[ Booxxter @ 29.02.2012. 10:08 ] @
http://spectrum.ieee.org/semic...nology/a-singleatom-transistor

Single-Atom Transistor: A phosphorous atom [center of computer model] sits in a channel in a silicon crystal. It acts as the smallest transistor yet and could be key to future quantum computers.

Tranzistor se sastoji od jednog atoma, i moze biti kljuc buducnosti kvantnih kompjutera.

UMS. Ultra MadScience!



[Ovu poruku je menjao Booxxter dana 29.02.2012. u 11:19 GMT+1]
[ starkg @ 29.02.2012. 11:13 ] @
Sto je ovo UMD ako je eksperimentalno potvrdjeno, a takodje i 3d stampanje na silicijumu je pocelo, Intel to radi pa moze spakovati mnogo vise tranzistora nego do sada.
[ Booxxter @ 29.02.2012. 11:24 ] @
Citat:
starkg: Sto je ovo UMD ako je eksperimentalno potvrdjeno, a takodje i 3d stampanje na silicijumu je pocelo, Intel to radi pa moze spakovati mnogo vise tranzistora nego do sada.


Lol. pa ne znam. Neki su na forumu nauke su tvrdili da je kvantni computing nemoguc. I da kvantni racunari ustvari nisu kvantni. Pa ja reko da je stavim ovde. A meni je ionako zabranjen pristup na forum nauke. Samo me cekaju da im dodjem tamo na penal, da me banuju opet. Nek prebaci neko temu tamo ako misli da treba xD.
[ plus_minus @ 29.02.2012. 11:55 ] @
Do yaya.

Uskoro, kreću problemi tipa:

- A gde se denu sad onaj wi-fi home server..?
( pa onda ide preturanje po novčaniku, .. da nije slučajno zapao negde u prvoj pljosnatoj pregradi, itd.. )
[ plus_minus @ 29.02.2012. 12:29 ] @
Evo šta je pre par godina bbc puštao narodu..

Mali doprinos temi.

Michio Kaku speaking about Nanotechnology (Clip from BBC Series)