne bude razbacan po stranici. Za te detalje mora da se uci, ali sajt mora da izgleda iole normalno dok mi ucimo. Nase glavno pitanje je da li se sajt i kod vas vidi isto kao i kod nas, a to je ovako:

[ deedee5 @ 01.03.2012. 20:05 ] @
Kod mene je identično kao sa slike :)
Ne gledam kod ali bih malo proširio sajt, čak je i za monitore 1024px uzak...

Kada prelazim na neke druge strane ( za kupce, za prodavce...) sajt pliva, nisu iste dimenzije strana...
[ plus_minus @ 01.03.2012. 20:14 ] @
Alal' vam vera momci.

Pa taj kod i predstavlja sajt, taj kod i jeste sajt - aman!

Šta ima da gledate slike, slike se valjda kače na zid, onda kada "ram" bude gotov i prefarban.

Odoh ja odavde.

pozz.
[ SirPsycho @ 01.03.2012. 20:29 ] @
Što se tiče izgleda u različitim browserima imate nekoliko načina za online testiranje:

Browsershots

i dobićete screenove kako vaš sajt izgleda u različitim browserima i na različitim platformama...


A možete pogledati i kako sajt izgleda kad se prikazuje u različitim rezolucijama:

Viewlike
[ deedee5 @ 01.03.2012. 20:40 ] @
@Plus_Minus
To je kao i sa devojkama, prvo je bitno da je lepa pa posle istražuješ i doteruješ ono drugo...
Oni malo iskusniji znaju da to ne ide tako :)
[ Joker @ 02.03.2012. 09:43 ] @
Prvi zvanični sajt :o zvanični od koga ... čega ?
[ balavi @ 02.03.2012. 11:15 ] @
tek sada video sajt, i meni je OK, nije mi bitan dizajn već informacije

nastavite da šljakate na njemu
[ OnlineAukcije @ 02.03.2012. 11:36 ] @
@plus_minus i deedee5 Hvala na sugestijama, ako ovaj sajt bude pomagao ljudima nece nam biti problem da unajmimo nekoga da nam prepravi sve.

@SirPsycho Hvala na ovim linkovima, da smo to imali na pocetku mnogo bi nam bilo lakse.

@Joker Moze i bez tog zvanicni, sasvim je svejedno. Mislili smo na to da smo prvi koji su se pozabavili ovom temom posvecujuci joj ceo sajt, sve do sad su bile neke teme po forumima, blogovi i nista drugo.

@balavi Slazemo se, mnogi sajtovi koji pruzaju dobre informacije nisu nesto specijalno dizajnirani pa su opet poseceni, mada mi bismo voleli i da pristojno izgleda. Sto se informacija tice, to su iz prve ruke od ljudi koji su 3-4 godine u tome, imaju dosta iskustva (i dobrih i losih), nekoliko hiljada transakcija iza sebe, bez ikakvih muvanja, prevara i sl.

Hvala svima, komentarisite nas i dalje i pridruzite nam se!
[ SirPsycho @ 02.03.2012. 11:46 ] @
Citat:
OnlineAukcije

@SirPsycho Hvala na ovim linkovima, da smo to imali na pocetku mnogo bi nam bilo lakse.




Nema na čemu, drago mi je da sam bio od pomoći