[ nidza_nis @ 01.03.2012. 07:56 ] @
Mart je poceo sa dobrim internet ponudama. Mislim da u svojim rangovima trenutno nema boljih:

ADSL (6Mb/s za 946,00din tokom 12 meseci)
EUnet: http://www.eunet.rs/adsl-opis-servisa

KABLOVSKI (10Mb/s za 1490,00 tokom 12 meseci):
SBB: http://www.sbb.rs/upload/document/sbb_cenovnik_g1_120301.pdf
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2012. 10:50 ] @
Citat:
Svaki novi ADSL korisnik prijavom za korišćenje paketa 2Speed 6 ostvaruje popust od 50% na prva dva mesečna računa i plaća 946 umesto 1,892 dinara. Za sve dodatne informacije pozovite besplatan broj 0800 300 400.


Mislim da imas popust samo na prva dva racuna.


I ovaj paket mora da se naglasi da u periodu od 08 do 16h radi na 1024/256kbps
[ raikkonen @ 01.03.2012. 11:05 ] @
Eunetova ponuda nije nesto sto bi zainteresovalo veci broj korisnika dok je ponuda SBB-a ok.
[ nidza_nis @ 01.03.2012. 13:09 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mislim da imas popust samo na prva dva racuna.
I ovaj paket mora da se naglasi da u periodu od 08 do 16h radi na 1024/256kbps


Jaooo da. Shhit. Ja na brzinu mislio da je cela ugovorna po toj ceni + prva dva meseca jos veci popust.
Nista, od ADSL-a trenutno vodi BeotelNet 4Mb/s za 1000din - 18 meseci.
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 11:50 ] @
Bio sam upoznat sa ponudama, mada nisam vezan ugovorom preko SBB-a, vec mesecno placam brzinu od 2 Mb/s(2048/256) sinoc sam slucajno obratio paznju na download, i brzina mi je iznosila punih 6 Mb/s (6144/512) zanima me da li ce ovako stanje brzine ostati sa istom cenom koju placam od 1.520 dinara i koju cu placati ?
[ Slobodan Milivojevic @ 05.03.2012. 12:24 ] @
^ Samo do kraja marta, ako hoces da ti ostane 6Mbps moras da predjes u postpaid (bez ugovorne obaveze), a ako hoces 10Mbit onda treba da se obavezes na 12 meseci.
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 12:58 ] @
Tako sam i mislio, ali opet nisam bio siguran. Ipak rade malo na kvaran nacin, mada sve je opet stvar marketinga kako marketinga tako i konkurencije.
Bar s'moje strane gledista internet nam je preskum, em sto nam je preskup slab je, tj. dobijamu jako malu brzinu za jako velike pare, ako uzmemo u obzir ne dalje vec susedne drzave. Uzimajuci u obzir necije plate, pa ako je jos neko ozenjen plus deca, trebaju se ti rashodi pomiriti na vreme.

Zanima me samo kako bi uspela peticija gradjana nekog grada da udje u 'bojkot' internetu i televiziji npr. SBB-a jedan mesec dana. Koliko bi bilo potrebno poptisa da bi imalo uticaja kod njih to?


Jer ako se vratim/o par godina unazad kada je prikljucak same televizije bio ni manje ni vise nego 50 eura, a mesecna preplata 350 dinara. Dok sada prikljucak bude za 1 dinar (1 dinar?) a preplata 950 dinara? (Razlika je u cemu!?) + ako zelimo uz televiziju i internet, koji min. kosta 1.520 dinara
[ calexx @ 05.03.2012. 14:34 ] @
Zašto je kvaran način da postpejd korisnik ima mnogo veću brzinu a nema nikakvu obavezu? Zašto nije u redu da se onima koji pristanu da koriste njihov internet godinu ili dve daje još veća brzina? Tako je svuda. Kakav bojkot? Ko koga uopšte tera da koristi usluge SBB ili bilo kog drugog? Postavi antene ili tanjir na krov i imaćeš televiziju, za internet se obrati bilo kome ... svaka ponuda je neobavezna, mada kod nas ljudi vole da dobiju dobre uslove a onda traže da to bude i džabe.
[ Nothingman @ 05.03.2012. 14:46 ] @
Jedina stvar koja se trenutno moze zameriti SBB-u je da u poslednje vreme (od ubrzanja iz prosle godine) ima vise problema sa mrezom nego pre. Ali valjda ce se i to stabilizovati kad prodje neko vreme.

Brzine koje nude su sasvim pristojne i u evropskim okvirima (nedavno sam citao da se u Nemackoj najvise koriste paketi od 12 do 20 mbps). Cene su takodje podnosljive. Bilo bi lepo da su koji evro nize, ali nisam siguran koliko je to realno moguce.
[ Mitkoni @ 05.03.2012. 18:10 ] @
@calexx
Zasto je bila preplata televizije 350 dinara pre nekoliko godina? Zasto nekome 'standardna' plata sa 200 eura nije skocila na ne vise nego 270??

Niko ne trazi dzabe nista... ali ovo nije dzabe.

@Nothingman

Ne znam koliko su pristojne to? U francuskoj drugar placa 28 eura, 100Mbps optickog kabla, preko 200 televizijskih programa, i ne znam jos koliko impulsa fixne telekomunikacije u drzavi. A plata preko 2.000 eura...
p.s. a ako te zanima prosledicu ti i link od njihovih usluga ;)

Samo to hocu reci.
[ calexx @ 05.03.2012. 20:08 ] @
A to pitaš. Ne znam kada je to bilo 350, možda pre 6-8 godina ali onda proveri koliko su tada koštali benzin, šećer, meso ... i ostalo a onda dodaj kursnu razliku i to što više nemaš 30-40 programa nego 80 ili preko 100 plus je tu digitalna televizija a umesto 64/32Kbps sada možeš da imaš internet i do 100Mbps. Usput razmisli kako uopšte možeš da porediš cene u Francuskoj i kod nas jer da je odnos cena i plata sličniji, imali bismo isti standard. A naš standard je takav da bi prema njemu mogli da imamo dialup 14400 i da budu tu negde.

Kao što sam napisao, imaš ponudu koju prihvatiš ili ne a ne tražiš socijalnu varijantu koja odgovara tvojim primanjima.
[ Nothingman @ 05.03.2012. 22:08 ] @
@Mitkoni
Poredis toliko neuporedive stvari, da ne znam ni odakle bih poceo sa odgovorom. Ali ajde da pokusam na slican nacin kao ti. U Austriji drugar placa 25 evra za 8 mbps. Da li bi trebalo da na osnovu toga izvodimo neki zakljucak? :)

Kao sto vec rekoh, u januaru ove godine sam procitao clanak prema kome najveci broj korisnika interneta u Nemackoj koristi brzine od 12-20 mbps (FTTH pristup ima veoma mali procenat domacinstava - oko 2%). To naravno ne znaci da neki ljudi u toj zemlji nemaju 100 mbps, ali ovde govorim o nekoj vecini. Dakle, ove SBB brzine (bar na papiru) mogu da pariraju tim nemackim brzinama koje vecina koristi.

Takodje, to sto su nase plate male tesko da moze mnogo da pomogne u ovoj prici, jer provajder ima donju granicu isplativosti do koje moze da ide u pogledu cene paketa. U zadnje vreme sam dosta kalkulisao oko toga i pokusao da izvedem razne racunice iz meni dostupnih podataka, i nikako nisam mogao da smislim neki virtuelni plan kako bi provajder (koji mora sam da gradi svoju mrezu) mogao da zaradjuje ukoliko bi 10/1 paket prodavao ispod nekih 11-12 evra. Ako hoces mogu da ti napisem neku svoju uproscenu racunicu po tom pitanju, ali mislim da bi to vec bio zesci offtopic. U stvari i ova dva moja zadnja posta su prilicno off :)
[ burex @ 06.03.2012. 01:22 ] @
Ko je zaglavio na EuNetu a nije pod ugovorom, neka zove tehničku podršku da pripreti da će da pređe kod nekog drugog provajdera, daće vam odmah popust. Ipak, taj popust teško da će biti takve cene kao kod drugih provajdera.
[ donbozone @ 06.03.2012. 02:06 ] @
Ko je spao na EUnet taj je dubokom oranju..ili necim sto se rimuje.
[ bachi @ 06.03.2012. 07:44 ] @
Jeste offtopic, ali nikada nisam razumeo ljude koji koriste
EUNet, još od vremena dial-upa. Uvek, ali uvek su bili najskuplji i
drali korisnicima kožu sa leđa.
[ calexx @ 06.03.2012. 08:36 ] @
Ponekad ima razloga za to, naročito onima kojima je potreban siguran i neopterećen internet. Ja sam koristio skoro sve dialup provajdere a eunet je bio gratis 5 sati mesečno uz 063 postpejd, kada su ostali preopterećeni onda eunet sigurno ima slobodnu liniju. Koristio sam i neke koji su opasno oborili cene ali je kod njih trebalo po pola sata da se dobije veza. Ne znam kakve su im sada cene, ne koristim ih odavno, ali mi je i druga strana priče smešna. Često vidim temu o akciji nekog ADSL provajdera i cenama koje su za 20-30 dinara niže nego kod ostalih i onda krene euforija pa svi prelaze kod njega. Kada se porede nečije cene pa jedni imaju ... 1350 za paket a drugi 1400, ove druge svi napljuju zbog prevelike cene. A oni koji odluče da odreše kesu imaju manju agregaciju i sigurniju vezu.
[ bachi @ 06.03.2012. 09:32 ] @
Sećam se da je jedno vreme EUNet dialup bio i do 50% skuplji od
PTTNeta, a nikad nisam imao problema sa zauzećem.
[ burex @ 06.03.2012. 14:20 ] @
Ma jedno vreme nisu bili toliko strašni, cene su bile sasvim OK... ali čak iako zanemarimo cenu, ljudi su totalna đubrad! Kada sam prelazio sa EuNeta kod drugog provajdera, rekli su mi da mogu da dođem 30tog u mesecu da vratim opremu preko call centra, i rekli su mi takođe da nije problem ni ako vratim do 5. u sledećem mesecu. Došao sam oko 4h poslepodne u njihovu poslovnicu 30.tog, i dao sam im modem koji su mi ubrzo vratili sa izgovorom "samo do 12h primamo rutere za povrat". Tip koji je tamo radio me je takođe uverio da sledeći dan (1. u mesecu) mogu da vratim ADSL bez ikakvih problema i dodatnih troškova. Kada sam sledeći dan došao u 9h da im vratim to đubre, 'ladno su mi hteli naplatiti pun iznos interneta za taj mesec! Nakon započinjanja kavge, zvali su "Beograd", pola sata se tamo nešto njakali, i na kraju snizili su cenu na ~1400din, što je kao cena parkinga ADSL porta na toj brzini koju sam imao... tip koji mi je prethodni dan rekao da neće biti problema je sedeo na drugom kraju kancelarije, sagnute glave, nije me nijednom pogledao. Bez obzira što sam sa više strana dobio garancije da neće biti problema, ćurka koja je tamo radila mi je vrlo rado ukazivala na ugovor u kojem piše da moram njih da obavestim 15. dana pre vraćanja ADSL rutera. Smradovi.

U stvari, evo još jedne žešće stvari... ukoliko imate EuNet e-mail adresu i želite da preuzmete mail dok ste povezani na nekog drugog provajdera, morate da imate uplaćene DialUp sate kod EuNeta! Ako skinete 1MB sa njihovog mail servera, sa vašeg naloga se skida 2,5 minuta DialUp pristupa, dakle - toliko koliko bi mogli da skinete podataka ako biste imali DialUp vezu maksimalne brzine.

OnTopic...

Trebalo bi napraviti neku Excel tabelu od ovih cenovnika:
http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=adsl
http://www.oriontelekom.rs/pri...nternet/adsl/cenovnik.468.html
http://www.beotel.net/?strana=37
http://www.verat.net/sr/privatni-korisnici/cenovnik/
http://www.open.telekom.rs/hom...?temp=0&sid=176&id=449
http://www.eunet.rs/personalni-servisi-ADSL-cenovnik
http://adsl.beocity.com/ (jesu li ovi normalni? ako iko uspe da protumači šta ovde piše, neka javi!)

Svi sajtovi ostalih lokalnih provajdera su bili poprilično skupi po pitanju ADSLa, pa ih nisam ni naveo.
[ calexx @ 06.03.2012. 15:28 ] @
Ne znam kakvo pravilo imaju ostali po pitanju mejla ali je Eunet tu najtvrđi. Koristio sam pa i danas koristim Sezamov mejl, trenutno su mi i Telekomov i SBB-ov sasvim upotrebljivi bilo gde da sam na vezi ali ipak trošim neki sa strane. Kako god, Eunet mejl ne možeš čak ni kao web mail da proveriš što je dovoljno da se odustane od njih.
To sa vraćanjem opreme je standardno, kada sam hteo da odem sa Sezama pitao sam da li mora toliko i rekli su mi da nije potrebno, samo da donesem opremu pre isteka paketa i mogu da raskinem. Pošto mi je sezam adsl imao presek 12. u mesecu, ja sam raskinuo ugovor pred kraj prethodnog meseca. Ti si sačekao da počne novi mesec, oni su možda platili za port i ima neke logike da ti naplate ... ali nema ako ti je neko rekao da može i tako. Trebalo je da pojuriš tog što je obećavao pa da on plati ili razliku ili penale.
[ dzonihsv @ 06.03.2012. 15:49 ] @
Burex - jedan savet!

Sastavi tekst o tom događaju (lepo, pristojno i uljudno), do 10 linija npr. Opiši ljudima u detalje da znaju šta da očekuju. Ctrl+C i Ctrl+V na sajtove koji se tiču IT-a (benchmark, pcberza, sk/forum, šta još već ima). Obavezno pravi nove teme, jer imaju veći procenat čitanosti od postojećih. Ovde si već stavio, pa ne računam ES.

Poenta je da što više ljudi vidi ono što imaš da kažeš. Povede se diskusija i pustiš da teče svojim tokom. Ljudi će znati kakav je ko provajder i izbegavaju ga. Ali ne samo to, već dobar deo njih ta iskustva prenosi i na dalje... Negativna reklama u sektoru (aDSL) u kome Eunet radi, nikako ne može da bude dobra, zbog postojanja konkurencije.

PS: Dopuna

Ti možda jesi pogrešio jer nisi čitao ugovor, ali takođe si obmanjen od nestručne korisničke podrške. I drži se toga ako budeš rešio da učestvuješ u nekoj od diskusija. Kažem, jer uvek ima trolova koji vide samo ono što žele da vide, i ništa drugo.

[Ovu poruku je menjao dzonihsv dana 06.03.2012. u 17:04 GMT+1]
[ burex @ 06.03.2012. 16:32 ] @
Pročitao sam ja ugovor... lepo piše - 15 dana. Ali šta onda? Telefonom im javim 15.tog u mesecu "ehej, vraćam vam ADSL!"? Gde je moj dokaz da sam ja to njima javio? I onda kad da im donesem opremu? Sutra, prekosutra, za 15 dana? Meni internet treba svaki dan, i baš sam namerno sačekao 30-ti u mesecu da dođem i rešim stvar pa da budemo na nuli k'o ljudi. Nazvao sam pre toga call centar i pitao ih lepo kada mogu da vratim opremu, rekli su mi da je 30. u mesecu super, mada može i prvog sledećeg meseca bez problema, a ja sam baš išao na sigurno i namerno došao 30tog. Ali eto, posle izvinjenja dobijenih što ne mogu da primaju opremu posle 12h, i čak posle garancija da neće biti nikakav problem da 1. vratim opremu sa više strana, zahebali su me k'o francusku sobaricu.
[ nidza_nis @ 06.03.2012. 18:56 ] @
Telekom nema agregaciju?
http://www.open.telekom.rs/hom...d=203&id=516&cid=42194
[ since1986BC @ 06.03.2012. 19:43 ] @
Citat:
BeotelNet 4Mb/s za 1000din - 18 meseci

Gde to pise kod Beotela na sajtu? Ne umem da nadjem.
[ Slobodan Milivojevic @ 06.03.2012. 19:52 ] @
To je bilo do kraja februara, vise ne vazi.
[ nidza_nis @ 06.03.2012. 20:46 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: To je bilo do kraja februara, vise ne vazi.


Moze da se desi da nije kraj. Pazljivo sam ih pratio prethodnih meseci. I Beotel i Eunet su imali slicne akcije ciju su vaznost proglasavali do kraja svakog meseca. Pa posle produzavali. Dodushe, moze da se desi da je zaista kraj, posto je EUnet svoju definitivno zavrsio 29.2. i sada daje nesto novo. Telekom im diktira uslove, odn. ko im je vec nadprovajder...
Proveri za koji dan, ili jos bolje pozovi Call Centar
[ burex @ 06.03.2012. 21:06 ] @
On Topic:

(Za Verat i EuNet nisam siguran da li idu na ugovor ili bez)


[Ovu poruku je menjao burex dana 07.03.2012. u 02:01 GMT+1]
[ Nothingman @ 06.03.2012. 21:58 ] @
Mislim da kod Oriona nisi uracunao mesec dana gratis za svaku godinu ugovora. To snizava cenu prilicno. Takodje, mislim da i oni i PTT imaju popuste za korisnike koji ih koriste duze vreme, ali dobro, ti popusti ipak ne znace nista novim korisnicima.

Edit: evo proverio sam. Recimo za 6/1 paket na Orionu pise sledece:

# Uz ugovor na godinu dana dobijate mesec dana gratis i mesečnu pretplatu od 2.329 dinara. Nakon godinu dana dobijate popust od 5%.
# Uz ugovor na dve godine dobijate dva meseca gratis i mesečnu pretplatu od 1.990 dinara. Nakon dve godine dobijate popust od 10%.

To znaci da ovaj paket uz dve godine ugovora kosta 1825 dinara. A posle isteka ugovora kosta oko 1800 dinara.
Istu foru imaju i za ostale pakete.
[ burex @ 07.03.2012. 01:03 ] @
To dosta menja cenu... izmenio sam tabelu.
Ne znam da li drugi provajderi imaju neke interesantne ponude? Na ptt.rs nisam ništa video od popusta za korisnike nažalost.
Još jednom: ako iko uspe da dešifruje ono što piše na http://adsl.beocity.com/ , ili ima iskustva sa istim, neka se javi :)

Što se tiče cenovnika, ispada da je za najmanji 1,5Mbit paket najjeftiniji Beotel/PTT, za veće pakete bez ugovorne obaveze najviše se isplati PTT, a sa ugovornom obavezom - Orion.
[ calexx @ 07.03.2012. 08:40 ] @
Ovo i nisu neke ponude, zato je najbolje da se sačeka da neki provajder ponudi akciju i onda uzme. Ovako je baš bzvz ... vreme je da se u globalu menja. Posle prošlogodišnje ponude PTT-a od 650 za 1,5 ili 1400 za 16Mbps, sve ovo deluje čudno.

Tu je i konkretan primer, Telekom do kraja marta ima akciju u kojoj se 4Mbps plaća po ceni za 1,5Mbps u trajanju od dve godine a uz to se godinu dana dobije IPTV po dinar i druge godine plaća puna cena. Verovatno će od aprila da krene i neka nova akcija.
[ since1986BC @ 07.03.2012. 09:24 ] @
@burex
Pohvala za ulozeni trud!
Malo si me zbunio sa cenama kod Oriona, s' obzirom da sam njihov korisnik pa njih znam skoro napamet(nisam čitao sitna slova ugovora :).
Jedina greška koju sam ja uočio potkrala ti se baš kod njih. Orion ima sledeće pravilo:
Citat:
Uz ugovornu obavezu na godinu dana korisnici Orion ADSL paketa dobijaju dva meseca gratis Interneta, a uz ugovornu obavezu na dve godine 3 meseca gratis Interneta.

Dakle po mesec dana gratisa više nego što piše u tabeli. Time će i cene biti nešto niže.

-----------------

Kod VeratNet-a je ugovorna obaveza 4 meseca korišćenja. Osim u slučaju specijalnih akcija kada je naglašena obaveza od godinu/dve dana.
[ Sceka @ 07.03.2012. 11:28 ] @
Mozda sam nesto pogresno svatio ali... Sta je tu dobro ako:

- PTT nudi 1,5Mb za 1.300din a SBB 10Mb za 1.490din?!

Mislim, zasto se navodi taj PTT podatak kao dobar?! Ili:

- ORION za istih 1,5Mb 1.430din sa ugovorom na dve godine?!

Pa ne mogu da verujem da neko moze da racuna da je bolje dati 1.430 dinara za 1,5 megabita u odnosu na 1.490 dinara za 10 megabita?!?!?! A narocito kad se svemu tome doda:

- SBB 16Mb za 2.090 dinara a, recimo, ORION 16Mb za 2.282 dinara (kao ubedljivo najjeftiniji za paket od 16Mb!)

:) Naravno, da se ne spominje Eunet sa svojih 16Mb za 7390din Inace sam ja do pre nekoliko godina bio na Eunet-u a sve od pocetka DialUp varijante. Najskuplji su bili oduvek ali najkvalitetniji, osim odnosima sa korisnicima i to samo uzivo - tehniska podrska je bila savrsena.

Kako god, nista od telefonskih zica ne moze da se poredi sa kablom! Provereno mnogo puta!

Ako negde gresim - otvorite mi oci, dobri ljudi... :)


Pozdrav!
[ Slobodan Milivojevic @ 07.03.2012. 11:52 ] @
Kad nisi u zoni pokrivenosti SBB-om, naravno da ADSL dolazi u obzir, mada ja nisam u zoni SBB pokrivenosti pa koristim ono sto mi je najbolje od trenutno dostupnog :) Iako SBB mozda ima bolju ponudu to ne znaci svima.
[ Sceka @ 07.03.2012. 12:06 ] @
Da... Nisam ozeo u obzir nista drugo osim samih cifara koje su zapanjujuce. Znaci tek sada mi nije jasno kako neko moze da kritikuje SBB, mislim od onih koji imaju SBB Internet?! Umesto da budu srecni , a narocito ako se uporedi sa ADSL varijantama - kritikuju a izgleda sve u fazonu "preko 'leba i pogaca" varijante. To besno pa od besa poludelo! :)))


Pozdrav!
[ calexx @ 07.03.2012. 12:19 ] @
Postoje neke instalacije koje su preuzete ko zna od koga i ne valjaju a ako se pogodi da je čvorište loše rešeno a po komšiluku previše sisača ... ume i SBB da bude loš. To isto može da se desi i sa telefonskim instalacijama i zato se poredi ono što dobro radi. Kod tebe je OK, kod mene su oba OK ali ima i onih koji su imali manje sreće u izvlačenju. ;)

Tema je i počela poređenjem ADSL i SBB ponude ali je kasnije malo skrenula u drugu stranu. Ostala su samo poređenja ADSL provajdera pa to može i da zbuni. Tu su i drugi kablovski provajderi kao i neki kombinovani. ;) Možda bi mogla da se napravi malo šira tabela. Neko ne može da ima SBB, neko ne može exe-net ali neko ne može ni ADSL pa taj detalj ne bi trebalo da se uzme u obzir.
[ Slobodan Milivojevic @ 07.03.2012. 12:21 ] @
Pa ima SBB i problema sa netom nemoj tako, narocito sto se odziva tice na pojedinim lokacijama.
[ adzo_ @ 07.03.2012. 12:21 ] @
Citat:
Sceka: Mozda sam nesto pogresno svatio ali... Sta je tu dobro ako:
- PTT nudi 1,5Mb za 1.300din a SBB 10Mb za 1.490din?!
Mislim, zasto se navodi taj PTT podatak kao dobar?! Ili:
Pa ne mogu da verujem da neko moze da racuna da je bolje dati 1.430 dinara za 1,5 megabita u odnosu na 1.490 dinara za 10 megabita?!?!?! A narocito kad se svemu tome doda:
- SBB 16Mb za 2.090 dinara a, recimo, ORION 16Mb za 2.282 dinara (kao ubedljivo najjeftiniji za paket od 16Mb!)
......
Da... Nisam ozeo u obzir nista drugo osim samih cifara koje su zapanjujuce. Znaci tek sada mi nije jasno kako neko moze da kritikuje SBB, mislim od onih koji imaju SBB Internet?! Umesto da budu srecni , a narocito ako se uporedi sa ADSL varijantama - kritikuju a izgleda sve u fazonu "preko 'leba i pogaca" varijante. To besno pa od besa poludelo! :)))



Ovo je trenutna situacija i naravno da je trenutno SBB sa ovim poslednjim povecanjem najpovoljniji. O tome nema govora.

Zasto se pominje PTT? Pa do pre par meseci je bila drugacija situacija i PTT je imao najpovoljniji internet: SBB je za 6Mb/384Kb trazio 1480din a PTT za 16Mb/1Mb trazio 1400din
Sasvim je bila opravdana kritika SBB, posto su nudili duplo sporiji internet po vecoj ceni...

Sad je drugacija situacija. Ceka se odgovor od ADSL monopolista...

[ Sceka @ 07.03.2012. 12:46 ] @
Citat:
adzo_: Ovo je trenutna situacija i naravno da je trenutno SBB sa ovim poslednjim povecanjem najpovoljniji. O tome nema govora.

Zasto se pominje PTT? Pa do pre par meseci je bila drugacija situacija i PTT je imao najpovoljniji internet: SBB je za 6Mb/384Kb trazio 1480din a PTT za 16Mb/1Mb trazio 1400din
Sasvim je bila opravdana kritika SBB, posto su nudili duplo sporiji internet po vecoj ceni...

Sad je drugacija situacija. Ceka se odgovor od ADSL monopolista...

Pazi, sa PTT netom sam vise nego dobro upoznat! Taj deo kompanije/preduzeca je neverovatan po svim pitanjima i samo je pitanje dana kad ce da nestane. "Zali Boze" znajuci da su bili prvi u kablovskom Internet-u, uvodili u Rakovici (BGD) dzabe masovno kao eksperiment kad je samo DialUp bio u opticaju. Korisnici bili prezadovoljni, pa su presli na Stari Grad (isto BGD) pa ubrzo Subotica, Novi Sad... Pa odjednom stagnacija na svim poljima a narocito u kontaktu sa korisnicima. Mesecima slab ili nikakav protok a niko se ne javlja na telefonski broj koji kao jedini vazi za Internet bilo sta! I to svuda gde su pruzali usluge! A cena bezobrazno i bezobzirno visoka. I tako godinama, do skoro su imali u ponudi neku smesnu varijantu protoka za "basnoslovne novce"! I onda su uveli ADSL samo zato jer su spali na "par" korisnika kablovskog Net-a! I do skoro su i tu bili losi po svemu, malo ih je izvadila ta neka akcija ali odziv je bio zanemarljiv, provereno! A sada je situacija da je u celom PTT NET-u zaposleno samo 15 ljudi, sve ukupno! I neizvesno je sta ce biti iz meseca do meseca! Ali to je naka druga prica, mozda nisam ni ovo trebao da iznosim, ali nema veze.


Pozdrav!
[ Slobodan Milivojevic @ 07.03.2012. 12:57 ] @
Pa dobro, kad moze jedan wireless i ethernet ISP da radi sasvim ok sa pribliznim brojem radnika kao i PTT net, i to oni imaju mnogo vise posla nego ovi u PTT, i kad oni mogu da desetak hiljada korisnika sa tolko radnika zasto PTT ne bi mogao svoj ADSL da drzi tako?

Ja imam i PTT ADSL i radi OK, samo je setovanje PPPoE servera malo lose, pa mora da se MTU smanji na 1400 da bi radilo kako treba. Inace generalno 37 dana nije pukla veza (ista je IP ostala) dok nije nestalo struje. I svo vreme radi kako treba. Tako da ne vidim sto bas tolko kritika na racun PTT-a?

A eto ja koristim wireless ISP koji mi nudi najbolje uslove koje mogu da dobijem ovde (van zone SBB pokrivenosti), i imam cak 2Mbit u uploadu kao kucni korisnik i 8Mbit u downloadu za cenu 1850dinara mesecno, sto je sasvim solidna ponuda. Ne kazem da SBB nije bolji.
[ burex @ 07.03.2012. 13:01 ] @
Citat:
since1986BC@burex
Jedina greška koju sam ja uočio potkrala ti se baš kod njih. Orion ima sledeće pravilo:
Dakle po mesec dana gratisa više nego što piše u tabeli. Time će i cene biti nešto niže.

Izgleda da su menjali uslove:
Citat:
Uz ugovor na godinu dana dobijate mesec dana gratis i mesečnu pretplatu od 3.040 dinara. Nakon godinu dana dobijate popust od 5%.
Uz ugovor na dve godine dobijate dva meseca gratis i mesečnu pretplatu od 2.490 dinara. Nakon dve godine dobijate popust od 10%.

http://www.oriontelekom.rs/pri...risnici/internet/adsl.473.html
[ Sceka @ 07.03.2012. 13:13 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Pa dobro, kad moze jedan wireless i ethernet ISP da radi sasvim ok sa pribliznim brojem radnika kao i PTT net, i to oni imaju mnogo vise posla nego ovi u PTT, i kad oni mogu da desetak hiljada korisnika sa tolko radnika zasto PTT ne bi mogao svoj ADSL da drzi tako?
....

Poenta je u tome sto su mogli i bili na pocetku puta da budu neprikosnoveni na podrucju Internet-a a sve su to ptopustili zbog... nije bitno, nije moje da to pricam, ali nesposobnost je u pitanju! Inace su tretirani kao da su u zapecku preduzeca, sto trenutno i jesu, kao i KDS koji je isto tako trebao da bude vodeci u zemlji ali...

Uostalom, ne vredi treositi reci na njih, sami sebi su iskopali rupu pa sami i upadaju u nju! :)


Pozdrav!
[ since1986BC @ 08.03.2012. 09:01 ] @
@burex
Hvala ti opet :) Ja to nisam video.
Ono na sta sam se ja pozivao pise ovde, na ovoj stranici ispod slike za akciju
http://www.oriontelekom.rs/pri...risnici/internet/adsl.469.html
[ Nothingman @ 08.03.2012. 10:25 ] @
To je izgleda neka akcija, ali nisam mogao da nadjem do kada traje. A moguce i da je greska. Generalno, Orion od samog starta ima, u pogledu informacija, uzasan sajt. Na tri razlicita mesta na sajtu im pisu tri razlicite stvari o istom paketu.
[ zemun88 @ 08.03.2012. 14:29 ] @
Ikom ponuda

od 1. aprila Flat 2 biće povećan na 5 mb/s za istu cenu



Internet paketi

Kod Ikom-a mi se sviđa što je u okviru cene za internet paket uračunata i kablovska, a kod SBB-a se plaća dodatno što na kraju izađe jako skupo. Ali opet sve zavisi od potreba i od dubine džepa
[ calexx @ 08.03.2012. 14:43 ] @
Sve se lako izračuna, mana Ikoma je premali upload a dobro je što u paketu daju i dodatne digitalne pakete. Nije neka razlika, osim što imaju pakete sa malim brzinama koje SBB nema (eto, sada se 5Mbps pominje kao paket sa malom brzinom) dok recimo SBB najmanji za ukupno 2400 daje 10/1 prema Ikomovom 8/384 za 2295. Čini mi se da je SBB prošle godine imao mali UL ali su sada sve opravili. Mislim, ovaj paket iz teme je 5/128 što je malo preterano.
[ Nothingman @ 08.03.2012. 16:07 ] @
Pisao sam vec na benchmarku o ovome. Ikom samo treba da spusti cene upload boostera na 250/500 dinara, respektivno, i vec ovog momenta bi se prakticno izjednacili sa SBB ponudom. A istorija nam govori da ce vec u roku od par meseci Ikom ponovo da prestigne SBB po pitanju downloada ;)

Ispada da ih hvalim/reklamiram, ali sam stvarno prijatno iznenadjen kako su se oni transformisali od jednog amaterskog provajdera pre 6-7 godina do, po mom misljenju, najboljeg beogradskog provajdera u poslednje 2-3 godine. U sustini mi se kod njih najvise svidja to sto ne dizu galamu oko svojih povecanja brzine, i najcesce je slucaj da o ubrzanju korisnici saznaju prvo tako sto primete da im je brzina povecana, pa tek posle mesec dana se taj info pojavi na sajtu. Takodje, oni su jedan od retkih provajdera koji brzine podize proaktivno i konstantno, ne cekajuci da prvo konkurencija to uradi, pa da tek onda reaguju.
[ Sceka @ 08.03.2012. 16:58 ] @
Citat:
Nothingman: Pisao sam vec na benchmarku o ovome. Ikom samo treba da spusti cene upload boostera na 250/500 dinara, respektivno, i vec ovog momenta bi se prakticno izjednacili sa SBB ponudom. A istorija nam govori da ce vec u roku od par meseci Ikom ponovo da prestigne SBB po pitanju downloada ;)

Ispada da ih hvalim/reklamiram, ali sam stvarno prijatno iznenadjen kako su se oni transformisali od jednog amaterskog provajdera pre 6-7 godina do, po mom misljenju, najboljeg beogradskog provajdera u poslednje 2-3 godine. U sustini mi se kod njih najvise svidja to sto ne dizu galamu oko svojih povecanja brzine, i najcesce je slucaj da o ubrzanju korisnici saznaju prvo tako sto primete da im je brzina povecana, pa tek posle mesec dana se taj info pojavi na sajtu. Takodje, oni su jedan od retkih provajdera koji brzine podize proaktivno i konstantno, ne cekajuci da prvo konkurencija to uradi, pa da tek onda reaguju.

Pa evo malo poredjenja, IKOM i SBB.

Bio sam pre sat vremena kod ortaka koji ima u dnevnoj sobi IKOM Flat 4 paket sa 15Mb Internet-om a u "svojoj" sobi ima kao ja SBB MIX M sa 16Mb. On i zena placaju SBB a cale i keva placaju IKOM. Nije ga mrzelo da ispovezije kablove tako da u svojoj sobi ima obe varijante a kod roditelja samo IKOM.

Ono sto smo uocili je da je slika na TV-u dosta kvalitetnija na SBB-u - poredili smo SD, direktno antenski ulaz. Preko prijemnika je na IKOM-u bolja slika prilicno nego na antenskom ulazu a na SBB-u je neznatna razlika. Preko prijemnika SD je opet bolja slika na SBB-u a HD je istog kvaliteta. Napominjem da ima identicna dva televizora, samo sto jedan sluzi i kao monitor za kompjuter (odnosno, to mu je osnovna namena!) a drugi je samo TV.

Probali smo i Internet ali nije adekvatno jer je sve brze na SBB-u ali predpostavljam da je razlog sto je na SBB u DL 16Mb a na IKOM-u 15Mb pa i ne moze bas da se realno proceni. Kako god, ortak kaze da uglavnom koristi SBB jer je standardno dobar za razliku os IKOM-a koji cesto ima manji protok a povremeno nema signal po nekoliko sati, nije svaki dan ali dovoljno cesto da nervira. A obzirom da ima oba u istoj sobi - bitno mu je da koristi pouzdaniji. Uskoro kupuje jos jedan kompjuter pa ce ga vezati na IKOM i onda je to prava stvar! :) Iako sam ja vise za varijantu jedan provajder ali sto veca brzina.


Pozdrav!
[ Nothingman @ 08.03.2012. 17:39 ] @
Pa pazi, moguce je da mu Ikom net ne radi najbolje, ali nekima ni SBB ne radi. Ja ih koristim od leta 2007. godine i do danas sam imao samo par prekida kada su krali optiku kod sajma. Dakle, pet godina mi radi bukvalno savrseno. Ali to su pojedinacne price, i ova moja, kao i ta od tvog prijatelja. I SBB i Ikom rade dobro vecini korisnika, kao i gotovo svaki drugi provajder. Oni kojima ne radi su u velikim problemima, i gotovo jedino resenje je prelazak na neku drugu varijantu. Dakle, u tom pogledu su svi provajderi otprilike isti. Tako da ostaje da poredimo pakete koje imaju, koliko cesto povecavaju pakete i slicno.

Trenutno SBB ima najbolju ponudu, isto kao sto je imao i pre tacno 2 godine, kada je isto napravio veliko ubrzanje. Politika SBB-a je da pravi ta "spektakularna" ubrzanja, ali dosta retko. Politika Ikoma je da pravi manja, inkrementalna ubrzanja, u kracim vremenskim razmacima. Meni se ta politika vise svidja, jer na taj nacin oni u principu imaju najbolju ponudu 80% vremena. Takodje, oni uvek poboljsavaju pakete jedan po jedan, sto je dosta opreznije, jer nakon svakog povecanja mozes da pratis kako mreza reaguje na njega, i ako je sve ok, onda posle mesec dana povecavas sledeci paket. To je mnogo odgovornija politika prema korisnicima, nego kad napravis neko radikalno povecanje, pa onda se mreza raspada nekoliko meseci zbog toga ;)
[ Sceka @ 08.03.2012. 18:58 ] @
Citat:
Nothingman: Pa pazi, moguce je da mu Ikom net ne radi najbolje, ali nekima ni SBB ne radi...

Naravno, vecini radi sve kako treba, a onima kojima ne radi - uzasan problem, kao sto si rekao. Ja nikako ne mogu da razumem da citavim naseljima ne funkcionise Internet i to mesecima?! To jednostavno ne mogu da razumem, ma sta oni pricali, a poznajem zaposlene i u Ikom-u i u SBB-u. A da znaju da pricaju gluposti, tu su nenadmasni!

Ja sam Imao Ikom, pa PTT i na kraju SBB. U fazonu sam da ako nesto radi kako treba nije mi zao para, koliko god da je. Ali, ne dam ni kintu na bezobrazluk, ni jedan jedini dinar! Kod Ikoma sam pokusavao mesecima telefonom, nakon toga isao nebrojeno puta na N.Beograd i nista nije vredelo. Na sve to su bili neljubazni toliko da sam bio u situaciji nekoliko puta da se pobijem zbog njihovog stava! PTT je, posle Ikoma, bio ok neko vreme, 6 - 7 meseci ali su imali malo TV kanala i nenormalno skup Internet. Svo vreme sam bio na Eunet-u koji je bio uzasno skup ali i najbolji a sa savrsenom tehnickom podrskom. Neki ga kritikuju ali je meni tehnicka podrska bila savrsena po svim pitanjima. SBB sam uzeo najvise zbog TV-a ali posle par meseci sam probao Internet i tu je bio kraj. Kupili su me do daljnjeg. Radi mi savrseno sve i TV i Internet, samo je tehnicka podrska malo problematicna. Za TV je prilicno dobra ali za Internet jako losa. Ako mi se javi neko ko manje od mene zna, nije problem, ali ako isti taj tvrdi da zna sve i da je iskljucivo do mene greska a pri tom nema pojma sta ga u stvari pitam - onda je to lose, ne znam kako drugacije da se karakterise. I tako... :)


Pozdrav!
[ madmax-wifi @ 10.03.2012. 09:05 ] @
Evo jos jedne ADSL ponude na koju sam danas slucajno naleteo.
Nova ADSL akcija: 4 Mbit/s za samo 1390 din plus vredni pokloni.
U pitanju je VeratNet
Akcija vazi do 31.03

1536/256 Kbit/s - 1290 dinara
6144/1024 Kbit/s - 1790 dinara
8192/1024 Kbit/s - 1990 dinara
16384/1024 Kbit/s - 2190 dinara

Akcija se odnosi na sve nove ADSL korisnike. Ugovorna obaveza je 12 meseci.
Svaki novi korisnik, bez obzira na paket za koji se opredeli, besplatno dobija slušalice sa mikrofonom i 20 minuta besplatnog telefoniranja sa inostranstvom.

Ali o promeni mogu razmisljati tek kad mi za koji mesec istekne ugovor na PTT.
[ since1986BC @ 10.03.2012. 17:17 ] @
Citat:
Akcija se odnosi na sve nove ADSL korisnike.

Ovo podrazumeva da do tada niste imali ADSL, tek ga uvodite, ili odjavljivanje postojeceg trenutnog porta na kom ste pa tek onda prijavljivanje za akaciju.
Ne moze uzimanje MIK-a i prelazak sa drugog provajdera.
Verovatno postoje neki usovi zakupa porta kod Telelekoma. Bas su marva.
[ zemun88 @ 11.03.2012. 01:05 ] @
Citat:
madmax-wifi: Evo jos jedne ADSL ponude na koju sam danas slucajno naleteo.
Nova ADSL akcija: 4 Mbit/s za samo 1390 din plus vredni pokloni.
U pitanju je VeratNet
Akcija vazi do 31.03

1536/256 Kbit/s - 1290 dinara
6144/1024 Kbit/s - 1790 dinara
8192/1024 Kbit/s - 1990 dinara
16384/1024 Kbit/s - 2190 dinara

Akcija se odnosi na sve nove ADSL korisnike. Ugovorna obaveza je 12 meseci.
Svaki novi korisnik, bez obzira na paket za koji se opredeli, besplatno dobija slušalice sa mikrofonom i 20 minuta besplatnog telefoniranja sa inostranstvom.

Ali o promeni mogu razmisljati tek kad mi za koji mesec istekne ugovor na PTT.


Sa ovim cenovnikom ADSL operateri ne mogu da budu konkurentni u odnosu na kablovske operatere. To pravilo važi jedino kad neko nema opciju da uvde kablovski internet.

Ako uporedim moj paket Flat 2 na Ikom-u ja za 1695 din dobijam 5mb i kablovsku televiziju a verat daje za 1790 din 6mb i ništa više, što mene kao korisnika nikad ne bi navelo da pređem na adsl. Pre bih prešao na skuplji SBB, ali na verat ili neki drugi adsl ne. Druga priča je Telekom gde takođe postoje kombinacije sa IPTV televizijom. Ali opet je caka kod IPTV-a što ne može na svakom tv-u da se gleda različit program, već ono što se gleda na jednom tv-u, to važi i za ostale, osim ako se ne dokupi dodatni risiver. Ali on povećava trošak. Kad iznajmljivanje dodatnih risivera ne bi bilo skupo, onda bi to imalo neku logiku i bilo cenovno prihvatljivo. Ali ko ima jedan tv u stanu sasvim je ok.

To su sve cake na koje operateri moraju da obrate pažnju da bi bili konkurentni
[ calexx @ 11.03.2012. 09:29 ] @
Da ponovim, veliki minus Ikoma je što daje mali upload. Ti uz taj paket imaš samo 128kbps dok ADSL daje 6/1 što je bitno drugačije. Tako je i na ostalim paketima, samo flat 4 ima upotrebljiv upload dok je i za flat 5 malo bzvz 50/1.

Što se televizije tiče, tu nema mnogo izbora. Ko može da ima neki kabl, onda će da ga koristi i automatski mu je i internet povoljniji. IPTV ima mnogo limita, od brzine interneta do ograničenja na maksimalno dva televizora uz još neke sitnice.

SBB nije baš skuplji nego Ikom ima male pakete sa kojima deluje jeftinije. Otprilike može da se kaže da su tu negde, oba imaju neku (sitnu) prednost.
[ djricky @ 12.03.2012. 09:12 ] @
Citat:
since1986BC: Ovo podrazumeva da do tada niste imali ADSL, tek ga uvodite, ili odjavljivanje postojeceg trenutnog porta na kom ste pa tek onda prijavljivanje za akaciju.
Ne moze uzimanje MIK-a i prelazak sa drugog provajdera.
Verovatno postoje neki usovi zakupa porta kod Telelekoma. Bas su marva.


ja koliko vidim nigde se ne pominje MIK... tako da ovo nije tacno...

i hvala, trudimo se da budemo marva...
[ nidza_nis @ 12.03.2012. 09:24 ] @
Citat:
djricky: ja koliko vidim nigde se ne pominje MIK... tako da ovo nije tacno...

i hvala, trudimo se da budemo marva... ;)


Vrlo verovatno da je tacno. Pratio sam stalno Veratove akcije, uvek su uslovljavali da ne moze sa MIK-om.
[ dzonihsv @ 12.03.2012. 11:20 ] @
^ Takođe. Nikad nije pisalo da ne može ili može sa MIK-om, već su ljudi dolazili do poslovnice(a) i tada dobijali informaciju da ne može sa MIK-om.
[ since1986BC @ 12.03.2012. 12:25 ] @
@djricky
Nisam mislio na Verat da je marva vec Telekom.
Jerbo mislim da ovaj popust tj. akcija Verata ima neke veze sa marzama i poslovnom saradnjom izmedju Telekoma i VeratNet-a. Zasto bi inace bilo potrebno
da se odjavljujes i ponov prijavljujes za uslugu ADSL-a kako bi dobio popust?

Razumem ja da je, akcijska ponuda, namenjena onima koji do sada nisu imali ADSL... ali sta njima i vredi akcija kada i dalje stoje na cekanju jer nemaju
tehnickih mogucnosti?
Ko je imao iskoristio je priliku ili se snasao za kablovski ili WiFi net.

Nigde se ne pominje MIK, u pravu si.
No kolega je jesenas ugrabio slicnu akciju kod Verata(nesto bolje cene su bile), s tim da je prethodno imao ADSL kod Telekoma. Nije mu bilo dozvoljeno da uz MIK
uradi prelazak. Da bi mogao da iskoristi akcijsku ponudu morao je da odjavi ADSL kod Telekoma a samim tim i prikljucak te da podnese
zahtev za realizaciju kod Verata.
Sustina je da ostajes bez net-a na neodredjeni period.

Ko je ovde lud i pravi dupli posao? Nista me ne cudi s obzirom da je ovo jos uvek Srbija.

nidza_nis, dzonihsv - hvala na informacijama i podrsci
Samo mala digresija: odredjene VeratNet akcijske ponude su se mogle realizovati uz MIK
[ Miroslav Jeftić @ 12.03.2012. 12:51 ] @
I šta je zaključak na kraju, pošto nisam baš razumeo? Može ili ne može?
[ djricky @ 12.03.2012. 15:47 ] @
@since1986BC: znam bre, zezam se

evo sad proverih, informacija je da akcija vazi i za korisnike sa MIK-om, realizovane dok traje akcija, do 31.marta...
[ Slobodan Milivojevic @ 12.03.2012. 15:50 ] @
To je lepa vest ricky
[ FIH @ 13.03.2012. 07:26 ] @
Shta je sa starim korisnicima, jer i mi treba da odjavimo adsl uzmemo MIK pa onda da se opet prijavimo kod istog tog verata sa MIK-om :D.
Malo je glupo da nemate istu ovu akciju za postojece korisnike ...
[ virus_crew @ 13.03.2012. 09:12 ] @
Pa akcije i sluze(kod nas) da bi se privukli novi korisnici, a o starim niko ne brine oni vec placaju njima po vecim cenama i sve super, nazalost.
Gledaju oni druze samo sto vise da zarade(sto je i normalno za privatnu firmu) tako da gledaj neku akciju nekog drugog ISP i cao.
Srecno.
[ nidza_nis @ 13.03.2012. 16:30 ] @
Citat:
FIH: Shta je sa starim korisnicima, jer i mi treba da odjavimo adsl uzmemo MIK pa onda da se opet prijavimo kod istog tog verata sa MIK-om :D.
Malo je glupo da nemate istu ovu akciju za postojece korisnike ...


Probaj zaobilazno, preko Telekoma. Koliko znam jedino oni trenutno imaju, tacnije NEMAJU ugovornu obavezu ako ne potpisujes ugovor u akciji. Dakle mozes da uzmes obican net po regulrnoj ceni na period koji hoces. Dakle, podneses zahtev da predjes na Telekom, platis im jednu pretplatu, i podneses zahtev u Veratu ponovo. Valjda nece da istekne akcija :))
[ djricky @ 27.03.2012. 13:35 ] @
Citat:
FIH: Shta je sa starim korisnicima, jer i mi treba da odjavimo adsl uzmemo MIK pa onda da se opet prijavimo kod istog tog verata sa MIK-om .
Malo je glupo da nemate istu ovu akciju za postojece korisnike ...




Link!
[ FIH @ 27.03.2012. 14:48 ] @
Fala djricky, svaka ti dala
[ maksvel @ 27.03.2012. 20:08 ] @
Jes' vala, i ja ovo tražih.
[ cole85 @ 27.03.2012. 20:22 ] @
jeli zna neko da li idu slusalice uz ovu ponudu verata link

posto u korisnickom servisu su rekli da dobija se samo ako se potpise ugovor za voip a to nigde nepise ,jer prijatelj je uzeo ovu akciju i pita me da li idu slusalice kao sto pise na sajtu.

nece on propasti radi tih slusalica koje su verovatno par stotina dinara ali stvar je principa ako su vec rekli da daju slusalice onda treba da daju bez ikakve obaveze plus voip 20 min.






[ since1986BC @ 29.03.2012. 18:02 ] @
Orion promenio cene / pakete?
http://www.oriontelekom.rs/pri...ici/internet/cenovnik.551.html

Ala su ovo uradili na zurbu. Zbrisali su WiFi stanu, ne zna se da li ja ADSL u pitanju (nagadjam da jeste)...
Vrlo su im neozbiljni administratori sajta.

[Ovu poruku je menjao since1986BC dana 29.03.2012. u 19:18 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 29.03.2012. 20:30 ] @
Ja pretpostavljam da su oni objedinili cene za sve vidove pristupa internetu.

Pretpostavljam da recimo LITE i 1M mogu i ADSL i WiFi i CDMA, ovi do 11 mogu na ADSL i WiFi, a 16 samo ADSL ili tako nesto.

Evo da prepisem detaljan cenovnik (izvor):

Ugovorna obaveza na 24 meseca:
Orion Internet LITE - 500Kbps / 250 Kbps - 699
Orion Internet 1 - 1Mbps / 250Kbps - 999
Orion Internet 3 - 3Mbps / 512Kbps - 1299
Orion Internet 5 - 5Mbps / 1Mbps - 1599
Orion Internet 7 - 7Mbps / 1Mbps - 1899
Orion Internet 11 - 11Mbps / 1Mbps - 2199
Orion Internet 16 - Max16Mbps / 1Mbps - 2499

Ugovorna obaveza 12 meseci:
Orion Internet LITE - 500Kbps / 250 Kbps - 999
Orion Internet 1 - 1Mbps / 250Kbps - 1299
Orion Internet 3 - 3Mbps / 512Kbps - 1599
Orion Internet 5 - 5Mbps / 1Mbps - 1899
Orion Internet 7 - 7Mbps / 1Mbps - 2199
Orion Internet 11 - 11Mbps / 1Mbps - 2499
Orion Internet 16 - Max16Mbps / 1Mbps - 2999

Bez ugovorne obaveze:
Orion Internet 3 - 3Mbps / 512Kbps - 1899
Orion Internet 5 - 5Mbps / 1Mbps - 2199
Orion Internet 7 - 7Mbps / 1Mbps - 2499
Orion Internet 11 - 11Mbps / 1Mbps - 2999
Orion Internet 16 - Max16Mbps / 1Mbps - 3499

Sviđa mi se što su (bar za download) napisali realne brzine koje će pretpostavljam i da isporuče korisnicima, jer sam sa Orion ADSL internetom imao samo pozitivna iskustva. Mislim na to da će za 1Mbit oni ADSL port postaviti na 1.5Mbit, da će za 3Mbit ADSL port biti setovan na 4Mbit za 5Mbit na 6Mbit i tako dalje.
[ mr. ako @ 30.03.2012. 00:47 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Sviđa mi se što su (bar za download) napisali realne brzine koje će pretpostavljam i da isporuče korisnicima, jer sam sa Orion ADSL internetom imao samo pozitivna iskustva. Mislim na to da će za 1Mbit oni ADSL port postaviti na 1.5Mbit, da će za 3Mbit ADSL port biti setovan na 4Mbit za 5Mbit na 6Mbit i tako dalje.

U sustini ti daju isto sto i ostali.
Jedino sto ces imati vece brzine od deklarisanih iz cenovnika, a o5 ne vece nego da si uzeo na drugom mestu...
[ since1986BC @ 30.03.2012. 18:04 ] @
@mr. ako
U tom slučaju i cene su im niže. Što je dobro.
[ mr. ako @ 31.03.2012. 00:10 ] @
4mb placam kod Telekoma 1050din. navatao sam akciju, regularna cena je oko 1500din za 4mb... to je taman ono sto kazem da je kod Oriona vrlo slicno, a samo ti naizgled daju vece brzine... Naravno ako se gleda ugovor na 24 meseca... kod Telekoma za 1.5k din. imas bez odredjenog ugovora.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.03.2012. 00:37 ] @
Kod telekoma samo uz vezivanje na 2 godine mozes da imas 4Mbit za 1530 dinara. Inace je cena 2122 din. Da ne pricam da je kod Telekoma 6Mbit bez ugovorne obaveze 3811din.
[ mr. ako @ 31.03.2012. 15:12 ] @
Hmm, pre par meseci mi se cini da je drug uzeo 4mb za 1.5k bez ugovora... svejedno sada ima za 1.5k ADSL i IPTV prva godina, posle se IPTV placa redovno.
Nego, http://adsl.beocity.com/ daju 16mb za 1899 din. Ne volim Beocity i nisam cuo mnogo pozitivnog o njima, ali valja razmisliti o ovome ako neko sada uzima Net.
[ bokivr @ 01.04.2012. 06:40 ] @
Evo povecanja od 1 aprila i kod Kopernikus-a:

http://www.kopernikus.rs/compo...info/167-intcenovnik-novi.html
[ Nothingman @ 01.04.2012. 15:20 ] @
Negde sam vec procitao info, ali sada ne mogu da nadjem, pa reko da pitam ovde:

Da li neko zna kod kojih adsl provajdera se moze uzeti net bez ugovorne obaveze (ili uz ugovor do max 6 meseci) kada se adsl uzima prvi put?

Hvala unapred.
[ mr. ako @ 01.04.2012. 16:12 ] @
Mislim da je to kod vecine slucaj.
[ nidza_nis @ 01.04.2012. 18:22 ] @
Citat:
Nothingman: Negde sam vec procitao info, ali sada ne mogu da nadjem, pa reko da pitam ovde:
Da li neko zna kod kojih adsl provajdera se moze uzeti net bez ugovorne obaveze (ili uz ugovor do max 6 meseci) kada se adsl uzima prvi put?
Hvala unapred.


Telekom Srbija
[ since1986BC @ 01.04.2012. 21:13 ] @
Pisano je vec u temi... druga strana.
http://www.elitesecurity.org/p3071538
[ astery @ 01.04.2012. 21:28 ] @
vidim kod kopernikusa instalaciona taksa 1990.00 din.....a sta oni to instaliraju, pa da naplacuju..o cemu se tu radi..umesto da budu zadovoljni da ljudi prelaze kod njih oni jos i "instalacionu taksu" udarili......
[ Nothingman @ 01.04.2012. 21:33 ] @
@Since1986BC

Znam za tu tabelu, ali to nije ono sto sam pitao :)
Ranije su pojedini internet provajderi zahtevali ugovore pri prelasku na iste, odnosno pri prvom koriscenju adsl-a (kad istekne prvi ugovor, mozes koristiti pakete i bez ugovora).

Hvala svima na odgovorima, nazvacu sutra par provajdera, pa cu da pitam one cija me ponuda zanima.
[ Slobodan Milivojevic @ 02.04.2012. 12:33 ] @
Exe-Net Niš, novo povećanje brzina za sve korisnike Home paketa.

Od 2M/384k za 850din do 25/5M za 4120.

Zanimljivi paketi:
6/1M za 1290 (12 meseci ugovorne obaveze)
10/2M za 1850 (12 meseci)
14/3M za 2610 (12 meseci).

Evo kako radi 10/2M Turbo Home Flat:


Izvor:
http://www.exe-net.net/cenovnik.html

Detaljno:
http://www.elitesecurity.org/p3086063

Samo je SBB sada možda povoljniji, ali je upload dosta bolji kod exe-neta.

P.S. Exe Net je dostupan u Nišu, Kruševcu, Pirotu, Ćupriji, Paraćinu, Varvarinu, Ćićevcu, Svrljigu.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 02.04.2012. u 14:08 GMT+1]
[ ironman @ 03.04.2012. 02:51 ] @
Ima li kakva aktuelna akcija za ADSL?
[ StfnMM @ 03.04.2012. 07:39 ] @
gle ovo, svi povecase brzine neta i sbb i exenet i itd
samo nas jadni bedni telekom nista nije ucinio povodom toga....
qqqqqqqq
[ since1986BC @ 03.04.2012. 15:32 ] @
VeratNet produzio akciju...
http://www.verat.net/sr/novost...brz-internet-za-samo-1290-din/

Od 1. do 30. aprila, akcijske cene ADSL-a, uz ugovornu obavezu od godinu dana.
1536/256 Kbit/s - 1290 dinara
4096/512 Kbit/s - 1390 dinara
6144/1024 Kbit/s - 1790 dinara
8192/1024 Kbit/s - 1990 dinara
16384/1024 Kbit/s - 2190 dinara
[ mr. ako @ 04.04.2012. 15:20 ] @
Danas dobio racun od Telekoma i na racunu, na poledjini na delu za reklamu, pise da mogu da se uzmu veci paketi po cenama manjih paketa... ono 4mbs po ceni 1.5mbs itd... s tim sto se uz ugovor na dve god. dobija i Web TV. Akcija traje do leta negde, zaboravih tacno datum, a vazi za nove korisnike, kao i stare kojima je istekao ugovor.


EDIT: samo boldovanje


[Ovu poruku je menjao mr. ako dana 04.04.2012. u 19:55 GMT+1]
[ since1986BC @ 04.04.2012. 16:53 ] @
vezano za ovaj post
http://www.elitesecurity.org/p3083945
i cenovnik, koji je ocaj zivi
http://orion.rs/privatni_korisnici/internet.555.html

zvao sam call centar Orion telekoma

Pa da prenesem:
ADSL ko potpisuje ugovor (kod Oriona T) ne moze paket manji od 5/1. Zasto? Zato. Jer svako zasto ima svoje zato, osim u Srbiji. ;)
Mislim da i bez potpisa, ne mere manje.


[ nidza_nis @ 04.04.2012. 17:26 ] @


Nije produzio akciju. Ovo im je nova "akcija". 1290 dinara kosta 1.5Mb/s, sto je mnogo gore nego prethodna akcija koja je bila oko 1400 za 4Mb/s sa poklon sluskama ili tako nesto.

Citat:
ironman: Ima li kakva aktuelna akcija za ADSL?


EUnet je od pre neki dan pustio novu akciju 4Mb/s po ceni 1.5Mb/s uz IPTV godinu dana gratis.
http://www.eunet.rs/
Doduse, akcija im je istovetna kao i Telekomova.
[ Horejšio @ 04.04.2012. 18:31 ] @
Ne znam sta je ovo u poslednje vreme, poceli da forsiraju ugovor na 2 godine!
Telekom nudi povoljnosti samo uz ugovor na 2 godine, a sad vidim i Eunet. Nadam se da nece poceti da ih slede i ostali provajderi. Ne pada mi na pamet da se vezujem toliko za bilo koga. Preci cu kod drugog ako uskoro ne ponude neku povoljnost...
[ since1986BC @ 04.04.2012. 18:56 ] @
nidza_nis ne vidim šta je mnogo lošije, s obzirom da je taj paket od 4Mbps i dalje 1390?
Poseti link i uveri se... kad sam ga već postavio.

Horejšio, nemaju kud.
Brzine su, što se ADSL ponude tiče, na maksimumu. Daljeg povećanja, sa ovom infrastrukturom, neće biti. Sad ostaje da kreiraju nove pakete,
da ubaciju "uz IPTV", vaučeri za pozive ka inostranstvu, pokloni i druge džidžabidže... kako bi nalovili korisnike.
Vremenski period ugovora je tu da iste i zadrži. Bar neko vreme.
[ ironman @ 04.04.2012. 21:16 ] @
Zna li se razlog poskupljenja ADSL interneta, za ~50% (jer nema proslogodisnjih akcija-Telekom, Beotel, PTT, gde si mogao da biras 4mbit paket za 1000din), i ima li nagovestaja da se takve akcije ponove. Ova sa IPTV-em mi ne igra, jer vec imam kablovsku, a i mora da se doplati za vise od 1 tv-a!!
[ Horejšio @ 04.04.2012. 22:34 ] @
Citat:
since1986BC:

Horejšio, nemaju kud.
Brzine su, što se ADSL ponude tiče, na maksimumu. Daljeg povećanja, sa ovom infrastrukturom, neće biti. Sad ostaje da kreiraju nove pakete,
da ubaciju "uz IPTV", vaučeri za pozive ka inostranstvu, pokloni i druge džidžabidže... kako bi nalovili korisnike.
Vremenski period ugovora je tu da iste i zadrži. Bar neko vreme.


Ne slazem se. Brzine na ADSLu su daleko od maksimalnih. Mislim da vecina gradjana ima manje od 4 mb/s, a koliko znam trenutni maksimum u optimalnim uslovima je 16 mb/s!
Cak i da je postignut maksimum, ima mogucnosti za snizenje cena ako vec ne mogu da nabijaju brzinu.
Problem je sto niko niti snizava cene niti povecava brzine, iako se internet intenzivno razivija i postaje kvalitetnij i jeftiniji u svetu. Kod nas kao da je vreme stalo, u drugim zemljama za manje pare daju vece brzine.
Zanimljivo je da se za to vreme kablovski operateri utrkuju u povecanju protoka. Prvo je SBB digao, pa ga sledili svi ostali veci operateri u zemlji...ovi ADSL provajderi kao da cekaju potez Telekoma kao monopoliste u toj oblasti. Posto se ovaj ne oglasava, sto bi se oni pravili dobri i nudili povoljnosti kad su mnogo manji od njega i sve ide preko Telekoma...
[ maksvel @ 05.04.2012. 06:51 ] @
Cenim da Telekom "drži vodu" dok ne proda što više BOX paketa, a posle možda malo i popusti, pa pokrene i ostale.
[ sonus70 @ 05.04.2012. 14:40 ] @
Citat:
ironman: Zna li se razlog poskupljenja ADSL interneta, za ~50% (jer nema proslogodisnjih akcija-Telekom, Beotel, PTT, gde si mogao da biras 4mbit paket za 1000din), i ima li nagovestaja da se takve akcije ponove. Ova sa IPTV-em mi ne igra, jer vec imam kablovsku, a i mora da se doplati za vise od 1 tv-a!!


Možda se može zaključiti iz podatka da je Beotel u blokadi računa za tričavih 477 miliona dinara.
Ima li ko da zna razlog za ovo,baš me interesuje, mnogo velika suma. Mnoooogo. Izgleda su se negde preračunali, ili su neke zakulisne igre da ih neko kupi(preuzme).
[ milosbeo @ 05.04.2012. 15:59 ] @
Citat:
Ima li ko da zna razlog za ovo!

Odblokirace se brzo ;) Verovatno su garancija za firmu iznad njih, koja je pukla.
[ bojan_sm @ 05.04.2012. 16:39 ] @
Izlazi mi ugovor kod sbb za par dana.
Molim za preporuku da li raskinuti ugovor (pošto ga automatski produžavaju na još godinu) ili da promenim na nekog drugog?? Pošto sam načuo da je NEraskidiv.
Podstanar sam...

[ ironman @ 05.04.2012. 17:58 ] @
Raskini i predji na adsl, ipak je duplo manja brzina i kosta vise.
[ since1986BC @ 05.04.2012. 18:53 ] @
Ne postoji "neraskidiv ugovor".
Svaki ugovor se moze ponistiti, pitanje je samo koje su posledice toga.

SBB (postapaid) uz ugovor na 12 meseci - paket 10/1Mbps za 1560 din
VeratNet uz ugovor na 12 meseci - paket 6/1Mbps za 1790 din

To sto kod SBB-a imas i televiziju, koju moras da placas, ne dovodim u pitanje.
[ Nothingman @ 05.04.2012. 20:25 ] @
Zavisi gde zivi covek. Ako je u nekom od blokova koje trenutno pokrivaju optikom, najbolje mu je da raskine ugovor i predje na SBB prepaid (ili postpaid bez ugovora), a za par meseci kad optika pocne sa radom... :)
[ bojan_sm @ 06.04.2012. 15:38 ] @
Hvala, ljudima koji su želeli da pomognu komentarima, a ostalim malicioznima kladim se da tata ide umesto njih da potpiše ugovor...

Nisam u blokovima, ali moguće je da ću se seliti, pa je problem što ŠUP.I iz sbb prave takve ugovore da kad raskidaš moraš da platiš sve unapred...

Za sad ću ostati kod njih, kad promenim adresu, neka šalju opomene i pandure, neće me naći, kao ni ovi za parking doplatne karte...

Pozdrav i hvala.

[ calexx @ 06.04.2012. 16:59 ] @
Svako ko ima ugovor na duže vreme kojim se daju neki povoljniji uslovi će da naplati prevremeni raskid. Kako rešavaju problem ako se neko preseli već ne znam, ali ne mislim da je to neko rešenje, misliš da sutra oni sa milionskim raznim računima samo promene stan i oslobode se dugova? A u svakom slučaju i SBB nudi internet bez obaveze pa kako kome odgovara ...
[ Mr One @ 06.04.2012. 23:01 ] @
Citat:
bojan_sm: Izlazi mi ugovor kod sbb za par dana.

Bitno je da znaš da moraš da najaviš raskid ugovora barem 15 dana pre njegovog isteka ili se u suprotonom obnavlja za još godinu dana/dve godine. Bar je moj ugovor takav.
[ ironman @ 08.04.2012. 19:02 ] @
kablovski 4/256 Vs ADSL 4/512 ?
[ gredence @ 18.04.2012. 20:57 ] @
Samo info u vezi Beocity ADSL-a .

Kompletan P2P saobracaj je sasecen na red velicine 1KB/s.(iako na njihovom sajtu stoji da je agregacija za p2p 10:1).

Provereno na paketima 8/1 i 16/1.

Tako da neko kome treba p2p ima 2 opcije

1. Da koristi njihov free dial-up i poveca brzinu p2p na 5-6 KB/s :)

2. Da ih zaobidje u sirokom luku.

[ votever.011 @ 25.05.2012. 22:18 ] @
jel zna neko sta ima od vajerlesa u ponudi sve na lokaciji Nova karaburma u Bgd :KBC, skynet, ima kolko poznato Orion za poneti mozda, nesto trece? daje li neko od njih da se testira/proba ili neko ovde bi evt izasao u susret?
[ Brodoplovac @ 28.05.2012. 16:32 ] @
http://www.verat.net

Citat:
Ubrzajte vaš ADSL paket, a plaćajte isti iznos kao i do sada!
Dragi naši ADSL korisnici, vaša vernost će ponovo biti nagrađena. Ubrzajte svoj postojeći ADSL paket a plaćajte isti iznos kao i do sada!
Primer: Ukoliko koristite naš 1536/256 Kbit/s paket, ubrzaćemo ga na 4096/512 Kbit/s, a vaš račun će ostati isti.
Ubrzajte svoj ADSL paket u 2 koraka:
- kontaktirajte nas da proverimo da li na vašoj telefonskoj liniji postoje tehničke mogućnosti za brži Internet,
- potpišite novi ugovor na 12 meseci.
Za više informacija kontaktirajte nas na 011/ 3605 333, ili emailom na [email protected].
[ spaled @ 31.05.2012. 12:22 ] @
Jel ima neka adsl akcija ističe mi ugovor za 15 dana ?
[ Cvrcika @ 05.09.2012. 15:14 ] @
Kako da ubrzam internet? Brzina mi je 1536/256 Kbit/s, preko Telekom ADSL. Da li mogu kod njih da za istu cenu ubrzam internet? Na njihovom sajtu nista ne pise. Inace uvode u zgradu KDS kablovski internet, 4Mbps za 999 din uz ugovor od 12 meseci. Sta da radim? Moze pomoc? :)
[ spaled @ 05.09.2012. 16:42 ] @
Uzmi kablovski,stabilniji,jeftiniji i brži.Ne znam zašto si u opšte u dilemi ? Mislim pitanje mi je skroz ne jasno imaš tri puta veću brzinu i 500din jeftiniji...
[ Cvrcika @ 05.09.2012. 16:56 ] @
Pa recimo kada nestane kablovska nemam internet, zato sam u dilemi...
[ Zoran Milovanovic @ 05.09.2012. 17:05 ] @
Pa ako kablovski link nije stabilan, onda moze biti problema.

I ADSL stuca tu i tamo, negde cesce negde jako retko, ali 100% online nema nigde. Saberi, oduzmi i vidi. 500 kinte manje, veca brzina, a stabilnost vidi sam/a.

Uzmi paralelno kablovski pored ADSLa jedan mesec, ili trazi test period (ako tako nesto jos uvek postoji) radi procene ;-).
[ deedee5 @ 06.09.2012. 21:39 ] @
Download/Upload: do 20 Mbps/1536 Kbps -- 1.590 rds na 18 meseci

http://www.vektor.net/



[ biber021 @ 17.10.2012. 08:56 ] @
Orion telekom,

internet za poneti, 12 meseci, 1Mbps neograničeno za 7200 din godišnje, što izađe 600 din mesečno. Ako vam brzina nije prioritet, mada ni 1 Megabit nije malo, ovo je trenutno najbolja ponuda + možete poneti/preneti internet gde god vam odgovara...

[ El_Nino @ 24.10.2012. 18:06 ] @
[ gosha @ 26.11.2012. 16:28 ] @
http://www.ikomline.net/kablovskiint/index.php

Promotivna ponuda do 15. januara 2013. godine, instalaciona taksa + 6 meseci pretplata na Flat 2 (6Mbps/256kbps) 0 dinara (sa PDV-om).

Poz. Gosha