[ milos_no @ 25.02.2012. 19:20 ] @
Cao svima,
imam Mustek Be@r Paw 1200CU Plus Scener i nikako ne mogu da nadjem drajvere. Imao sam original CD ali sam ga izgubo i sad ne mogu da instaliram drajvere. KOji god sam skinuo sa neta ne radi. Moze li mi neko pomoci. Mozete me kontaktirati na [email protected] ili ovde. Hvala unapred
[ deedee5 @ 25.02.2012. 20:20 ] @
Ovo nisi pronasao ili ne odgovara?

http://www.mustek.com.tw/Downl..._scanr/europe/b1200cuplus.html

Ako ovi original ne rade...
[ X Files @ 25.02.2012. 21:18 ] @
Sećam se da su drajveri za ovaj tip skenera i XP sa SP2 ili SP3 bili pravi horor za instalaciju.

Ja ranije na dve mašine nisam uspeo da ih instaliram, mada sam se trudio "samo" jedan dan. Verujem da se oni instaliraju bez problema na XP/SP1 uz kasnije update-ovanje.

Ponekad, instalacija je prolazila, ali je pri skeniranju prijavljivao neku fake grešku oko kabla.
[ zxstole @ 25.02.2012. 21:30 ] @
Ja imam taj scener i drivere skinute sa neta..ali sad sa kog sajta ..neam pojma..davno je to bilo.
Provjereno rade na 3-4 racunara sa xp sp2, a mozda je na nekom i sp3 ,morao bih provjerit.
Teski su oko 22 Mb i ako ih ne nadjes poslacu ti..

Pozz..
[ Goran Mijailovic @ 26.02.2012. 01:19 ] @
Ja imam original diskove (2 ista dobio ih u kutiji) i ne rade sa Win xp sp3 (ili ja ne znam da ih instaliram) :?
[ milos_no @ 29.02.2012. 21:53 ] @
Skinuo sam drajvere sa njihovg sajta i kad ih instaliram pise sve uspesno ali skener idalje ima znak pitanja u device menager-u. Pokrenem ja aplikaciju i on sve lepo otvara ali kad mu zadam da skenira izbaci gresku i da skener nije nadjen, CUo sam da se desavalo da nece da radi na XP SP2 I SP3 ali pre mi je radio. A sad da vracam na SP1 me bas mrzi :)
[ plus_minus @ 29.02.2012. 22:07 ] @
Što se tog modela skenera tiče, koliko se ja sećam, a svaka instalacija istog je dobro prolazila, caka je u tome da skener NE SME biti povezan sa računarom, dok se drajveri kompletno ne instaliraju.
Dakle, ubod usb-a u komp, found new hardware... install drivers.. FAIL!

Međutim,
Install drivers, pa restart.... pa tek onda plug-in.. e, onda skener hoće da radi.
[ Goran Mijailovic @ 29.02.2012. 22:10 ] @
Mislis da ga nisam instalirao hiljadu puta do sada?

Osim toga kod drajvera-web instalacije i nije bas tako
[ plus_minus @ 29.02.2012. 22:20 ] @
Ne mislim da nisi, ali, i ja sam ga instalirao x puta.
Ali, napomenuo sam, "koliko se ja sećam".. .
Što ne znači da pije vodu to što sam ispisao. :) Ali i obrnuto isto tako.

Ako je nekoliko puta usledio neuspeh ili fail povodom instalacije,
e, onda se javlja problem to jest poslić oko otklanjanja svih prethodnih tragova od instalacije drajvera.

Za web instalaciju ne znam kako i šta ide.
[ Goran Mijailovic @ 29.02.2012. 22:36 ] @
Ma uglavnom kazu da treba da bude prikljucen ako se dobro secam za web instalaciju.

Uspeo sam da ga nateram da radi pod Win 7 http://www.elitesecurity.org/p2809120 i sad jedino tako mogu da ga nateram da radi pod XP sp3

Citat:
Ja sam uspeo da Bearpaw 1200CU plus nateram da radi preko WIA na Win 7.

Treba vam masina sa instaliranim Windowsom XP, ja sam iskoristio Windows XP mode na Win 7.
Znaci instaliraju se drajveri na masini pod Win XP. Onda se pomocu DriverMax-a napravi backup drajvera za skener (http://www.innovative-sol.com/drivermax/).
Drajver koji se nalazi u .zip arhivi raspakovati negde na Win 7 masini i uraditi instalaciju drajvera. Ja sam instalaciju takodje uradio pomocu DriverMax-a.