[ mserifov @ 22.02.2012. 22:42 ] @
Kako napraviti ako je moguce da se maticna ploca pali sama nakon nestnaka struje. I ako ona za to nema podrsku u bios-u AC lose nema tu opciju.

Unaprijed hvala
[ Binary Mind @ 23.02.2012. 14:55 ] @
Modufikuj napajanje tako sto ces spojiti zelenu i bilo koju crnu zicu na ATX konektoru trajno... Tako sam ja radio kad sam spremao racunare za video nadzor. Druga solucija je da prelemis zicicu ispod ATX konektora na ploci (Spojis kontakte/nozice ispod ATX konektora na drugoj strani maticne ploce gde idu zelena i bilo koja crna zica od napajanja.)

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 24.02.2012. u 13:23 GMT+1]
[ mserifov @ 24.02.2012. 09:21 ] @
To bi bilo super ja to radim kad hocu da testiram polovnu napojnu. Ali nisam ni pomislio na to da to moze da upali ploču. Mislio sam da na matičnoj ima neki sklop koji pali napojnu sa time i matičnu ploču.

Uvjek kada sam radio video nadzor ili postavljao mašinu za mikrotik uvjek i samo uvjek matična ploča koja može sama da se pali nakon nestanka struje.

Binary hvala na savjetu nisi ti đžaba stručnjak :)
[ Miroslav Cvejić @ 24.02.2012. 22:53 ] @
Ja sam daaaavno imao malu kao neki uređaj "watchdog" (pločica ručne izrade sa PIC kontrolerom i čime već i par žica koje su se lemile na napajanje i taster za paljenje). I kad dođe struja "uređaj" upali računar. Pokrene se servis (windows, linux šta već) koji resetuje brojač na "uređaju" i sve radi kako treba. Ako mašina zabode i servis ne resetuje brojač, "uređaj" resetuje računar (ugasi, sačeka malo i upali). Genijalno je radilo na starim Compaq P!!! mašinama. Pisao sam na ovom forumu o tome pre 10 godina i ladno me prošle godine neko kontaktirao u vezi toga. Ispao sam kulturan i poklonio "uređaj" korisniku. :)
[ Predrag Supurovic @ 25.02.2012. 07:00 ] @
Imas lepo objasnjeno i članku AUTOMATSKO UKLJUČENJE NAPAJANJA
[ mserifov @ 25.02.2012. 14:43 ] @
Hvala svima na info