[ anakin14 @ 23.02.2012. 15:34 ] @
u pitanju je:

http://www.digitalnaagenda.gov...-vlasti-posredstvom-interneta/

i ja se odlucio da se prijavim i okusam srecu.

Zadnjih nedelju dana sam razvijao projekat i sada me interesuju misljenja:

www.vasglas.rs

1)Najvaznije - da li sam po vama pogodio temu konkursa?
2)Kako vam se dopada sam sajt
3)Kako vam se dopada ideja (mozda je ideja dobra ali je nisam dobro implementirao, ili obrnuto, lep sajtali za nesto drugo)

nisam koristio nikakav cms, sve sam od 0 radio, koristio sam php i jquery za komuniciranje sa bazom.

hvala i pozdrav!
[ S A J A @ 24.02.2012. 17:46 ] @
Deluje ok mada je nešto spor kad se ide gore-dole, biće da je u pitanju neka zahtevna i neoptimizovana grafika. Takođe mi se ne sviđa uslovljavanje. Tipa "ako hoćeš da glasaš onda moraš da se prijaviš i to preko fejsbuka". Neka hvala.
[ anakin14 @ 25.02.2012. 12:32 ] @
glasanje drugacije nema smisla, mogao sam da stavim i po ip adresi glasanje, ali i to nema onda smisla posto jedan covek moze da glasa sa vise ip adresa. ljudi u Srbiji moraju da se pomire da dolazi vreme internet autentifikacije i dok se ne pojavi neko bolje globalno resenje, tu su facebook i twitter. Mogao sam i klasican user registration, ali ko ce da popunjava forme danas, kada vec ima svoj id narecimo facebook-u.

u svakom slucaju havala na komentaru.
[ agvozden @ 26.02.2012. 14:14 ] @
Ne moram da imam FB nalog.

Ne želim da imam FB nalog! Država ne sme da poistovećuje fejsbuk sa internetom.

Pazi ovako, pravim nagradnu igru sa FB konekcijom i zaključim da pojedinci imaju preko 100 FB naloga?!!
[ anakin14 @ 27.02.2012. 11:34 ] @
ok, uglavnom sam naisao na tri zamerke:

1) internet explorer nije podrzan
2) facebook log in
3) nema slika ?!#?

prva dva cu da ispravim, ukoliko projekat prodje i nastavim razvijanje, a ne znam kako da udovoljim narodu sa slikama kad se glasa za zakone :), mozda neka slika koja opisuje kategoriju zakona gde pripada taj zakon?

hvala na kritikama i komentarima!
[ Dexic @ 27.02.2012. 11:41 ] @
Brale... daleko si ti od nekoga ko zeli da uradi nesto naspram da zeli da izmeni volju drugih ako namerno ne podrzavas IE i zahtevas FB :)

Toliko od mene - ne zelim ni da mislim sta ti je stvarna ideja.
[ S A J A @ 27.02.2012. 20:48 ] @
Citat:
anakin14
1) internet explorer nije podrzan
2) facebook log in
3) nema slika ?!#?


1. Ja korisim Chrome ali imam stav da svaki sajt koji namerava da bude "dobar" mora da podržaa najčešće brauzere a to su: IE, Firefox, Chrome, Safari i Operu. Ostali nisu bitni, mada ne znam ni koji su.
2. Slažem se da je fejsbuk standard, i ja imam nalog tamo ali ga retko koristim, generalno nije problem u fejsbuku i tome da li ga neko voli ili ne, meni lično smeta uslovljavanje. Nebitno šta se nudi, ako ja nemam izbor onda me to odbija. Stavi da ljudi mogu da se loguju kroz više mreža i napravi interno logovanje pa neka ljudi biraju. Mada ja bi stavio da glasanje bude anonimno. Ako može na B92 da se glasa anonimno ne vidim što ne bi moglo i kod tebe. Imaš razne kriterijume kako da se odbraniš od višestrukog glasnja: ip adresa, kukiji, možda i druge stvari. Na kraju krajeva, možeš da staviš običnu email verifikaciju poslatog glasa, čak je i to mnogo prikladnije nego logovanje. Ja kad vidim da treba negde da se logujem, u najvećem broju slučajeva odustanem, prosto me mrzi da se toliko zezam, u današnje vreme ljudi više nemaju strpljenja ni za šta, ako se nešto ne može odraditi za sekund onda se odma odustaje.
3. Hm, sajt zaista deluje malo jednolično. Mogao bi da dodaš koju sliku pa da bude prijatnije. Idi na parlament.gov.rs, i oni se bave zakonima pa probaj da nađeš neku ideju za slike.