[ Edward Furlong @ 24.02.2012. 17:07 ] @
Ljudi probao sam da otkljucam 4 jezgro nakon cega mi se komp restartovao nakon sacuvanih podataka u biosu i nije hteo sa se butuje...Onda sam ga restartovao 2-3 puta i uspeo sam da udjem u bios i vratim sva podesavanja.Sada kada izvadim kabal iz racunara za napajanje i vratim ga.Probam da ga upalim nece odmah da se upali,kao da nema struje.Vec posle minut.Zna li neko da li je ovo problem do ploce ili procesora?Racunar mi je jos 2 godine u garanciji,pa da znam sta da reklamiram?
[ Binary Mind @ 27.02.2012. 00:09 ] @
Ako si racunar kupio na jednom mestu odnesi celo kuciste na reklamaciju. Ako nisi onda si u problemu, jer ces morati metodom eliminacije da izolujes kvar... Pre metode eliminacije probaj sledece:

Metoda #1

1. Ugasi racunar i izvadi napojni kabl iz kucista.
2. Pritisni power dugme i pritisni ga 2-3 puta, svaki put drzeci ga pritisnutog po 5 sekundi.
3. Ubodi napojni kabl u kuciste i upali racunar.

Metoda #2

1. Ugasi racunar i izvadi napojni kabl iz kucista.
2. Otvori levu stranicu kucista da imas prilaz maticnoj ploci.
3. Lociraj CR2032 aka CMOS bateriju na ploci i izvadi je iz lezista na ploci.
4. Lociraj CLEAR CMOS jumper ili prekidac na ploci (pogledaj uputstvo od ploce). Ako je jumper stavi ga u poziciju za resetovanje BIOS-a a ako ploca ima prekidac pritisni ga.
5. Vrati jumper na default poziciju (ne zaboravi da to odradis jer ako zaboravis ploca se nece buditi).
6. Vrati bateriju u leziste.
7. Ubodi napojni kabl u plocu.
8. Upali racunar pritiskom na power dugme na kucistu, pre nego sto vratis stranicu od kucista da vidis da li si resio problem.
9. Ako jesi resio problem vrati stranicu od kucista na kuciste a ako problem ne resis prati dalje ovaj tekst

Metoda eliminacije koja se najcesce koristi u slucaju da racunar bude pravio i dalje probleme posle 2 metode opisane gore, je opisana u ovoj temi... Po opisanim problemima najverovatnije ce biti da je ploca problem, mada moze svasta biti. Sa racunarima se nikad ne zna.
[ Edward Furlong @ 27.02.2012. 06:35 ] @
Racunar sam kupio iz komponenti u istoj firmi i sam ga sklopio.Tri godine imam garanciju tako da nije problem da vratim.Racunar se pali iz prve kada stavim termaltake 500W tako da je sigurno do napajanja,jer ovaj chiftec GPS-400AA-101 A (active PFC)) koji sada imam je sigurno doziveo power surge kada je trebalo da povuce vise struje za napajanje procesora,pa sada pravi problem...Da li mi je dovoljno 400W to jest 390W pravih da guram phenom II x4?Pri tome imam jedan hard,hyper x memoriju,tv karticu,stampac,skener,web kamericu,tastaturu,eksterni hard,2 flesa ubacena u usb,2 dvd rezaca,graficka hd?
[ Binary Mind @ 27.02.2012. 15:43 ] @
Ako je napajanje problem, novo napajanje snage koju si naveo ce bez problema gurati takvu konfiguraciju.
[ Edward Furlong @ 27.02.2012. 21:57 ] @
Pisao sam na bechmark forumu,pa smo tamo zakljucili da je napajanje.Javljam se kada kupim novo napajanje kako je proslo...