[ Robinzon Kruso @ 27.02.2012. 11:42 ] @
Postovani

Radim na kucnom web shopu i interesujeme sledece:

Na primer u bazi podataka imam tabelu Produkti i izlistam sve produkte na jednoj web stranici. Svaki produkt ima sliku naslov i kratak opis naravno sa cenom. Slike i naslov su npr link. Kako da odradim da kada kliknem na neki produkt otvorim sledecu stranicu gde ce da bude samo taj produkt. Znaci klikom na odredjeni produkt da dobijem SELECT * FROM 'Product' WHERE ProduktID='ID'. Kako da klikom misa zivucem bas taj ProductID bude jednak ID.

Pretpostavio sam da pri izlistavanju podtaka upamtim sve ProduktID u neki niz ali kako da odredjeni ID povezem sa odredjenim likom i onda pozovem podatke samo Produkta sa tim ID. Nadam se da ste me razumeli....

Hvalal Unapred

R
[ dakipro @ 27.02.2012. 12:22 ] @
prosledis ID sledecoj stranici kroz $_GET
[ Robinzon Kruso @ 27.02.2012. 12:39 ] @
Dobro to razumem...

Ali tu nije samo jedan ID. Kako ce php da zna da kada kliknem na link sa ID=10 da je to ID 10?

To do sad nisam radio pa ako moze neki kratak primer

Hvala unpared

[ mulaz @ 27.02.2012. 13:08 ] @
http://www.w3schools.com/php/php_get.asp
[ Robinzon Kruso @ 27.02.2012. 13:25 ] @
to razumem i koristio sam $GET da prenesem promenjive iz forme u sledecu stranicu i sve to funkcionise kako treba...
Ali kako da prenesem promejivu (ok koristeci $GET) klikom na link...? Mozda zvucim glupo ali do sada nisam nesto tako radio u PHP...

Hvala

Pozdrav
[ dakipro @ 27.02.2012. 13:58 ] @
Napravis linkove da izgledaju kao na linku koji ti je mulaz postovao. Primer linka
Code:

http://www.w3schools.com/welcome.php?fname=Peter&age=37 

i posle u php radis dalje sa $_GET['fname'] i $_GET['age']
[ Robinzon Kruso @ 27.02.2012. 21:46 ] @
Hvala na pomoci...

Naveli ste me na dobar put i problem sam resio ovako:

<a href=slproduct.php?ProductID=$in>

I posle u slproduct.php sam uradio sledece:

$PrID=$_GET['ProductID'];

$result = mysql_query("SELECT * FROM Products where ProductID=$PrID");

Hvala jos jednom

Pozdrav i zivili...