[ skymobile @ 26.02.2004. 16:08 ] @
Znaci desilo se sledece:Pokusao sam da ubacim srpski u pomenuti tel.i greskom sam ubacio srpski za C45.Freia je to odradila do kraja,ali posle tel nije mogao da se upali!Sad kad pokusam da iscitam flash sa freiom on ne vidi tel,jer trazi da se tel upali,a on se ne moze da se upali i na kraju prog kaze da ne moze da nadje tel.
Pokusao sam i winswupom ali isto ne moze da ga nadje!
Je l' moguce da se desi da je crk'o flash procesor?
Hajde ljudi pomagajte sta da radim???
[ zoranbl @ 26.02.2004. 16:21 ] @
Nadji negde fls pa upisi ga zatim upisi mu EEPROM i popravi mu IMEI.
[ skymobile @ 26.02.2004. 17:09 ] @
Ali kako da mu ubacim flash i eeprom kad ga ni freia ni winswup ne vide?
Je li moguce da mu je izbrisan boot?Treba mi test point,ako ima neko neka ga zakci ovde.
[ zoranbl @ 26.02.2004. 18:09 ] @
Obrisao si ga sigurno,zato vidi kod nekoga ko ima martech box pa da ti ga sredi da radi.
[ Ljuba - Lazarevac @ 26.02.2004. 21:45 ] @
Sky master
mozes li mi reci koji program koristis za komunikaciju PC i telefona a55?
[ legija @ 27.02.2004. 00:41 ] @
Obrisao si bootcore, odnosno upisao si flesh koji nema bootcore. Sada moras otvoriti telefon, presijeci vezu izmedju procesora (T9 pin) i mase. U ovom slucaju konfigurisi freiu na "normal" boot . Upisi full flesh is A55 (opcija firmware) otkljucaj, i to bi bilo to.
[ skymobile @ 27.02.2004. 06:42 ] @
Citat:
legija:
...Sada moras otvoriti telefon, presijeci vezu izmedju procesora (T9 pin) i mase...


E pa to mi treba,ali ne znam koja je to linija na ploci!Akio neko ima shemu nek je zakaci ovde.Hvala.
[ soma @ 27.02.2004. 10:00 ] @
Evo ti link za sheme i test points.
http://www.unlock.lv/sxemi/
Pozdrav
[ skymobile @ 02.03.2004. 07:00 ] @
Problem resen!
Zahvaljujem svima na pomoci!
Ostao je jos jedan mali problemcic:tel se gasi svakih 15-ak min kad je na punjacu,tj puni 15-20 min i onda prekine punjenje iako nije pun do kraja.
Ima li ko predstavu sta je u pitanju?Inace tel je bio nov i nije bio otvaran dok se ovo prethodno nije desilo???
U svako slucaju hvala svima,a posebno Legiji.
[ legija @ 02.03.2004. 20:06 ] @
probaj upisati drugi eeprom, i najvisu verziju koju imas. Ja ti preporucujem da upises softwer od C55, V24 ako nadjes. (Moze funcionisati )
[ Ljuba - Lazarevac @ 02.03.2004. 21:14 ] @
Sky Master mozes li mi reci koji program koristis za A55?
[ skymobile @ 03.03.2004. 06:43 ] @
Citat:
Ljuba - Lazarevac:
Sky Master mozes li mi reci koji program koristis za A55?

Vidi ovako Ljubo,
koliko ja vidim tebi treba program za konekciju A55 i racunara tj . za prenos data podataka.Kod flesanja tel se koristi freia ili winswup(za siemens su oba) tako da ti program za konekciju ni ne treba,jer freia ili winswup prepoznaju sam tel i koriste se radi popravke softvera.Za konekciju nemam prog,jer mi nije ni bio potreban,ali ako nesto nadjem javicu ti!