[ koska @ 29.02.2012. 12:39 ] @
Jedno pocetnicko pitanje...

Imam kontakt formu za pravljenje naloga ciji je action="nekifajl.ashx" gde ne mogu da menjam ovaj nekifajl.ashx jer se nalazi na serveru maticne kompanije.
Ono sto bih hteo da uradim je da napravim action="mojfajl.php" koji bi poslao podatke na zadatu email adresu (to znam da uradim), a onda da sve te podatke prosledi na nekifajl.ashx kao da je prosledjeno sa glavne strane.
Drugim recima, hocemo da imamo sopstveni uvid u sve kreirane naloge pre nego sto se oni proslede maticnoj kompaniji.




Hvala unapred.
[ pajaja @ 29.02.2012. 12:48 ] @
Pozdrav,

pogledaj curl funkciju. U principu bi trebalo sve da se svede na nesto ovako:
Code (php):
$curl = curl_init();
curl_setopt($curl, CURLOPT_URL, 'http://www.bla.com/mojfajl.php');
curl_setopt($curl, CURLOPT_POST, true);
curl_setopt($curl, CURLOPT_POSTFIELDS, 'polje=vrednost&polje2=vrednost...itd');
curl_exec ($curl);
curl_close ($curl);
[ koska @ 29.02.2012. 13:10 ] @
cek, cek... sad nisam skontao...

znaci odavde pozivam mojfajl.php,
ali odakle pozivam originalni link, tj. nekifajl.ashx

[ pajaja @ 29.02.2012. 18:05 ] @
Izvini, moja greska, ovo gore sto sam napisao je u mojfajl.php, a CURLOPT_URL je url na koji posle prosledjujes podatke tj nekifajl.ashx. Dakle iz html forme pozivas mojfajl.php kao sto si vec napisao, a iz njega pomocu curl-a saljes post zahtev ka nekifajl.ashx.
[ Nikola Poša @ 29.02.2012. 18:34 ] @
A možda je i bolje rešenje da JS-om presretneš submit te forme, pa da onda AJAX-om, asinhrono pošalješ podatke tom tvom mojfajl.php skriptu. Evo npr. jQuery rešenje:
Code:
$('#idForme').submit(function() {
    $.ajax({
        type: 'POST',
        url: 'mojfajl.php',
        data: $(this).serialize()
    });
    
    return true;
});

Na taj način će ta kontakt forma praktično biti submit-ovana na dva mesta - na taj nekifajl.ashx, što je i njena akcija, ali i AJAX-om na mojfajl.php.
[ koska @ 01.03.2012. 09:23 ] @
Uspeo sam nekako da se snadjem sa Snoopy scriptom koja radi to presretanje podataka.

Nisam vican programiranju, tako da cu sad mozda da lupim za ovo JS/jQ resenje, ali mi se cini da sam negde procitao da ta varijanta nece da radi u IE-u (e sad da li se mislilo na starije verzije ili nove nemam pojma). Uglavnom zbog nekog redosleda izvrsavanja funkcija ili tako nesto.

U svakom slucaju hvala.