[ peca89 @ 26.02.2004. 19:27 ] @
Moj Alcatel OT Easy DB je iznenada crko. Probam da ga upalim, zasvetli ekran na jednu sekundu i ispise Alcatel welcome i ugasi se. Kada izvadim karticu, ne gasi se posle ukljucenja, ali "Alcatel Welcome i insert SIM" pise na Nemackom?!? Odlucim da probam da ga isflesujem nekim novim firmwareom. Kupio sam MAX232, sastavio semu, i povezao ga na kompjuter. Skinuo sam nekoliko programa za flesovanje/otkljucavanje (Andromeda, Alcatel Workshop 5.0, Alcatel toolbox...) i na svima sam postavio tip telefona BE1 (valjda je taj). Kada stisnem connect, na status ekranu pise sending boot...ERROR. U isto vreme kad se ERROR pojavi na ekranu, telefon se sam ukljuci ( i naravno sam ugasi za 1 sekundu). Probao sam i bez kartice, ali se isto ponavlja (samo sto se ne iskljuci posle sto se sam upali) Sta nije u redu? Molim za pomoc.
[ zigi @ 26.02.2004. 21:25 ] @
Proveri kabel , ja takve stvari resavam sa Mineom
[ peca89 @ 27.02.2004. 09:31 ] @
Sta je to minea? Neki program? Mozes li da mi ga posaljes ili das link odakle da ga skinem?

Mislim da sam dobro sastavio kabl, evo i seme po kojoj sam sastavljao kabl
[ cybercom @ 27.02.2004. 16:48 ] @
Nema potrebe,dovoljno je da ga flesuje *parcijalnim*,odnosno da ga ponovo odkodiras,javi koja je verzija softa pa cu ti poslati unlocker na mail,nije veliki,

Pozdrav

[email protected]
[ Dr S E M A @ 28.02.2004. 17:35 ] @
to sto se odma sa karticom gasi moze biti lako baterija,bez obzira sto pokazuje da je puna,jer tada telefon pođe da uđe u mrežu,hibrid povuče napajanje iz baterije koja je nedovoljno jaka i logično je da se telefon gasi,telefon star,baterija stara,promijeni prvo bateriju pa nastavi dalje.