[ torb-d-man @ 21.02.2012. 00:09 ] @
Ovo je moja dilema:

Da li se pri puštanju TV signala (tj paljenje plejera za neku TV karticu) gubi AERO na Win7 za bilo koju TV karticu ??

Pitam pošto mi se ovo dešava sa Leadtek-om PVR2 - pa mi nije jasno jeli to važi za SVE kartice pošto to SUCKS!!

-----------------------[DIGRESIJA]-------------------------
Ja imam Win7 i neku staru Leadtek - ovu karticu (tačnije: WinFast TV2000 XP Expert)
Ova kartica mi je radila ok dok sam bio na XP i koristio PVR1 player za nju.
E sad od kako sam prešao na Win7 imam problema raznih sa njom ali nije bitno rešio sam da kupim novu.
Na win7 ova kartica može da pušta tv samo preko PVR2 koji je dno dna inače ali ono što me najviše nervira je što kada se pusti PVR2 player izgubi se AERO na win7 tj. meniji izgube transparentnost. Zašto je to tako? ne znam pokušavao sam sa skidanjem Leadtek-ovih drivera za win7 - ništa se nije promenilo. Nemam ni zvuk - stvarno sjajna kartica.
-----------------------[/DIGRESIJA]-------------------------

Može i neki predlog za neku drugu tv karticu osim LEADTEK a da je na USB ako neko zna provereno (koristi) i nema problem sa Win7 ??

I još jedno pitanje (pošto mi se ovaj PVR2 uopšte nesviđa) da li postoje na netu neki programi/playeri za puštanje tv signala sa tv kartice a koji su nezavisni od prozvođača tv kartice, dakle neki plejer da se skine i da može da pušta sa bilo koje Tv kartice koju imam, ili i tu ima zavisnosti tipa plejer1 može da pušta samo sa "ovih" kartica dok plejer2 može samo sa nekih trećih?? idt..





[Ovu poruku je menjao torb-d-man dana 21.02.2012. u 01:31 GMT+1]
[ Binary Mind @ 21.02.2012. 20:58 ] @
Mozes da koristis i druge programe za gledanje TV-a ali onda je monumentalni smor isprogramirati daljinski. Ja sam se smorio kad sam to provalio i vratio sam PVR2 na caletov laptop. I on ima Leadtek-ovu WinFast PalmTop DTV200 H USB TV karticu... Na zalost nema boljih i pouzdanijih USB eksternih TV kartica od Leadteka kod nas da se kupi... Bar ne na osnovu mog dosadasnjeg iskustva.
[ torb-d-man @ 22.02.2012. 01:34 ] @
Aham. Pogledaću taj model na netu. Hvala na savetu.
Predpostavljam da imaš Win7 čim je laptop u pitanju.
A da li ti se dešava da kad pustiš PVR2 izgubiš Aero na Win7/Visti ?? (meniji izgube transparentnost)
I da li se to dešava sa svakom karticom??

A to za daljinski mi nije problem pošto sam već navikao da šaltam kanale na tastaturi kad radim nešto..
[ Binary Mind @ 22.02.2012. 16:09 ] @
Da cale ima Windows 7 na laptopu i cini mi se da se kad se pokrene PVR2 iskljuci Aero, mada to njemu ne smeta...
[ Milos911 @ 22.02.2012. 17:45 ] @
Meni ne gasi aero, ne znam kako ali nemam apsolutno nikakvih problema. Kartica je leadtek 2000 global (tako nesto).
Probaj ovo: idi u opcije pvr-a, treca kartica sa leve strane, renderer, pa vidi koji je. Meni ima aero ako koristim prva 3, za overlay mixer mi ga iskljucuje, kao i onaj zadnji (Evr ako sam dobro zapamtio). Posle svake promene iskljuci/ukljuci pvr.

Sto se tice drugih pvr programa, probao sam dosta i bolji od ovog nisam nasao...
[ mmmilan @ 22.02.2012. 21:48 ] @
Ja imam neku compro, stvarno ne znam koji je model. Normalno radi sa njenim comprodtv4 programom, ne gasi aero. Ok karta za kablovsku televiziju, pristojan sofrver.
[ torb-d-man @ 24.02.2012. 02:17 ] @
@Milos911
Ok to je dobar savet sad mi se više ne gubi Aero, u renderer imam 3 opcije (VMR, VMR9, Overlay Mixer) bilo je na Overlay Mixer pa sam promenio na VMR9 i sad nema problema sa Aero.
Ali i dalje nemam zvuk (to nisam dosad naveo u postu). Kada sam instalirao sa njihovog diska danas gledao sam u device manageru tamo u Sounds video & game controlers su se pojavile 3 neke stavke za moju Leadtek karticu pa sam ja išao na svaku desnim i update driver i to je ok prošlo za 2 je bilo current a za onu jednu je dwnld-vao sa neta i na kraju mi traži restart ja restartujem pogledam u device manageru kad tamo pod Sounds stoji samo WinFast TV2000 XP EXPERT (FM1216MK3), a pod Other devices imam dve Unknown.
Međutim pustim ja PVR2 skeniram za kanale on nađe lepo podesim ovo za renderer i sve ok samo nema ton i neradi teletext a pre je sve to bilo ok dok sam bio na XP. Puno čudnih stvari.

Jel može neko da mi kaže šta treba da podesim da bih imao zvuk?
(Takođe i kada snima nema snimak zvuk što je i logično
Sve mi ovo liči da se nije instaliralo kako valja..
)

@mmmilan
Te compro kartice na našim web shopovima nisam našao skuplje od 2500 din ??? Ako stvarno valja aonda super za te pare, samo ja tražim neku tv karticu da bude na USB ako ova moja ne proradi kako valja a ne znam da li je tvoja na USB.
[ Milos911 @ 24.02.2012. 10:36 ] @
Sto se tice snimanja, snimanje filma/serije zaboravi (bar sa ovim pvr-om), jer su zvuk i slika retko 100% sihronizovani kad snimas malo duze.
Sto se tice zvuka, u opcijama imas:
Analog audio device:
WinFast TV2000 XP Global blablabla (tebi je drugacije). Sa instaliranim drajverima, radi sa ovom opcijom.

Ako se desi da ne radi, povezi kablic pozadi na okrugli izlaz, a drugi na audio in (mrzi me da se zavlacim iza kompa sad, mislim da je audio in plavi prikljucak). Onda u ovim opcijama izaberes audio in.
Ovo je gora opcija, jer ti je onda zvuk tv kartice povezan direktno sa volume control od kompa, sto meni zesce ne odgovara.

Takodje ako imas treci kablic, mozes da povezes zvuk direktno sa kartice na plocu (detalje ne znam, nemam taj kablic).

I konacno, kad startujes pvr, on ti baci zvuk na mute. U donjem desnom cosku imas volume opciju, samo pomeri klizac gore dole, i to je to(pazi da se ne uplasis, jer je dosta pojacano kad je na mute(kapiram da ovo zvuci debilno :D))...

Sto se tice drajvera, skini najnovije sa leadtek sajta (ako ovo ne pomogne) i instaliraj. Nista ne cackaj u device manageru, i meni nekad pise da nemam drajver za x stvar (vezanu za tv karticu), ali valjda tako treba (znam da nema logike).
[ torb-d-man @ 25.02.2012. 00:05 ] @
Pod Analog Audio Device imam samo Line In i Microphone.
TV kartica sa kojom snimci nisu ok zvuk i slika - to je nedopustivo.
Skino drivere i ništa.
Nem nikakve kabliće ni ja.
Neznam zašto ga jednostavno nenaprave da radi iz prve samo od sebe čim ga instaliraš.
I koji li je genije dizajnirao ovaj PVR2 da bude ovako dno, čemu služi onaj zeleni pravougaonik na vrhu kada menjam kanale kao da ja ne znam koji sam kanal promenio samo mi zaklanja vidik.
Tražim neko jednostavno rešenje na USB tv karticu da radi bez problema ali izgleda da je tako nešto nemoguće.

Hvala na svima na savetima kada pronađem neku tv karticu da radi sve što terba da radi na Win7 (snimanje, zvuk, time shifting, teletext itd..) napraviću jedan post i napisaću ga..
[ pilebre @ 08.06.2012. 19:28 ] @
Ako jos uvuke niste resili problem sa zvukom i niste nasli tv tjuner koji vam odgovara evo par saveta iz licnog iskustva. Naime i ja sam trazio usb tv karticu za laptop koja savrseno radi na windows 7 i radi sa analognim signalom, i posle mnogo razmatranja kupio sam polovnu(ali neraspakovanu) Leadtek Winfast Palmtop DTV200 H. link
Kartica ima digitalni(ali kod nas neupotrebljivi) DVB-T tjuner, analogni tjuner(zbog cega sam prvenstveno i kupio tv tjuner), teletekst i FM radio, i da napomenem, odlican daljinski koji se moze podesavati u vise modova i to za bilo koji program posebno(aimp, gom plejer...).
Drajveri i program koji se nalazi na cd-u uz tjuner su nikakvi i treba ih skinuti sa zvanicnog sajta. Time se ujedno i resava problem sa zvukom jer sa programom PVR2 sa diska nije radio, cim sam instalirao verziju sa neta zvukl radi odlicno i bez ikakvih problema.
Znaci, laka instalacija, lep izgled samog tjunera, odlicna slika sa analognog signala, multifunkcionalni daljinski... dakle sve preporuke. Cena novog tjunera kod nas je oko 4.000 dinara ali vredi svaku paru jer je Leadtek trenutno najbolji izbor sto se tice tv kartica.