[ zungul @ 26.02.2012. 09:58 ] @
Posto bih zeleo da instaliram linux ,pa me interesuja koja verzija je najbolja linux ubunutu,linuxmint ....itd .Pa ako neko moze da mi objasni. HVALA UNAPRED
[ lord_celtic @ 26.02.2012. 10:29 ] @
Nemogu da verujem da se jos uvek postavljaju ovakve teme!!
U zadnja dva meseca bilo je bar 5 ovakvih tema gde su objasnjene prednosti i mane svake distribucije.
Pregledaj forum linux i dobices sve odgovore.
[ tdjokic @ 26.02.2012. 11:34 ] @
Ja mogu da verujem.

Kad pocinjes, sve je tesko. Kakve "distribucije", sta ti je to, "ja pitam o Linux-u bre"

Ne znas sta da pitas, sta da procitas i onda je problem. Kako coveku reci ista, ako nije napisao nista? Da li je uopste imao prilike da proba Linux ili nije? Da li ga je negde video u radu ili nije? I slicna pitanja i odgovori.

Citat:
zungul: Posto bih zeleo da instaliram linux ,pa me interesuja koja verzija je najbolja linux ubunutu,linuxmint ....itd .Pa ako neko moze da mi objasni. HVALA UNAPRED
Na osnovu cega si dosao do zelje da instaliras Linux? Imas li neko iskustvo sa tim ili si samo cuo o njemu nesto, negde?
[ zungul @ 26.02.2012. 16:24 ] @
Imam instalirao sam linux ubunutu 11.10 ,pa me zanima kakva je razlika izmedju linux ubunutu koji mi se bas nesvidja i linux mint 12to me samo intersuje mint nisam instalirao pa zato pitam
[ tdjokic @ 26.02.2012. 17:26 ] @
E, to je sad vec drugacija situacija.

Nema najbolje verzije Linuxa. Njih ima hvala bogu vrlo mnogo i svako ko je pravio novu distribuciju je uradio nesto svoje, sa odredjenim ciljem. Tu i tamo ima izuzetaka, recimo CentoOS je cista kopija RedHat-a, ali je RedHat komercijalna distribucija a CentOS besplatna.

Dosadasnja iskustva pokazuju da svaki covek ima svoj izbor - sto radi kod mene mozda nece raditi kod tebe a ista distribucija i onda to nije ono sto si trazio.

Verovatno znas da mozes probati neku distribuciju i bez instalacije, pomocu CD/DVD ili USB u Live nacinu i onda sam vidis razlike izmedju jedne i druge. Vredi i citati ono sto ide uz odredjenu verziju odredjene distribucije, jer se tamo navodi sta je novo ili popravljeno i slicno.
[ maksvel @ 28.02.2012. 22:42 ] @
Ma ni sam Linus nije nasao odgovarajucu verziju Linuxa, a kako cemo tek mi ostali :))
Citat:
.. and now I need to find a new distro that actually works on the Macbook Air.

https://plus.google.com/u/0/10...225130002912/posts/1vyfmNCYpi5

[ madcama @ 28.02.2012. 23:55 ] @
Ma meni Linus (koliko god da sam mu zahvalan) ozbiljno pocinje da ide na ganglije. Mos misliti ne radi Linux na Air. Kao da radi na svim ostalim hardverskim kombinacijma, pa je sad to generalni problem. Sve vise mi se cini da on kuka i vise nego sto je potrebno. Te ne svidja mu se KDE, te ne svidja mu se GNOME. Po mojoj nekoj logici bar on bi trebao da zna kako da optimizuje Linux prema svojim zeljama. Ali cini mi se da on ide po principu "brigo moja predji na drugoga".
[ maksvel @ 29.02.2012. 06:56 ] @
U toj prici Air je samo kuriozitet, sustina je da se zali na to sto mu opensuse trazi root privilegije za neke stvari za koje on smatra da ne bi trebalo: promenu vremenske zone, dodavanje stampaca i povezivanje na novu wifi mrezu.
[ since1986BC @ 29.02.2012. 15:12 ] @
http://www.lmgtfy.com/?q=what+...+between+ubuntu+and+linux+mint

@tdjokic nismo u kamenom dobu, imamo web pretragu Bing,DuckDuck,Gugl,Yahu,...Wiki
[ maksvel @ 03.03.2012. 21:04 ] @
Dati su vec neki odgovori, a puno toga vec ima na forumu, tako da tema ide pod katanac.